Fujifilm FinePix S2960 14Mp 18x Optik 3" LCD Dijital Fotoğraf Makinesi + Çanta. Fujifilm s2960 фотоаппарат


Fujifilm FinePix S2960 14.0MP 3.0" LCD 18x Optik Dijital Fotoğraf Makinesi (HD Video Çekim)

18 kat optik kaydırmalı zoom ve 28 mm geniş açılı Fujinon objektif ile HD kalitesinde görüntü elde edeceksiniz.

 

Fujifilm FinePix S2960 Dijital Fotoğraf Makinesi

Fujifilm FinePix'le en mutlu anlarınızı renkli anılara dönüştürün!

Fujifilm FinePix S2960 Dijital Fotoğraf Makinesi 690 TL yerine sadece 419 TL!

18 Kat Optik Kaydırmalı (Zoom) ve 28 mm Geniş Açılı Fujinon Objektif

Dünya çapında profesyonel kullanıcılar tarafından çok iyi bilinen Fujinon objektifleri uydu ve uzay teknolojileri, televizyon ve film sektörü, izleme sektörü veya tıkız sınıf fotoğraf makineleri gibi pek çok alanda görev yapmaktadırlar. Funion objektif, Fujifilm tarafından yüksek bir işleme niteliğinde sunulan ve yüksek kesinlikteki optik ve teknoloji ile en iyi 28mm geniş açı ve 18 kat optik kaydırma (zoom) emrinizdedir.

14 Milyon Piksel - Canlı Renkler ve Berraklık

14 milyon piksel çözünürlüğün etkileyici niteliği sayesinde konularınızın hiçbir ayrıntısını kaçırmazsınız. Çekilen resimlerin keskinliği ve berraklığı, özellikle büyük ebatlı baskılarda ortaya çıkar.

Yüksek Seviyede Işık Duyarlılığı + CCD Kaydırmalı Resim Sabitleme Sistemi

İkil resim sabitleme sistemi, yüksek seviyede ışık duyarlılığı ve kısa süreli ışıklamalar ile makinenin veya konunun hareketinden kaynaklanan bulanıklıkları azaltır. Böylece hareket anında ve optik kaydırmanın tüm menzilinde çekilen resimler bile berrak ve keskin olurlar.

ISO 6400: Yüksek Seviyede Işık Duyarlılığı

ISO 6400 seviyesindeki azami ışık duyarlılığı ile resimler, özellikle az ışıklı ortamlarda, tüm doğallıkları ile çekilirler. Yüksek seviyedeki ışık duyarlılığı ile çok hızlı hareket halindeki konuları bile dondurmak, çok kolaydır.

HDTV Uyumlu Fotoğraflar ve Filmler

16:9 biçiminde hem fotoğraf, hem de film çekebilen FinePix S serisi ile tam ekran HDTV görüntülerin zevkini yaşayabilirsiniz.

Film Çekimi

16:9 biçiminde yüksek çözünürlüklü resimler çekebilirsiniz. (1,280 x 720 piksel)

HD Resim Gösterimi

Bir HDMI kablosunu HD nitelikli bir televizyona bağlamanız yeterlidir. Böylece yüksek çözünürlüklü resim ve filmlerin etkileyiciliğinin keyfine varabilirsiniz. Makinenin HDMI çıkışından, doğrudan bağlantı yapılır. Mini HDMI kablo haricen satılır.

SR AUTO ve Tanımlama İşlevleri

6 adet SR AUTO (otomatik, çekim ortamı tanımı) ortamını ayırt edebilen ve yüz tanımı, göz kırpma tanımı ve gülümseme tanımı ile donanmış olan makine, böylece her ortamı ve her yüzü kolayca en iyi biçimde çekebilir.

Portre

Ekranda görüntülenen çehreler süratle tanımlanır ve buna göre netleştirme, aydınlık ve beyaz dengesi ayarlanır.

Manzara

Dağlar ve binalar gibi manzara öğeleri otomatik olarak tanınır. Gökyüzünün, ormanların veya çiçek bahçelerinin renkleri canlı renkler ve derinlikli bir şekilde yansıtılır.

Gece

Az ışıklı veya gece ortamlarında ışıklama süresi (enstantene) ve ışık duyarlılığı otomatik olarak ayarlanır, böylece en düşük kumlanma seviyesinde berrak sonuçlar elde edilir.

Makro

Makro kipi, konuların ince ayrıntılarına göre netleştirme yapar.

Gece Portre

Gece veya az ışıklı ortamlarda insan resmi çekileceği zaman "konum tanıma" kipi otomatik olarak flaş menzilini, ışıklama süresini ve ışıklamayı çekim şartlarına en uygun olacak şekilde ayarlar. Aynı zamanda arka plan, yumuşak ve kumlanmasız olarak çekilir.

Karşı Işıkta Portre

Ekranda görüntülenen çehreler süratle tanımlanır ve buna göre netleştirme, aydınlık ve beyaz dengesi ayarlanır.

Yüz Tanımı

Yüz tanımı işlevinde insan çehreleri esas alınır ve netleştirme ve ışıklama ayarları, buna göre yapılır.

Tanımlanan Çehrelerde Kırmızı Gözleri Düzeltmek

Kırmızı göz düzeltme işlevi, flaş yansımalarını otomatik olarak tanır ve düzeltir.

Anında Tanımlanan 10 Çehre

Yüz tanımı işlevi, eş zamanlı olarak, aynı kare içindeki 10 adete kadar çehreyi ayırt edebilir. Çok sayıda kişinin yer aldığı fotoğraflarınızda uygulanan yüz tanımı ile her kişiyi yakınlaştırabilirsiniz. Çekiminizin istediğiniz bir kısmını kesip, ayrı bir resim dosyası halinde kayıt edebilirsiniz.

Göz Kırpma Tanımı

Makine, çerçeve dahilindeki kişiler göz kırptığında sizi uyarır; böylece resmi yeniden çekebilir veya resmi büyütüp, denetledikten sonra silip silmemeye karar verebilirsiniz.

Gülme Tanımı

Senaryo konumlarında bulunan gülme tanımı işlevi, çerçeve içinde bir gülümseme gördüğü anda deklanşörü işletir. Böylece gerçekten de en mutlu görüntüleri elde edebilirsiniz.

Yüksek Başarımlı Çekim İşlevleri

Devingen panaroma, üstün makro çekimi, izleyici otomatik netleştirme, hızlı optik kaydırma ve optik kaydırma dizisi gibi yüksek başarımlı çekim işlevlerini içerir.

Hareketli Panaroma

Sayı saymak kadar kolay bir biçimde panorama resimler çekebilirsiniz. Makine, otomatik olarak üç adet ardışık resmi birleştirerek, içinde gezinebileceğiniz tek bir resim haline getirir. Sonuç, görkemli bir resim halinde bellek kartına kaydedilir.

2 cm Süper Makro

Yaklaşık 2 cm yakınlıktan keskin ve kusursuz odaklanma yapılır. Böylece etkileyici ve tam kare yakından çekimler yapmak kolaylaşır.

Çok Yönlü Çekim Kipleri

Önceden düzenlenmiş ve bir çok durumu kapsayan çekim kipleri ile her ortamda en iyi sonuçları elde etmek mümkün olmaktadır. Böylece karmaşık ayarlamalar yerine konuya yoğunlaşarak, en iyi çekimler yapılır.

Otomatik Konum Tanımlama

Makine konuya kilitlendiğinde otomatik olarak çekim ortamını tahlil eder ve en uygun ayarları yapar.

Senaryo Konumları

Çekim konusuna ve ortamına en uygun olan ayarlar kesinleştirilir.

Düzenlenmiş Otomatik

Diyafram ve enstantane hariç ayarların yapıldığı otomatik kip.

Diyafram Öncelikli Otomatik

Diyaframın ayarlandığı bir otomatik çekim kipidir.

Otomatik

Resim çekmek için en kolay kiptir.

Video

Sesli filmler çekilir.

Enstantene Öncelikli Otomatik:

Işıklama süresinin ayarlandığı bir otomatik çekim kipidir.

El ile:

Otomatik kipte mümkün olmayan ayarların yapılabildiği bir çekim kipidir.

Olağanüstü Tasarımlı Bir Gövde:

Etkileyici başarımda bir optik kaydırma (zoom) ile donanmış olmasına rağmen FinePix S serisini, hafifliği ve ele yatkınlığı ile her yerde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

7,6 cm genişliğindeki aydınlık ekran vasıtası ile muhteşem resimler tasarlarmak kolay olur. 230.000 noktadan oluşan yüksek ekran çözünürlüğü sayesinde resimleri paylaşmak, bir zevk haline gelmektedir.

Gösterim İşlevleri:

Gösterim sırasında resim gösterisi ve kırmızı göz düzeltme dahil kolay ve basit arama işlevi.

Çok Kareli Gösterim:

10x10 büyüklüğündeki bir alanda, bir seferde 100 kareye kadar resim izlemek mümkündür. Böylece seçim ve arama kolaylaşır.

SDHC Bellek Kart Yuvası:

Çok yönlü bellek kart yuvası SD ve büyük sığalı SDHC türü bellek kartları ile uyumludur.,

Ürün Özellikleri:

* Yüz Tanıma: Var

* Kırmızı Göz Düzeltme: Var

* Optik Zoom: 18x

Ekran Özellikleri:

* Ekran Boyutu: 3"

Genel Özellikler

* Boyutlar: 110.2 (W) x 73.4 (H) x 81.4 (D) mm

* Flaş/Flaş Modu: Var / Otomatik

* Paket İçeriği: Türkçe Kullanım Kılavuzu, USB/ Av Kablosu, My FinePix Stüdio Yazılımı, Boyun Askısı, Lens Kapağı

* Bağlantı/Arabirim: USB

* Güç Seçenekleri: 4 Adet AA Pil

* Resim Dosya Biçimi: Jpeg

* Türkçe Menü: Var

* Sesli Video Kaydı: Var

* Otomatik Zamanlayıcı: Var

* Video Modu: Var

Görüntü Özellikleri

* Video Çözünürlüğü: 1080 p

* Görüntü Sabitleyici: Var

* Görüntü İşlemcisi: CCD

Hafıza Özellikleri

* Hafıza Kartı Desteği: SD / SDHC

* Dahili Bellek: Yok

Objektif Özellikler

* Çözünürlük: 14.0 Megepiksel

* Dijital Zoom: 6.7x

* Hassasiyet(ISO): ISO 6400

* Garanti Süresi: 24 ay

ecarsimiz.com

Fujifilm FinePix S2960 14.0MP 3.0" Yorumları

 • gece çekimleri çok güzel

  (11.09.2012)

  daha önce kullanmış olduğum makine gece çekim yapmıyordu.Alırken yorumlardan faydalandım.ürün elime kısa sürede ulaştı.Gece çekimi gayet başarılı herkese tavsiye ederim.

 • daha bakmadım tam olarak :)

  (10.09.2012)

  vee 3 gün sonra elımde :) ..urunu tam olark ıncelemedım ama seklı gorntusyle cok kıbar :)tavsıye ederım zoom falan cok ıyı

 • çok başarılı.

  (10.09.2012)

  Sonuçta SLR veya DSLR değil ama bir dijital fotograf makinesi olarak çok başarılı. 18x optik zoom çok yeterli. varsayılan olarak fotografta optik, videoda dijital zoom kullanıyor ama bunlar istendiği gibi ayarlanabiliyor. tek eksisi video çekiminde optik zooma alırsanız zoom motorunun sesi videoya kaydediliyor. full hd video kaydı yapabilmesi yine büyük bir artı.

 • Fiyatına göre çok süper

  (10.09.2012)

  Yarı Profesyonel bir ürün, İç mekan çekimleri çok çok iyi değil. fakat fiyatı gayet iyi. Özetle size şunu söylemek isterim: Eğer benim gibi bazı ürünlere çok fazla anlam yüklememek gerektiğine inananlardansanız, yani rutin bir hayatınız var ve sadece tatil gibi doğum günü gibi özel günlerde fotoğraf çekenlerdenseniz yarı profesyonel bir makineyi bu garanti ve güvenlik şartları altında başka hiç bir yerden bu fiyata alamazsınız.

 • Fiyat/performansı iyi

  (09.09.2012)

  dSLR ve kompakt arasında bulunduğu söylenen makina kompakta fazlasıyla yakın, optik zoom özelliği öne çıkıyor. Amatör ve ortalama kullanıcı için yeterli ancak manuel ayarlarla özel çekim yapmak isteyenler daha iyi alternatiflere bakabilir. Video çekimlerinde motor ve zoom sesi duyuluyor, ayrıca avi olarak kayıt yaptığından hafızada fazlasıyla yer tutuyor.

 • zarif

  (07.09.2012)

  bu fiyata bulunmayacak bi makine herkese tavsiye ederim hem gece cekımleri hem gunduz gayet kullanışlı kaçırmayın bence bu fiyata başka yerde bulamazsınız

 • güzel.. :)

  (06.09.2012)

  ürün ayet güzel şık ve kullanıslı..tavsıye ederım..gece cekımınden memnunum. yenı foto cekmeye baslayanlara göre ıdeal bır makıne fakat buyuk beklentılerınız olmasın :)

 • gayet süper bir makina

  (05.09.2012)

  ürünü hepsiburadadan aldım beklediğimden daha iyi ve kaliteli resim cekiyor yakınlastırması süper ve net hemde fiyatıda iyi tek eksisi 4 adet pille calısması makina fiyatına göre on numara

 • fiyat performans olarak guzel

  (03.09.2012)

  Fotograf cekimlerimi genellikle cep telefonu ile yapiyorum ancak bunun en buyuk eksisis optik yakinlastirma sansimiz olmayisi. Bu turden bir makine ile optic zoom sayesinde daha iyi resimler cekmek mumkun. Yari profesyonel fotograf makinesi pazarinda secenek azligi dikkate alindiginda basarili bir urun. Ancak marka sebebiyle beklentiler fazla yuksek tutulmamali.

 • Çok Hoş Bir Makina

  (01.09.2012)

  Fotoğraf çekmeye meraklı,yeni yeni bu işe başlayan,heyecanlanan arkadaşlar için bu makine çokça ideal.Üstün bir performans beklemek elbette yanlış ancak normal bir makine almaktansa bu fiyata bu makineyi almak son derece mantıklı olacaktır.Gündüz çekimi mükemmel denilecek kalitede olup gece çekimleri de çok iyiye yakın.

 • Fiyat Kalite

  (01.09.2012)

  Ürünü yaklasık 5 ay once kampanyadan aldım. Gunduz cekimlerinde oldukca basarılı , otomatik veya manuel cok guzel ve kaliteli cekimler yapabiliyorsunuz. Benim en sevdigim ozelligi panaromic cekim. gece cekimlerinde ise aynı kaliteyi beklemeyin derim.Yeterli ışık oldugunda daha iyi ama genel anlamda biraz gece cekiminde zayıf kalıyor. fiyat kalite performansı ise iyi , nihayetinde profesyonel bir kamera almak isterseniz bu fiyatın kac katı para vermek durumundasınız.

 • gerçekten güzel

  (31.08.2012)

  amatör kullanacaklar için güzel bir makina her şeyi çok güzel ama pili biraz çabuk bitiyor fotoğrafları güzel çekiyor ve de iyi şekide yakınlaştırıyor

 • yeni başlayanlara birebir.

  (30.08.2012)

  Makine 2 gün içinde elime geçti birçok özellik mevcut hepsini yerli yerinde kullandığınızda gayet güzel çekimler yapabiliyorsunuz hd video özelliği de hiçte fena değil yeni başlayan fotoğraf meraklıları için ideal bir ürün fiyat olarak ta gayet uygun bundan iyisi :) teşekkürler hepsiburada.com

 • beklediğimden iyi

  (30.08.2012)

  ürün elime 2 gün önce geçti. bütün özelliklerini inceleme fırsatım oldu. bu fiyata hiç düşünmeden alabileceğiniz bir makina. gece çekimlerinin kötü olduğunu yazan arkadaşlar olmuş, ancak unutulmamalıdırki bu cihaz sütüdyo cihazı değil amatör makina.

 • Beğendim

  (29.08.2012)

  Fiyatına göre çok güzel bir makina.Tavsiye ederim görüntü kalitesi resim çekimi zoomu çok iyi.Çok güzel resimler çekiyor.Fiyatı yükselmeden hemen alın.

 • Gayet Başarılı

  (29.08.2012)

  Ürünü pazar gecesi saat 1 civarında aldım ve salı günü elimdeydi. bu sebepten ötürü hepsiburadaya teşekkür ederim. Bir çok alışverişimde olduğu gibi yine hızlı teslimat ve kesinlikle güvenilir alışverişle beni yanıltmadılar. Ürüne gelince; tam profesyonel bir makina değil belki ama asla altta kalır bir yanıda yok bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Zoomu 15x e kadar kusursuz netlikte, gündüz çekimleri çok çok iyi ve gece çekimlerinde de belirli ayarları yaparsanız sizi tatmin edecek çekimler yapıyor. Makina hantal değil çok küçük olmamakla birlikte küçük ve kompakt bir yapısı var ve görüntüsü çok şık. Bu fiyata bu özelliklerde bir makinayı samimiyetle söylemeliyim ki bulamazsınız ve kaçırmamalısınızda. Eğer profesyonel bir fotografçı olmayı düşünüyorsanız yolunuz ilk önce bu makinadan geçmeli daha sonra çok çok daha üstün makinaları çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 • Beklentiyi karşılayan bir makine

  (28.08.2012)

  Merhaba, Kesinlikle fiyatına göre beklentiyi karşılayan bir makine, araştırmalarımda bu makinanın diğer marka makina (fiyatına oranla) çok üstüne olduğunu gördüm.

 • Bu fiyata en iyilerden.

  (27.08.2012)

  Ürün amatör olarak başlayarak fotoğraf çekmek isteyenler ve bu işte ilerlemek isteyenler için en iyi seçim. Makro çekimleri iyi. 18x optik zoom gayet başarılı sonuçlar veriyor. Otomatik modlar kolaylık sağlıyor. Fiyatına gelince çok uygun.

 • GÜZEL

  (27.08.2012)

  Aşırı beklentilerden uzak duranlar için ideal fiyatı uygun beğendim.Kargoda hızlı ve sağlar teşekkürler hepsiburada,yurtiçi ve fujifilm :) Biraz ufak ama özellikli

 • İyi

  (27.08.2012)

  Selamlar, Ürün Yaklaşık Bir Hafta Önce Elime Geçti Denedim Ve Gördüm Makinyı Amatörce Kendini Geliştirmeye Yönelik Kullanacaksanız Üründen Memnun Kalabilirsiniz Şahsen Benim Amacımda Bu Beni Tatmin Edebilen Bir Makina Ama Profesyenelleri Ne Kadar Tatmın Edebilir Bu Tartışılır Ama Genel Olarak Güzel Bir Makine Teşekkürler HB.

 • www.hepsiburada.com

  Fujifilm FinePix S2960 mostly used lenses and camera settings

  Fujifilm FinePix S2960 mostly used lenses and camera settings Well that's a shame - it seems that your browser is blocking scripts from executing. In order to access this website, please allow script execution in your browser. Thank you for understanding!

  ISO Settings for Fujifilm FinePix S2960

  • ISO 64 46.9
  • ISO 100 16.3
  • ISO 800 12.2
  • ISO 400 11.8
  • ISO 200 10.2
  • ISO 64, 0 0.8
  • ISO 160 0.4
  • ISO 0 0.4
  • ISO 100, 0 0.4
  • Other 0.4

  Shooter Speed Settings for Fujifilm FinePix S2960

  • 1/125 7.8
  • 1/90 6.6
  • 1/80 6.6
  • 1/140 5.3
  • 1/60 5.3
  • 1/160 4.9
  • 1/75 4.5
  • 1/180 4.1
  • 1/150 4.1
  • Other 50.8

  Aperture Settings for Fujifilm FinePix S2960

  • F/3.1 15.9
  • F/6.4 15.1
  • F/4.2 11.8
  • F/4 8.6
  • F/5.6 6.5
  • F/4.8 6.1
  • F/8 5.7
  • F/4.6 4.5
  • F/4.4 4.5
  • Other 21.2

  Focal Length Settings for Fujifilm FinePix S2960

  • 5.0 mm 30.2
  • 12.3 mm 15.1
  • 10.4 mm 9.8
  • 20.2 mm 6.9
  • 17.1 mm 6.1
  • 14.6 mm 5.3
  • 8.9 mm 4.5
  • 6.3 mm 3.7
  • 33.0 mm 3.7
  • Other 14.7

  Metering Mode Settings for Fujifilm FinePix S2960

  • Multi-segment 95.5
  • Spot 3.7
  • Average 0.4
  • Unknown 0.4

  White Balance Settings for Fujifilm FinePix S2960

  • Auto 98.3
  • Manual 0.4
  • Day White Fluorescent 0.4
  • Cloudy 0.4
  • Daylight 0.4

  Flash Settings for Fujifilm FinePix S2960

  • Off, Did not fire 97.1
  • Unknown (16 0) 1.2
  • On, Red-eye reduction 0.8
  • Auto, Did not fire 0.4
  • No Flash 0.4

  explorecams.com

  Ereyon.com.tr | Alışverişin güvenli adresi !

  www.ereyon.com.tr

  Fujifilm FinePix S2960 14Mp 18x Optik 3" LCD Dijital Fotoğraf Makinesi + Çanta Özellikleri

  18 kat Optik kaydırmalı (Zoom) ve 28mm geniş açılı Fujinon objektif Fujifilm tarafından geliştirilen yüksek kesinlikteki Fujinon objektif, dünya çapında aldığı olumlu değerlendirmeler ve övgüler almaktadır. Çok çeşitli sanayi alanlarında, uzayda dolaşan uydularda, TV ve film sektöründe, güvenlik alanlarında ve her sınıftan fotoğraf makinelerinde kullanılan mercek sistemi, bu modelde olağanüstü nitelikte 28mm geniş açılı ve 18 kat optik kaydırmalı bir objektif biçiminde sunulmaktadır.

  28mm Geniş açı 5 Kat Yakınlaştırma 18 Kat Yakınlaştırma

  28mm geniş açılı optik kaydırma ile gerçek kademeleri, derinliği ve sahnenin devingenliğini, geniş bir açı çerçevesinde kapsayabilirsiniz.

  14 Milyon Piksel - Canlı renkler ve berraklık Her göreni etkileyen nitelikteki 14 milyon piksel çözünürlük, konunuzun tüm ayrıntılarını kapsamanızı sağlar. Keskin, berrak ve canlı renkler ile çekilen resimler, özellikle büyük ebatlı baskılar için uygundurlar.

  Yüksek seviyede ışık duyarlılığı + CCD kaydırmalı, resim sâbitleme sistemi İkil resim sâbitleme sistemi, yüksek seviyede ışık duyarlılığı ve kısa süreli ışıklamalar ile makinenin veya konunun hareketinden kaynaklanan bulanıklıkları azaltır. Böylece hareket anında ve optik kaydırmanın tüm menzilinde çekilen resimler bile berrak ve keskin olurlar.

  ISO6400: Yüksek seviyede ışık duyarlılığı ISO6400* seviyesindeki azamî ışık duyarlılığı ile resimler, özellikle az ışıklı ortamlarda, tüm doğallıkları ile çekilirler. Yüksek seviyedeki ışık duyarlılığı ile çok hızlı hareket hâlindeki konuları bile dondurmak, çok kolaydır. * ISO3200 ve 6400 seviyesinde kayıt edilen piksel adedi, 3 milyon ile sınırlıdır. Tam çözünürlükte (12 Milyon) ışık duyarlılığı, azamî ISO1600 seviyesindedir..

  HDTV uyumlu fotoğraflar ve filmler

   

  16:9 biçiminde hem fotoğraf, hem de film çekebilen FinePix S2800HD ile tam ekran HDTV görüntülerin zevkini yaşayabilirsiniz.

  Fotoğraf çekimi 16:9 biçiminde, çok yüksek çözünürlüklü resimler çekebilirsiniz (4,288 x 2,416 piksel, 3,072 x 1,728 piksel, 1,920 x 1,080 piksel)

  Film çekimi 16:9 biçiminde, çok yüksek çözünürlüklü filmler çekebilirsiniz. (1,280 x 720 piksel).

   

  HD Resim gösterimi Bir HDMI kablosunu HD nitelikli bir televizyona bağlamanız yeterlidir. Böylece yüksek çözünürlüklü resim ve filmlerin etkileyiciliğinin keyfine varabilirsiniz. * Makinenin HDMI çıkışından, doğrudan bağlantı yapılır. Mini HDMI kablo haricen satılır.

  SR AUTO ve tanımlama işlevleri

   

  6 adet SR AUTO (Otomatik, çekim ortamı tanımı) ortamını ayırt edebilen ve yüz tanımı, göz kırpma tanımı ve gülümseme tanımı işlevleri ile donanmış olan makine, böylece her ortamı ve her yüzü kolayca en iyi biçimde çekebilir.

  Portre Ekranda görünen çehreler süratle tanımlanır ve buna göre netleştirme, aydınlık ve beyaz dengesi ayarlanır.

  Manzara Dağlar veya binâlar gibi manzara öğeleri otomatik olarak tanınır. Gökyüzünün, ormanların veya çiçek bahçelerinin renkleri canlı renkler ve derinlikli bir şekilde yansıtılır.

  Gece  Az ışıklı veya gece ortamlarında ışıklama süresi (Enstantane) ve ışık duyarlılığı otomatik olarak ayarlanır; böylece en düşük kumlanma seviyesinde berrak sonuçlar elde edilir.

  Makro Makro kipi, konuların ince ayrıntılarına göre netleştirme yapar.

  Gece Portre Gece veya az ışıklı ortamlarda insan resmi çekileceği zaman "Konum tanıma" kipi otomatik olarak flaş menzilini, ışıklama süresini ve ışıklamayı çekim şartlarına en uygun olacak şekilde ayarlar. Aynı zamanda arka plan, yumuşak ve kumlanmasız olarak çekilir.

  Karşı ışıkta portre Ekranda görünen çehreler süratle tanımlanır ve buna göre netleştirme, aydınlık ve beyaz dengesi ayarlanır.

  Yüz tanımı Yüz tanımı işlevinde insan çehreleri esas alınır ve netleştirme ve ışıklama ayarları, buna göre yapılır.

  Tanımlanan çehrelerde, kırmızı gözleri düzeltmek Kırmızı göz düzeltme işlevi, flaş yansımalarını otomatik olarak tanır ve düzeltir.

  Ânında tanımlanan 10 çehre! Yüz tanımı işlevi, eşzamanlı olarak, aynı kare içindeki 10 adete kadar çehreyi ayırt edebilir. Çok sayıda kişinin yer aldığı fotoğraflarınızda uygulanan yüz tanımı ile her kişiyi yakınlaştırabilirsiniz. Çekiminizin istediğiniz bir kısmını kesip, ayrı bir resim dosyası hâlinde kayıt edebilirsiniz.

  Göz kırpma tanımı Makine, çerçeve dâhilindeki kişiler göz kırptığında sizi uyarır; böylece resmi yeniden çekebilir veya resmi büyültüp, denetledikten sonra silip-silmemeye karar verebilirsiniz.

  Gülme tanımı Senaryo konumlarında bulunan gülme tanımı işlevi, çerçeve içinde bir gülümseme gördüğü anda deklanşörü işletir. Böylece, gerçekten de en mutlu görüntüleri elde edebilirsiniz.

  Yüksek başarımlı çekim işlevleri

  Hareketli panorama, netleştirme tâkibi, hızlı yakınlaştırma ve yakınlaştırma dizisi gibi yüksek başarımlı seçenekler içerir.

  Hareketli Panorama Sayı saymak kadar kolay bir biçimde panorama resimler çekebilirsiniz. Makine, otomatik olarak üç adet ardışık resmi birleştirerek, içinde gezinebileceğiniz tek bir resim hâline getirir. Sonuç, görkemli bir resim hâlinde bellek kartına kayıt edilir...

   

  Netleştirme tâkibi En dar açı (tele) ile çekim yapılırken hızlı hareket eden konular çerçeveye ve netleştirmeye alınır. Devingenlik içeren yakından çekimler için çok uygundur.

  Hızlı yakınlaştırma Çok dar açıdan yapılan hareketli konuların çekiminde, geniş bir bakış açısının korunmasını sağlayan bir işlevdir. Tek bir tuşa basıldığında konu, seçili çerçeve ile birlikte izlenir ve yüksek bir yakınlaştırma oranında (1,4 veya 2 kat sanal yakınlaştırma) çekilir.

  Yakınlaştırma dizisi Tek bir tuşa basıldığında, farklı büyültme oranlarında üç kare çekilir (orijinal, 1,4 kat ve 2 kat). Böylece, sonradan bilgisayarda kesim yapmaya gerek kalmadan en iyi çerçevenin seçilmesi sağlanır.

  Çok yönlü çekim kipleri Önceden düzenlenmiş ve bir çok durumu kapsayan çekim kipleri ile her ortamda en iyi sonuçları elde etmek mümkün olmaktadır. Böylece karmaşık ayarlamalar yerine konuya yoğunlaşarak, en iyi çekimler yapılır.

    Otomatik, konum tanımlama Makine konuya kilitlendiğinde otomatik olarak çekim ortamını tahlil eder ve en uygun ayarları yapar.   Otomatik Resim çekmek için en kolay kip. Olağan çekimleriniz için bu kipi kullanınız.
    Senaryo konumları Çekim konusuna ve ortamına en uygun olan ayarlar kesinleştirilir...   Video Sesli filmler çekilir.
    Düzenlenmiş otomatik Diyafram ve enstantane hâriç ayarların yapıldığı otomatik kip.   Enstantane öncelikli otomatik Işıklama süresinin ayarlandığı bir otomatik çekim kipidir.
    Diyafram öncelikli otomatik Diyaframın ayarlandığı bir otomatik çekim kipidir.   El ile Otomatik kipte mümkün olmayan ayarların yapılabildiği bir çekim kipidir.
    Doğal ışık Az ışıklı ortamlarda çekilen resimlerin doğal havasını korur.   Portre Portre çekimleri için seçilir. Ten renkleri yumuşatılır ve doğal görünüm arttırılır.
    Bebek kipi Bebeklere zarar vermeden ve en güzel renkler ile çekim yapılır.   Manzara Gün ışığı altında, dağlar veya yapılar gibi öğelerin berrak ve keskin betimlerini elde etmek için uygundur.
    Panorama Azamî 3 adet ardışık resim birleştirilir ve tek bir resim hâlinde kayıt edilir.   Hareket Sport Hareket hâlindeki kişileri veya nesneleri en mükemmel biçimde yakalayabilmek için çok kısa ışıklama süreleri (enstantane) kullanılır
    Gece Akşam ve gece çekimleri için uygundur. Resimler, uzun süreli ışıklanır.   Gece (Sehpa ile) Gün ışığı altında, dağlar veya yapılar gibi öğelerin berrak ve keskin betimlerini elde etmek için uygundur.
    Havâi fişek Uzun süreli ışıklamalar ile yapılan çekimler, havâi fişek resimleri için verimlidir.   Gün batımı Gün batımı çekimleri, canlı renkler ile yapılır.
    Kar Doğal olmayan karartmalar içeren resimler önlenir. Karenin çoğunun fazla açık renkte olduğu ortamlar için uygundur.   Kumsal Aşırı gün ışığı altında bulunan kişilerin berrak görüntüleri çekilir.

  Olağanüstü tasarımlı bir gövde Etkileyici başarımda bir optik kaydırma (zoom) ile donanmış olmasına rağmen FinePix S2800HD modelini, hafifliği ve ele yatkınlığı ile her yerde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

  7,6cm genişliğindeki aydınlık ekran vasıtası ile muhteşem resimler tasarlamak kolay olur. 230.000 noktadan oluşan yüksek ekran çözünürlüğü sayesinde resimleri paylaşmak, bir zevk hâline gelmektedir.

  Gösterim işlevleri Gösterim sırasında resim gösterisi ve kırmızı göz düzeltme dâhil kolay ve basit arama işlevi.

  Resim arama Çok kullanışlı resim arama işlevi ile resimleri tarihe, çehreye, çekim ortamına, veri biçimine ve sınıflandırmaya göre arayabilirsiniz.

  • Tarihe göre
  • Tarihe göre yapılan arama ile önemli gün ve özel olayları belirlemeniz kolaylaşır.

  • Çehreye göre
  • Tüm portre çekimleriniz, derlenişlerine göre seçilir ve gösterilir: Grup resimleri, çift resimleri veya tek kişi portreleri

  • Çekim ortamına göre
  • Otomatik veya SR kiplerinde çekilen resimler, çekildikleri ortama göre gösterilir: Portre, manzara, gece ortamı veya makro.

  • Veri biçimine göre
  • Resim albümünüzün tümünü, veri biçimine göre sıralayabilirsiniz: Fotoğraflar, işlenmiş resimler veya filmler.

  • Sınıflandırmaya göre
  • Resimleriniz, önceden yaptığınız sınıflara göre gösterilir. Sâdece en çok sevdiğiniz resimleri ekrana getirebilirsiniz.

  Resim gösterisi - Tanımlanan çehrelerin yakınlaştırılan biçimleri, bir gösteri hâlinde izlenir. - Gösterim işletiminde, kırmızı gözler düzeltilir. - Bu işlevde, tanımlanan yüzlerin ve yakından çekimlerin içerdiği olası kırmızı gözler düzeltilir.

  Çok kareli gösterim 10x10 büyüklüğündeki bir alanda, bir seferde 100 kareye kadar resim izlemek mümkündür. Böylece seçim ve arama kolaylaşır.

  4 adet AA türü pil Her zaman ulaşılabilen güç kaynağı; hantal doldurma gereçlerine ihtiyaç yoktur.

  SDHC Bellek kart yuvası Çok yönlü bellek kart yuvası SD ve büyük sığalı SDHC türü bellek kartları ile uyumludur.

  Kutu İçeriği: Fujifilm Finepix s2960 Fotoğraf Makinesi Türkçe Kullanım Kılavuzu Fujifilm Türkiye Garanti Belgesi USB / Av kablosu My Finepix Stüdio Yazılımı 4 Adet AA Alkalin Pil Orjinal Finepix Çanta Boyun Askısı Lens Kapağı

  Ürün Özellikleri

  Genel
  MegaPiksel 14 Mp
  Ekran Boyutu 3.0"
  Optik Zoom 18x
  Pil Tipi AA Pil

  Fujifilm FinePix S2960 14Mp 18x Optik 3" LCD Dijital Fotoğraf Makinesi + Çanta Yorumları

  Yorum yapabilmeniz için üye iseniz giriş yapınızı değilseniz lütfen üye olunuz

  Giriş Yap Üye Ol

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  #

  Peşin

  339,00 TL

  339,00 TL

  'Fujifilm FinePix S2960 14Mp 18x Optik 3" LCD Dijital Fotoğraf Makinesi + Çanta' için faydalanabileceğiniz kampanyalar.

  BKME ile 50 TL İndirim !

  500 TL ve üzeri alışverişlerde 50 TL indirim !

  Цифровой фотоаппарат Fujifilm FinePix S2960 | Фотоаппараты Fujifilm

  Цифровой фотоаппарат Fujifilm FinePix S2960

  Цена: 18 091 pуб. Fujifilm FinePix S2960 - это абсолютно новая модель цифрового фотоаппарата, которая имеет широкие возможности фотографирования, и позволяет делать каждый кадр живым и реалистичным. Внешне данная модель выполнена в очень серьезном и солидном дизайне, который также имеет хорошо продуманную эргономику. Вследствие чего делать высококачественные фотографии очень легко и быстро. Цветовое оформление данного цифрового фотоаппарата - стильный и консервативный черный цвет. Практичное и очень удобное покрытие корпуса надежно предотвращает скольжение фотоаппарата в руках пользователя. Купить Fujifilm FinePix S2960 значит выбрать высококачественный цифровой фотоаппарат разрешение матрицы которого составляет 14 Мп. Данная модель также имеет первоклассный широкоугольный объектив типа Fujinon с восемнадцатикратным оптическим увеличением. Этот более чем внушительный показатель позволяет делать четкие и качественные фотографии объектов даже с большого расстояния. Стоит также отметить, что производитель предусмотрел в фотоаппарате также и мощную вспышку, для фотографирования объектов при слабом или полностью отсутствующем освещении. Но Fujifilm FinePix S2960 имеет возможность не только делать высококачественные фотографии, но и снимать качественное видео, разрешение которого составляет 1280 x 720 пикселей. Автономная работа данного устройства осуществляется по средствам сменных элементов питания, как аккумуляторных, так и без аккумуляторных, типа АА в количестве четырех штук.Характеристики:
  Тип фотокамерыКомпактный фотоаппарат
  Матрица
  ТипСCD
  Размер матрицы1 /2.3"
  Число эффективных пикселей14 млн
  Чувствительность64 - 1600 ISO, Auto ISO, ISO6400
  Кроп-фактор5.62
  Объектив
  Поддержка сменных объективовнет
  Название объективаFujinon
  СветосилаF3.1 - F5.6
  Оптический Zoom18x- оптический zoom при записи видео-
  Цифровой Zoom6.7x
  Стабилизация изображенияда, двойной, сдвиг матрицы
  Число групп/оптических элементов11 /14
  Система фокусировки
  Фокусное расстояние28 - 504 мм
  Минимальное расстояние съемки0.05 м-
  Ручная фокусировканет
  Режимы автофокусировкифокусировка по лицу-
  Возможности фокусировкиподсветка автофокуса-
  Характеристики экрана
  Тип видоискателяэлектронный
  LCD экран230000 пикселов, 3 дюйма
  Поле зрения видоискателя, %97%
  Фотосъемка
  Режим замера экспозициимультизонный, центровзвешенный, общий (Evaluative), точечный
  Серийная съемкаесть, 8 кадр. /сек-
  Максимальное разрешение4288 x 3216 (интерполированное)
  Баланс белогоавтоматический, ручная установка, из списка
  Брекетинг экспозициида
  Формат съемки4:3, 3:2, 16:9
  Формат файлов2 JPEG
  Выдержка8 - 1 /2000 с
  Автоспускесть (2, 10 c)
  Экспокоррекция+ /- 2 EV с шагом 1 /3 ступени
  Макросъёмкада
  Видеосъемка
  Запись видеода
  Запись звукаесть-
  Максимальное разрешение видео1280x720
  Максимальная частота кадров видеоролика30 кадров /с
  ВидеокодекиMJPEG
  Формат записи видеоAVI
  Вспышка
  Вспышкавстроенная
  Диапазон применениядо 8 м
  Режимы работы вспышкиподавление эффекта красных глаз
  Память и интерфейсы
  Поддерживаемые карты памятиSD, SDHC
  Объём встроенной памятинет
  ИнтерфейсыUSB 2.0, видео, HDMI, аудио
  Другие функции и особенности
  Питание4xAA
  Дополнительная информациякрепление для штатива-
  Габариты
  Вес (г)341 г, без элементов питания, 437 г, с элементами питания
  Размеры110x73x81 мм

  foto-master.org


  Смотрите также