Fujifilm X-A10. Фотоаппарат fujifilm 10


Fujifilm X-T10 Siyah + 16-50mm Kit

 

* Yeni Gelişmiş işlerlik için hazırlanmış kadranlar

* 920K noktalı ve açılabilen LCD ekran

* Hafif ve kesif gövde

* Yeni AF bölgesi ve geniş/izleme kipleri

* X-Trans™* CMOS II EXR Processor II

* "CLASSIC CHROME" Film benzetim kipi 

* Gerçek zamanlı bakaç

 

* X-Trans FUJIFILM Corporation şirketinin markası veya tescilli markasıdır.  

 

Fotoğraf hayranları tarafından heyecanla beklenen ve emsalsiz renk üretme teknolojisi sayesinde sıra dışı bir resim niteliğine sahip olan yeni X-T10 hafif bir gövde ile hareket halindeki konuları çekmekte üstün olan yeni bir AF sistemini, 0,62 kat gibi görkemli bir büyültme oranı sunan gerçek zamanlı bir bakacı, yüksek tanımlama kesinliğinde ve 2,36 milyon noktadan oluşan bir ekranı ve 0,005 saniye ile dünyanın en kısa gecikme süresini bünyesinde birleştiren bir fotoğraf makinesidir.

 

X-T10 modeli, dahili safha keşifli AF sistemi olan APS-C X-Trans CMOS II türü bir ışık algılayıcı kullanır. Yüksek başarımlı bir resim işlem motoru ve FUJINON objektifleri ile birleştiğinde makine, eşsiz renk üretim teknolojisi tarafından desteklenen mükemmel bir çözünürlük ve olağanüstü resim niteliği sunar. X-T10 modeli yeni AF sistemini kullanmaktadır. Bu sistemde, yüksek sürat ve kesinlik için geleneksel 49 noktalı “Tek nokta” kipinin yanı sıra genişletilmiş 77 noktalı bir alan dahilinde konuyu izleyebilen yeni “Bölge” ve “Geniş/İzleme” kipleri sunulmakta ve böylece makinenin hareket halindeki konuları çekebilme imkanları arttırılmaktadır. AF-C becerisi ve saniyede 8 kare çekim hızının birleşimi ile makine, çok geniş bir fotoğrafçılık alanı dahilinde X dizisi ile eşanlamlı hale gelen yüksek nitelikli resimler sunmaktadır. 

 

   

 

Yaratıcılık. Daima.

 

Ufak, kolay kullanılır ve olağanüstü resim niteliği sunar.

İster günlük yaşamda, isterse dünyanın öbür ucuna olsun:

X-T10, nihai fotoğraf fırsatlarına giden her yolculuğa eşlik eder.

 

 

 

 

 

Gelişmiş vasıflar 1

İşlem ve tasarım

 

 

 

Yönetim kipi - Fotoğraftan daha fazla zevk almanıza yardımcı olan ayarlar.

 

Çok geniş bir alanda faal olan ışıklama kipleri ve sezgisel yönetim öğeleri ile mükemmel fotoğrafı yaratmanız sağlanır.

Kesif ebatlarına rağmen X-T10, yönetim öğelerinin tamamına sahiptir. Program (P), Enstantane öncelikli (S), Diyafram öncelikli (A) veya El ile (M) kiplerinde, enstantane kadranı ile objektifin diyafram ayarlarını birleştirerek çekim yapabilirsiniz. Özel tasarım sayesinde ise ışıklama kipini her ortama uyum sağlayacak halde hızlıca ve kolayca seçebilirsiniz. 3 basamaklı ışıklamayı dengeleme kadranında bulunan 1/3EV adımlar vasıtası ile ışıklama yönetimini en hassas biçimde yapabilirsiniz. Işıklamayı dengeleme işlemi, El ile kipinde çekim yapıldığında doğrudan kullanılabilir.

  

Kadran ve halkayı birlikte kullanarak ışıklama kipinizi seçebilirsiniz.

 

 

Otomatik kipi - Birinci sınıf fotoğrafları kolaylıkla çekebilirsiniz

Gelişmiş SR AUTO kipi zeki ve tam otomatik çekimler içindir

Makinenin üst yüzünde bir “Otomatik kip seçim kolu” bulunmaktadır. Bu kol AUTO ayarına getirildiğinde makine, kayıt edilmiş olan 58 adet çekim ayarından en uygun olanını seçtiği “Gelişmiş SR AUTO” kipine geçer ve yüksek nitelikli resimleri kolayca çekebilmenizi sağlar. Otomatik olarak en uygun netleştirme (AF) kipini de seçen bu işlev sayesinde ani ve fırsattan faydalanacağınız çekimlerde hatalı ayarlar uygulamaktan kaçınabilirsiniz. Arka yüzde bulunan yönetim tekerleği ile çekim ortamınıza en uygun olan kayıtlı ortam türünü seçebilirsiniz.

 

        

“Otomatik kip seçim kolu” üst yüzeyde, çok kullanışlı bir konumda bulunur. AUTO konumunda seçilen tam otomatik kip ile kullanıcılar her türlü fotoğrafik olasılığa karşı donanımlı olarak çekim yapabilir ve X-T10 modelinin üstün resim niteliğini azamileştirebilirler.

   

Çekim tarzı

 

Kesif ve hafif gövdenin yapısı, bir X dizisi modelinin tüm özelliklerini bünyesinde barındırır. Hem alt hem de üst bölümler hafif, ancak çok sert olan magnezyum dökümden yapılmıştır. Üstteki tabakada, X-T10 modeline birinci sınıf bir hava veren ve resim çekmeye yoğunlaşan kullanıcının diyafram, enstantane ve çekim işlevlerini sezgisel olarak kullanabilmesini sağlayan üç adet kenarı kesinlikli olarak tırtıllanmış alüminyum kadran bulunmaktadır.

 

 

Tasarım

Hafif ve kesif gövde

Makine gövdesi 381 gram ağırlığındadır. En ile boy’un en iyi dengesi oluşturulduğu halde kesif olması için tasarlanmıştır.

 

Gelişmiş işletilebilirlik kadranları

Üst yüzeyde bulunan ve en çok kullanılan işlevleri içeren üç adet kadran tekerleği alüminyum kütlelerden oluşurlar ve birinci sınıf işçilik ve rahat bir işlem tarzı sunarlar.

 

920K noktalı, değişken açılı LCD ekran

Makinede bulunan 7,62cm (3 inç) köşegenli ve 920K noktalı LCD ekran yukarı – aşağı hareket ettirilerek geniş ve dar açılı çekimler gerçekleştirilebilir.

Mükemmel kavrayış

Tutağın büyüklüğü ve şekli, makinenin kesif ebatlarına uyumlu olmasına rağmen güvenli bir kavramayı sağlayacak biçimde, itina ile tasarlanmıştır.

 

Dahili flaş

Üst yüzeyin ortasında bir dahili flaş konumlandırılmıştır. Kesif tasarımı sayesinde, açıldığında bile uyumlu görünür.

 

İki adet renk seçeneği

Makine birinci sınıf gümüş ve sportif siyah renklerinde sunulmaktadır. Tarzınızı en iyi yansıtan rengi seçiniz.

BLC-XT10 Deri kılıf (ayrı satılır)

Gerçek deriden oluşan kılıf makineye tam uyumlu olacak biçimde tasarlanmıştır ve makinenin korunmasına katkıda bulunarak sağlam bir tutuş sağlar.

 

MHG-XT10 Tutak (ayrı satılır)

Metal tutak, sağlam bir tutuş temin eder. Sehpa bağlama yuvası optik eksen ile aynı hizadadır ve tutağı çıkartmadan pilleri değiştirmek mümkündür.

   
 

Yeni AF sistemi konuyu mükemmelce yakalar

 

Fujifilm X-T10 modelinde yeni bir AF sistemi kullanılır. Yeni AF sistemi, yüksek hız ve kesinlik için 49 noktalı “Tek nokta” kipi ile birlikte hareket halindeki konuların çekimine yarayan daha büyük ve 77 noktalı odaklanma alanı kullanan yeni “Bölge” ve “Geniş/izleyici” kiplerini de içerir. Böylece makinenin hareketli konuları kayıt etme becerisi daha yüksek bir seviyeye taşınmıştır.

 

   
 

Gelişmiş vasıflar 2

Otomatik netleştirme (AF)

 

 

Yeni AF sistemi ile konu, mükemmel olarak yakalanır

Safha keşifli pikseller dahil çok süratli AF sistemi

Makinenin zeki ve melez AF sistemi, safha keşifli AF yönteminin fevkalade netleştirme hızı ile zıtlığa dayanan yöntemin düşük ışık başarımını birleştirir. Işık algılayıcıda bulunan safha keşif öğeleri sayesinde 0,06 saniye hızına kadar otomatik netleştirme süratine ulaşılır. Yeni geliştirilen bir algoritma ile de az ışıklı ve az zıtlık içeren şartlarda gelişmiş bir başarım elde edilir.

 

  

 

Zıtlığa dayalı AF alanı

 

 

Birlikte, daha hızlı - X-Trans CMOS II ışık algılayıcı ve EXR II işlemci

Çifte CPU ve ileri düzey sayısal başarımın edinilmesi ile işlem hızı, önceki kuşak işlemciler ile karşılaştırıldığında ikiye katlanmış ve açılış süresi yalnızca yaklaşık 0,5 saniye’ye gerilemiştir. X-Trans CMOS II ışık algılayıcının çok hızlı sinyal okuması ile birlikte çalışan işlemci böylece çekim aralığını 0,5 saniye’ye indirmiş ve deklanşör gecikmesini 0,05 saniye seviyesine getirmiştir.

 

 

AF-C yönteminde saniyede 8 kareye kadar dizi çekimler ve gelişmiş konu hareketini tahmin etme işlevi

Gelişmiş konu hareketini tahmin etme teknolojisi ile konunun hareketi, geçmiş veriler kullanılarak tahmin edilir ve AF-C yöntemi vasıtası ile saniyede 8 kareye kadar dizi çekim yapılır.

  

 

Altı adet farklı AF kipi

Yeni “Bölge” ve “Geniş/izleme” kipleri ile yanlamasına hareketler çekilebilir.

 

 AF-S + Tek nokta

 

 

Belirli bir alan dahilinde yanlışsız bir otomatik netleştirme yapılır. 49 noktalı netleştirme alanlarından birini tercih ettikten sonra alanın büyüklüğünü, 5 farklı ebatta seçebilirsiniz.

 

 
 AF-S + Bölge

 

 

Tek alan kipinin zor kapsayabileceği, orta hızda hareket eden bir konu için elverişlidir. 3x3, 5x3 veya 5x5 ebatlarında bir AF alanı seçiniz. Merkezi olarak konumlandırılan 3x3 ve 5x3 safha keşifli AF alanlarını kullanarak daha süratli otomatik netleştirme yapabilirsiniz.

 
 
 AF-S + Geniş/izleme

 

 

Makine, 77 noktalı netleştirme alanlarından bazılarını kullanarak otomatik olarak seçer ve odaklanır. Öngörülemeyen hareketler yapan veya çok yönlü hareket eden konular için çok elverişlidir.

 
         
 
 AF-C + Tek nokta

 

 

Makinenin hareket ettirilmesi örneğinde olduğu gibi bir konu, sabit hareket yönü yöntemi ile belirlenir. 49 noktalı netleştirme alanlarından birini tercih ettikten sonra alanın büyüklüğünü, 5 farklı ebatta seçebilirsiniz

   
 AF-C + Bölge

 

 

Netliği sürdürmek için 3x3, 5x3 veya 5x5 ebatlarında bir AF alanı seçilerek elden yapılan çekimlerde konu takip edilir. Safha keşifli AF alanlarını kullanarak daha süratli otomatik netleştirme yapabilirsiniz.

   
 AF-C + Geniş/izleme

 

 

Aşağı – yukarı, sağa – sola veya makineye yakın – uzak gibi öngörülemeyen hareketler yapan konular için çok elverişlidir. Bir sehpa ile çekim için uygundur. İzlemeyi başlatmak için başlama konumunu seçmeniz yeterlidir.

 
Daha kesin odaklanma

Tek nokta kipi, odaklanılan alanı daha küçük bölümlere bölerek konuya olan mesafeyi tam olarak saptar ve böylece odaklanmada daha iyi bir kesinliğe ulaşılır. Işık algılayıcı üstü safha keşifli AF sisteminin çalışma sahası 2,5EV değerinden 0,5EV değerine getirilmiş ve böylece safha keşifli AF sisteminin, özellikle az ışık şartları altında veya düşük zıtlık içeren konularda yüksek sürat ile çalışması sağlanmıştır.

 

 
   
Daha güzel portreler için: Göz keşifli AF

Makinede, insan gözünü otomatik olarak keşfeden ve odaklanan “Göz keşifli AF” sistemi bulunmaktadır. Bu işlev sayesinde, örneğin: güçlü alan derinliği elde etmek amacı ile çok geniş bir diyafram kullanarak çekilen portrede olduğu gibi zor şartlar altında bile kolayca gözlere odaklanma imkanı sağlanır.

   
   

Film benzetimi

 

Fujifilm’in benzersiz resim niteliği, 80 yıldır fotoğraf filmleri geliştirmekten kaynaklanan birikimler sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu teknolojiler sayesinde makine sıcak ten renkleri, parlak bir mavilikte gök renkleri ve zengin bir yeşillikte olan doğa renklerini, aynen fotoğrafçının zihninde olduğu biçimde üretir. X-T10 modeli dahilinde, en son geliştirilen ve yumuşatılmış renk tonları ile derin renkler sunan “CLASSIC CHROME” film benzetim kipi de bulunmaktadır. Kullanıcılar, geleneksel Fujifilm filmlerinin etkilerini yaşatan diğer on adet kip arasından seçim yapabilirler.  

 

     
 

Gelişmiş vasıflar 3

Resim niteliği

 

 

   

80 yıllık fotoğraf filmi araştırmaları sonucunda ulaşılan benzersiz renk çoğaltımı

 

Onyıllardır film üretiminde öncü olan Fujifilm, bu alandaki ustalığını giderek mükemmelleştirmiştir ve FUJIFILM X-T10 modelinde yaşatmaktadır. Çok hoş ten renkleri, doğal mavi ve yeşiller ve günün içinde değişen beyazı dengeleme şartlarını mükemmel bir biçimde kayıt edebilme becerisi makinenin aşamalarında mevcuttur ve ayrıntıların daha iyi çoğaltılabilmesi için çok geniş bir devingen alan ile iftihar etmektedir.

 

Bir fotoğraf filmi seçermiş gibi yapılan film benzetim kipi tercihleri

Fujifilm’in kimyasal film üretiminden kaynaklanan 80 yıllık tecrübelerine dayanan renk üretimi anlayışı ve tutkusu ile mükemmelleştirilen film benzetim kipleri, kullanıcıların fotoğraf filmlerinin renklerini ve tonlarını oluşturabilmelerini sağlayarak yüksek nitelikli sonuçları kolayca elde etmelerini sağlar. RAW biçimli resimler çektiğinizde: Makine dahilinde bulunan RAW işleme işlevi vasıtası ile 11 adet film benzetim tercihlerinden birini seçip, çekim sonrası uygulayarak çekim imkanlarınızı genişletirsiniz.

"CLASSIC CHROME" 

Film benzetim kiplerine altıncı bir seçenek eklendi: Fotoğraflara emsalsiz bir parlaklık ve derinlik veren geleneksel saydam tarzı "Classic Chrome". Bu kip, X dizisi fotoğrafçılarının geribildirimlerinden ve taleplerinden esinlenerek oluşturulmuştur; zira "Classic Chrome" kipinin niteliği, belirli bir film türünden ziyade fotoğraf gazeteciliğinin şanlı günlerinde yayınlanan dergilerde basılan resimlerden ilham alınması sonucunda üretilmiştir. Hafifçe yumuşatılmış renk tonları ve derin renk üretimi ile bu kip, mevcut olan diğer film benzetimi kiplerinden belirgin bir şekilde ayrılmaktadır. 

    
     

PROVIA/STANDART

 

Velvia/CANLI

 

ASTIA/YUMUŞAK

 

 

SEPYA

 

 

TEK RENKLİ (+Ye / R / G FİLTRE)

 

 

PRO Neg.Standart

 

 

PRO Neg.Yüksek

 

   

 

 

 

APS-C ebatlı X-Trans CMOS II ışık algılayıcının gücünü asgarileştirmek 

• APS-C Işık algılayıcı23.6 x 15,6mm

• Micro Four Thirds 17 x 13mm

• 1-inç 13.2 x 8,8mm

 

Saçın her telini canlı ayrıntılar halinde kaydetmek

X-Trans CMOS II ışık algılayıcının optik alçak-geçiş süzgecine (OLPF) gerek bırakmayan ve FUJIFILM’in özgün geliştirdiği renk filtresi tertibini içeren mimarisine uygun olarak FUJIFILM X-T10, daha büyük ebatlı ışık algılayıcılar ile rekabet edercesine daha berrak ve çözünürlüklü sonuçlar üretir.

 

 

1:Mikro mercekler 2:X-Trans Renk süzgeci 3:L/R Işık tutma süzgeci 4:Safha keşif algılayıcı / Yeşil süzgeç pikseli 5:Işık diyodu

X-Trans CMOS II ışık algılayıcının optik alçak-geçiş süzgecine (OLPF) gerek bırakmayan ve FUJIFILM’in özgün geliştirdiği renk filtresi tertibini içeren mimarisine uygun olarak FUJIFILM X-T10, daha büyük ebatlı ışık algılayıcılar ile rekabet edercesine daha berrak ve çözünürlüklü sonuçlar üretir. X-Trans CMOS II ışık algılayıcı, geleneksel sistemlerde çözünürlükten ödün verme pahasına moiré etkinliğini dizginlemek için kullanılan optik bir alçak geçiş filtresine (OLPF) ihtiyaç bırakmayan ve yüksek tesadüfilikte bir kalıptan oluşan özgün bir renk filtresi düzenlemesini içerir. Böylece ışık algılayıcının, objektifin sunduğu yüksek çözünürlük başarımını doğrudan alması sağlanır.

 

 

Objektif kiplemesini en iyi hale getirme teknolojisi (LMO) ile XF objektiflerinin tüm gücü ortaya çıkar.

 

FUJIFILM X-T10 modelinde bulunan gelişmiş “Objektif kiplemesini en iyi hale getirme teknolojisi (LMO)” objektif, ışık algılayıcı ve işlemcinin bütünleşmiş geliştirilmeleri ile mümkün olmuştur. Takılan her objektifte LMO sisteminin yüksek kesinlikli işlemleri ile odak uzaklığı, diyafram ve ekran merkezinden kenarlarına kadar olan veriler işlenir, kapalı diyafram ile yapılan çekimlerde kırınım kaynaklı bulanıklık düzeltilir ve mercek çevresindeki hafif bulanıklıklar telafi edilir. Sonuçta ise: İnanılmaz bir keskinlikte ve boyutsal gerçeklik izlenimi veren, uçtan uca bir resim niteliği elde edilir.

 

 

 

 

Işık duyarlılığında olağanüstü bir sıçrayış: Azami ISO 51.200

 

Az ışıklı ortamlarda fotoğrafik imkanları kullanabilmek için, ISO 51.200 gibi inanılmaz bir değere yükseltilmiş olan gelişmiş ışık duyarlılığı sunulmaktadır. Bu çok yüksek ışık duyarlılığı seviyelerinde kumlanma ile mücadele etmek için ışık algılayıcının çevresindeki bileşenler ve devreler siyahın siyah kalmasını sağlama ve kumlanma ve renk saçılmalarını asgarileştirme doğrultusunda yeniden tasarlandı.

 

     

Çok süratli elektronik obtüratör

 

Makinede hem 1/4000 saniye’ye kadar işleyen mekanik bir obtüratör, hem de 1/32000 saniye’ye kadar işleyen elektronik bir obtüratör bulunmaktadır. Böylece çıplak güneş altında bile açık diyaframlar kullanarak harikulade alan derinliği içeren çekimler yapabilirsiniz. Yalnızca mekanik veya yalnızca elektronik obtüratörü veya her ikisini birden seçme tercihleri vardır.

 

 

 

 

Gelişmiş vasıflar 4

Gerçek zamanlı bakaç

 

 

   

Gerçek zamanlı bakaç

 

0,62 kat büyültme ve 0,005 saniye gecikme süresi ile X-T10, büyük ve hızlı bir bakaca sahiptir. Yeni geliştirilen 2,36M nokta organik EL elektronik bakaç sayesinde berrak ve yüksek tanımlamalı ve canlı bir bakış sunulur ve görüş netliği, çevredeki ışığa göre aydınlığını otomatik olarak ayarlayabilen geliştirilmiş bakaç nedeni ile son derece rahat ve niteliklidir.   

 

     

 

 

Bakaç vasıtası ile fotoğrafçılığın köklerine dönersiniz

 

2,36M noktalı, yüksek kesinlikli elektronik bakaç

X-T10 makinesinde, özellikle aydınlık ortamlarda konuyu berrak olarak gösteren yüksek büyültme oranlı ve 2,36M noktalı organik EL bir elektronik bakaç görev yapmaktadır. Geliştirilmiş büyültme, daha kısa gecikme ve daha fazla sezgisel kullanım özellikleri ile bakaç, daha iyi bir çekim deneyimi sunar. Elektronik olduğu için bakacın ekranında film benzetimi, ışıklama ayarları vs. gibi etkileri izlemek mümkündür. Hiçbir optik bakacın sunamadığı kadar tam gerçek zamanlı bir çekim deneyimi sunan bakaçta, her bir çekimden sonra uygulanan etkinlikleri denetlemeye gerek yoktur.

 

 

 

 

Velvia / CANLI seçili                            TEK RENKLİ seçili

   

0,005 saniye ekran gecikme süresi ile neredeyse gerçek zamanlı tepkiler

Makine, 0,005 saniye ile dünyanın en kısa gecikme süresine erişen gerçek zamanlı bir elektronik bakaç ile donanmıştır. 0,05 saniye deklanşör gecikmesi ve 0,06 saniye’ye kadar olan çok hızlı AF başarımı ile birleştirildiğinde X-T10, hareket halindeki konuların çekiminde şaşkınlık bırakan bir icraat sunar.

 

0,62 kat büyültme oranı ve yeni kullanıcı arayüzü sayesinde gelişmiş kullanılabilirlik

2,36M yüksek çözünürlüklü ve organik EL elektronik bakaç yüksek büyültme oranı, yüksek çözünürlük ve yüksek berraklık sunan dört adet tahsis edilmiş mercek öğesi içerir. 100% kapsamı ile bakaç, giriş sınıfı D-SLR makinelerden daha üstün olan bir bakış alanı sunar. Yeni geliştirilen kullanıcı arayüzü ise ebatlara ve ayar görüntülerinin düzenine ağırlık verilerek tasarlanmıştır. Böylece bakacı kullanarak çekim yaptığınızda, tamamen çekime yoğunlaşabilirsiniz. 

 

 

 

  

Bakış alanı karşılaştırması                     Yeni ve grafik kullanıcı arayüzü

   

Karanlık ortamlarda, düşük aydınlık           Aydınlık ortamlarda, daha fazla aydınlık

 

Otomatik aydınlık yönetimi ve doğal canlı izleme

Bakacın aydınlığı, ortama göre ve aynen insan gözünün aydınlık değişikliklerine uyum sağladığı hızda otomatik olarak ayarlanır. Böylece hem aydınlık hem de karanlık ortamlarda berrak bir görüntü sunulur. Film benzetimi gibi çekim etkinliklerini yansıtan işlev açılabilinir veya kapatılabilinir. Kapatıldığında ise bakaçtaki görüntü, çıplak göz ile gördüğünüzün tıpatıp aynısı olur.

 

 

Gelişmiş vasıflar 5

Objektif ve aksesuarlar

 

 

EFSANEVÎ FUJINON OBJEKTİFLERİ

X bağlantılı objektiflerin geliştirilmesinde en son dijital teknolojiler kullanılmaktadır; böylece oluşturulan yüksek kesinlikli optik tasarımlar ile mümkün olan en yüksek resim niteliği elde edilir. Objektif dizisinin tasarımındaki amaç: Yüksek çözünürlüklü betimlemelerde, çerçevenin tamamında kenardan kenara bir netlik elde etmek ve azami yaratıcılık için mümkün olan en aydınlık azami diyaframı sunmak ve bu vasıfları kesif ve taşınabilir ebatlar dahilinde sağlamak olarak belirlenmiştir. Şu anda aşırı geniş açıdan dar açıya (tele) kadar 18 objektiften oluşan ürün dizimizde beş adet, hızlı diyaframlı birinci sınıf objektif de bulunmaktadır. Bu objektifler sayesinde X-T10 modelinden en iyi resim niteliği elde edilir. Bağlantı uyarlaçları veya makro büyültme halkaları gibi tercihi aksesuarlar ile fotoğrafik imkanlar daha da genişler.

 

 

 

 

M bağlantı uyarlacı ile geçmişin muhteşem objektiflerini yeniden kullanabilirsiniz

M bağlantı uyarlacı ile piyasada inanılmaz çeşitlilikte sunulan M bağlantılı objektifleri X dizisi makineniz ile birlikte kullanabilirsiniz. X türü bağlantılarda da kullanılan yüksek seviyeli metalden üretilmiş olan M bağlantı uyarlacı, tam metal yapısı nedeni ile eşit derecede ve fevkalade sağlamlık ve esnemezlik sunar. Makine gövdesi ile iletişim sinyalleri vermeye yarayan elektronik temas noktaları ile de donanmış olan uyarlacın ayrıca, kullanıcıların takılı olan objektif için kolayca ayar ve işlevleri (Objektifsiz çekim, odak uzaklığı ayarları, çeşitli resim düzeltmeleri v.s.) seçebilecekleri bir işlev tuşu bulunmaktadır.

 

 

 

Tercihi aksesuarlar

 
Deri kılıf: BLC-XT10 

Çağdaş görünümlü ve hakiki deriden oluşan kılıf, çekimlere çok hoş olan dokunsal bir katkıda bulunur ve FUJIFILM X-T10 fotoğraf makinesinin geleneksel tasarımını tamamlar. Makinenin çok rahat yerleştiği kılıf pilleri değiştirmenize engel olmaz ve uyumlu ve deriden bir omuz askısı ile makineyi sarabileceğiniz bir koruma bezi ambalaja dahildir.  

   
 

Yatay tutak: MHG-XT10

FUJIFILM X-T10 modelinin aerodinamik hatlarını asla bozmayan metal tutak, sağlam bir tutuş ve makinenin ustaca kullanımını sağlar. Aynen dikey kulpta olduğu gibi sehpa bağlantı vidası optik eksen ile hizalıdır. Pil yuvasına ve bellek kartına, tutağı çıkartmadan rahatça ulaşabilirsiniz. Alt yüzde, hızlı değiştirme tabakası ile kullanılmak üzere raylar bulunmaktadır.

    
     
 

Gelişmiş vasıflar 6

İşlevler

 

 

 

Yönetim kadranı ile çekim tercihlerinizi belirlersiniz

 

Makinenin üst yüzünde bulunan yönetim kadranı panorama, üst üste çekim, gelişmiş filtre, tek kare, çok hızlı dizi çekim (CH), az hızlı dizi çekim (CL) ve ışıklama dizisi gibi çeşitli çekim kiplerine hızlıca erişilmesini sağlar. Dizi çekim veya panorama gibi ayarlar diğer tüm ışıklama veya AF kiplerinden önceliklidirler.

 

 

Panorama

Yardımcı bölmeleri kullanarak makineyi çevrindirme yöntemi ile görkemli panoramik resimler çekebilirsiniz. 180 veya 120 derece arasından seçim yapabilir ve yatay veya dikey çevrinme ayarlayabilirsiniz. Resimler bir kere çekildikten sonra makine bunları otomatik olarak birleştirir ve bir panorama resim haline getirir.

 

 

Üst üste çekim

Makine, iki karenin çekilerek tek bir kare dahilinde birleştirilmesi ile oluşturulan sanatsal etkiyi oluşturan üst üste çekim işlevini destekler. İlk kare ekranda göründüğü sırada ikinci kareyi çekmek mümkün olduğu için yerleştirmeyi mükemmelce yapabilirsiniz. Bu kipte film benzetim etkinliklerini de uygulayabilirsiniz.

 

      1. Çekim                                                                 2. Çekim                                                        Üst üste gelmiş sonuç

 

Gelişmiş filtreler

Sekiz adet gelişmiş filtreden birini kullanarak eşsiz resimler yaratabilirsiniz. Bu etkilere eski resimlerin havasını veren “İğne delikli makine”, diyorama etkisi yaratan “Minyatür” ve yüksek zıtlık ve doygunluk için “Sevilen renkler” etkileri dahildir. Seçtiğiniz etkiyi çekimden önce bakaç veya ekranda izleyebilirsiniz.

 

 

İĞNE DELİKLİ MAKİNE

 

 

 

MİNYATÜR

 

 

SEVİLEN RENKLER

 

 
 

 

PARLAKLIK VURGULAMA

 

 

 

KARANLIK VURGULAMA

 

 

 

DEVİNGEN TONLAR

 

 

 

YUMUŞATMA

 

 

 

KISMÎ RENKLER (KIRMIZI/TURUNCU/SARI/YEŞİL/MAVİ/MOR)

 

 

 

Dizi çekimler

Makine, saniyede yakl. 8 karenin çekildiği “Çok hızlı dizi çekim (CH)” ve saniyede 3 karenin çekildiği “Düşük hızlı dizi çekim (CL)” işlevlerini sunar. JPEG kipinde bulunduğunuzda CH konumunda yaklaşık 8 kare çekebilir, CL konumunda ise bellek kartı dolana kadar çekim yapabilirsiniz.

 

 

Işıklama dizileri

Işıklama dizisi kipinde yalnızca farklı ışıklama ayarları ile dizi yapılmaz; bunun yanı sıra ışık duyarlılığı, devingen alan, film benzetimi ve beyaz dengesi dizileri de yapılabilir. Deklanşöre bir kez basıldığında makine, farklı değerler ile üç adet çekim yapar ve siz, bunların arasından tercihinizi yapabilirsiniz. İki adet ışıklama dizisi yönetim kadranında bulunmaktadır.

 
 
 
Beyaz dengesi dizisi

Deklanşöre bir kez bastığınızda aynı sahneyi seçtiğiniz beyaz dengesi ayarı, daha sıcak ve daha soğuk renk ısıları ile çekebilirsiniz. Beyaz dengesi ±1, ±2 ve ±3 adımlar ile ayarlanabilir.

 
 
Devingen alan dizisi

Aynı sahneyi çok hızlı dizi çekim kipinde 3 kare ve her bir kareyi farklı devingen alan ayarı ile çekebilirsiniz. (100%, 200% ve 400%).

             100%                                 200%                                  400%

 
Film benzetimi dizisi

Deklanşöre bir kez bastığınızda aynı sahnenin bir ışıklamasının temel alındığı ve tercih ettiğiniz film benzetimi etkilerini içeren üç adet resim çekilir.

                  PROVIA                                     Velvia                                           ASTIA

 

AE (Otomatik ışıklama) dizisi
Işık duyarlılığı dizisi

Deklanşöre tek bir kez basarak aynı sahneyi farklı ışıklamalar ile çekebilirsiniz. AE ayarları ±1/3, ±2/3 veya ±1 EV basamaklar olarak seçilebilir.

Tek bir ışıklamanın temel alındığı bu işlevde sahne, otomatik olarak farklı ışık duyarlılığı değerleri (ISO) ile ve diyafram ve enstantane değerlerini değiştirmeden üç kare olarak çoğaltılır. Böylece anı, farklı aydınlık dereceleri ile ancak alan derinliği ve obtüratör etkilerini değiştirmeden kayıt edebilirsiniz. Işık duyarlılığı dizisini ± 1/3, ±2/3 veya ±1 EV basamaklar ile uygulayabilirsiniz.

 

 

Aralıklı çekim işlevi

 

Başlangıç zamanı, çekim adedi ve aralık süresi makinede ayarlanabildiği için aralıklı çekimler ve otomatik çekimler yapmak mümkündür. 1 ila 999 adet çekimi, 1 saniye ila 24 saat aralığında ayarlayabilirsiniz.

 

 

Film çekimleri

 

  

X-T10 makinesi ile 60 kare/san. yumuşaklığında tam HD filmler çekebilirsiniz. 50, 30, 25 ve 24 kare/san. nitelikleri de ayrıca seçilebilir. En yeni “CLASSIC CHROME” dahil film benzetim kipleri ve ayrıntılı beyaz dengesi ayarları da mümkündür. Film çekimi sırasında el ile ışıklama ayarlarını belirleyebilirsiniz. Diyafram, enstantane, ve ışık duyarlılığı (ISO) değiştirilebilir ve böylece kullanıcının önceliklerine göre çekilen filmler oluşturulur. Film çekimlerinde de çekim ortamına göre safha keşifli AF ile zıtlığa dayanan AF arasında netleştirme yöntemini değiştirebilen zeki ve melez AF sistemi devreye alınarak yüksek hızlı ve yüksek kesinlikli netleştirme mümkün olur. El ile netleştirme yapmak da mümkündür. Altı tür tanıma işlevini kullanabilirsiniz veya ihtişamlı filmlerin çekimini makineye bırakabilirsiniz. İnce hareketlerin yüksek tanımlama niteliğinde çekilebilmesi için 36Mbps seviyesinde bir “bit oranı” sunulur. 

 

 

FUJIFILM uzaktan kumanda: Yeni ve zeki uygulama ile tek dokunuşta odaklanma

Yeni hizmete sunulan “FUJIFILM uzaktan kumanda” uygulaması ile akıllı telefon veya tablet bilgisayarınızdan fotoğraf makinesini odaklayabilir ve harekete geçirebilirsiniz. Uygulama sayesinde yalnız odaklamayı değil, aynı zamanda enstantane, diyafram, ışıklama dengelemesi ve ışık duyarlılığı gibi ayarları da yönetebilirsiniz. Telefon veya tablet bilgisayardan “Touch AF” uygulaması ile gerçekleştirebileceğiniz odaklanmanın yanı sıra Film benzetimi, otomatik çekim ve flaş gibi diğer ayarları da uygulayabilirsiniz. Bu zeki yardımcının bulunacağı tüm durumların avucunuzun içinde olduğunu bir düşünün! Kendinizin de dahil olduğu zümre hatırası fotoğraflar çekin, yaban yaşamı fotoğraflarında ağırlaşın veya makine sallanmasından arındırılmış gece fotoğrafları çekmek için uzaktan kumandayı devreye alın. Fotoğrafik imkanlar, sonsuzdur.

 

Akıllı telefonunuza yapacağınız kolay ve kablosuz aktarım ile her anı e-posta ve sosyal medya vasıtaları ile paylaşın.

 

Fotoğrafların akıllı telefon ve tablet bilgisayara kolayca ve kablosuz olarak aktarılması için ücretsiz “FUJIFILM Camera Remote” uzaktan kumanda uygulamasını yükleyiniz. Bunun için herhangi bir ID, şifre veya başka karmaşık ayarlar gerekmez; tek bir tuşa basarak yüksek nitelikli resimlerinizi telefona veya tablet bilgisayara, kendi sayfanıza veya sosyal medya’ya yüklemeye hazır bir biçimde aktarabilirsiniz.

 

 

  

 

Fotoğraf makinenizdeki resimler arasında dolaşmak ve aktarma yapmak için akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Akıllı telefon veya tablet bilgisayarınızı kullanarak makinede kayıtlı olan resimleri izleyebilir ve seçtiğiniz resimleri aktarabilirsiniz.

*”FUJIFILM Camera Remote” uygulamasının iOS sürümü dahilinde akıllı telefonda gösterilemeyen filmlerin kayıt edilmesi mümkün olmaz. Bu sorunu aşmak için HD (1280 x 720) veya daha düşük film çözünürlüğü ile çekim yapınız.

 

 

Tek bir seferde 30 kareye kadar aktarım.

Tek bir seferde 30 adete kadar kareyi seçip, akıllı telefonunuza aktarabilir ve böylece resimleri daha kolay gönderilebilir ve kullanılabilir hale getirebilirsiniz; ayrıca resimleri, mevcut fotoğraf büyüklüğünü bozmadan veya “3M sıkıştırılmış resim tercihi” ile kopyalayabilirsiniz.

*Çoklu resim aktarımı 30 kare veya 2GB ile sınırlıdır.

 

Akıllı telefonunuzdaki mekan bilgilerini fotoğraf makinesine gönderebilirsiniz.

Ücretsiz “FUJIFILM uzaktan kumanda” uygulamasını akıllı telefonunuza yükledikten sonra fotoğraf makinesini, akıllı telefondaki mekan bilgilerini edinmek ve resimlere mekan bilgisi eklemek için ayarlayabilirsiniz; böylece her karenin tam olarak nerede çekildiğini hatırlayabilirsiniz.

 

Wi-Fi®* vasıtası ile fotoğrafları, bilgisayara otomatik olarak aktarabilir ve kayıt edebilirsiniz.

Bilgisayarı açıp, makinenin seçenek listesinden “Bilgisayara otomatik kayıt” seçtikten sonra fotoğraf ve filmlerinizi zahmetsiz ve kablosuz olarak ev bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz.**

*”Wi-Fi CERTIFIED” tanıtacı, Wi-Fi Alliance şirketinin kayıtlı markasıdır.

Mikrosite

 

Instax, anında baskı

 

En son sunduğumuz ürün güncellemelerinden olan bu işlevde fotoğraflarınızı, doğrudan "instax SHARE" SP1 akıllı telefon baskı makinesine göndererek ailenizin, sevdiklerinizin ve beğendiğiniz her şeyin yüksek nitelikli fotoğraf baskılarını elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

Olağan, dijital fotoğraf makinesi                                      FUJIFILM X-T10

Flaşlı fotoğrafçılık

 

FUJIFILM X-T10 modelinde aksesuar ayağına takılan ve Fujifilm’in özgün “Üstün zekalı flaş” sistemini içeren bir flaş gereci kullanabilirsiniz; Bu flaş, yüksek kesinlikli TTL (objektif içinden) yönetim teknolojisi ile çekim ortamındaki ışık şartlarına göre otomatik olarak doğru ışık miktarını ayarlayabilmektedir. Küçük öğelerin iç mekandaki özel çekimleri veya başka az ışıklı nesneler için çok elverişlidir. Daha fazla ışığa ihtiyaç olduğunda veya güneşlik takılı olarak çekim yaptığınızda ayrı satılan bir TTL flaş gereci de kullanabilirsiniz.

 

Makine dahili RAW dönüştürücü

 

Dahili RAW dönüştürücü ile sonuçlarınızı, bilgisayar olmadan da izleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. RAW verilerinin dönüştürülmesi yalnızca ışıklama dengelemesi, beyaz dengesi veya makine dahilindeki diğer resim niteliğini yönetme ayarlarını hesaba katmakla kalmayıp, dönüştürme kipinde film benzetim kiplerini de uygulayabilmenizi sağlar.

 

FUJIFILM X-T10 RAW dönüştürme yazılımı

RAW biçimli resimleri bilgisayarınızda düzenlemek, izlemek ve dönüştürmek için SILKYPIX® tarafından sunulan güçlü, kolay kullanılır ve FUJIFILM X dizisine özel olan RAW izleme ve dönüştürme yazılımını kullanabilirsiniz. 

 

Örnek fotoğraflar

 

ÖNEMLİ NOT: Etkinliğe kayıt yaptırdığı halde katılamayanlar, 3 aylık bekleme listesine alınacak ve bu süre zarfında ücretsiz etkinliklere kayıt yaptıramayacaklardır. Kayıt yaptırdığınız etkinliğe gelemeyeceğiniz durumlarda kaydınızı "Hesabım / Etkinlik Kayıtlarım" sayfasından iptal edebilirsiniz.

www.fujifilmshop.com

FUJIFILM X-A10 | Specifications | Fujifilm Global

Model Name FUJIFILM X-A10 Number of effective pixels 16.3 million pixels Image sensor 23.6mm x 15.6mm (APS-C) CMOS with primary color filter Sensor Cleaning system Ultra Sonic Vibration Storage media SD Card (-2G) / SDHC Card (-32G) / SDXC Card (-256G) UHS-I*1 File format Still image JPEG (Exif Ver 2.3)*2 / RAW (RAF format) / RAW+JPEG (Design rule for Camera File system compliant / DPOF-compatible) Movie Movie File Format: MOVMovie Video Compression: H.264Audio: Linear PCM Stereo Number of recorded pixels L: (3:2) 4896x3264 / (16:9) 4896x2760 / (1:1) 3264×3264M: (3:2) 3456x2304 / (16:9) 3456x1944 / (1:1) 2304×2304 S: (3:2) 2496x1664 / (16:9) 2496x1408 / (1:1) 1664×1664 <Motion Panorama> 180°: Vertical: 2160 x 9600 / Horizontal: 9600 x 1440 120°: Vertical: 2160 x 6400 / Horizontal: 6400 x 1440 Lens mount FUJIFILM X mount Sensitivity Standard Output Sensitivity : AUTO1 / AUTO2 / AUTO3(up to ISO6400) / ISO200 to 6400(1/3 step) Extended output sensitivity : ISO100 / 12800 / 25600 Exposure control TTL 256-zone metering, Multi / Spot / Average Exposure mode P(Program AE) / A(Aperture Priority AE) / S(Shutter Speed Priority AE) / M(Manual Exposure) Exposure compensation -3.0EV - +3.0EV, 1/3EV step (movie recording : -2.0EV - +2.0EV) Image Stabilizer Supported with OIS type lens Face detection Yes Eye detection Yes Shutter type Focal Plane Shutter Shutter speed Mechanical Shutter 4 sec. to 1/4000 sec.(P mode), 30 sec. to 1/4000 sec.(All modes) Bulb mode(up to 60 min), TIME : 30 sec. to 1/4000 sec. Electronic Shutter*3 1 sec. to 1/32000 sec.(P / A / S / M modes) Bulb mode : 1 sec. fixed, TIME : 1 sec to 1/32000 sec. Mechanical + Electronic Shutter 4 sec. to 1/32000 sec.(P mode), 30 sec. to 1/32000 sec.(All modes) Bulb mode(up to 60 min), TIME : 30 sec. to 1/32000 sec. Synchronized shutter speed for flash 1/180 sec. or slower Continuous shooting Approx. 6.0 fps (JPEG : max. approx. 20 frames) Approx. 3.0 fps (JPEG : up to the capacity of the card)
  • * Recordable frame number may vary depending on the type of memory card used.
  • * The frame rate varies with shooting condition and the number of images recorded.
Auto bracketing AE Bracketing (±1/3EV, ±2/3EV, ±1EV) Film Simulation Bracketing (Any 3 types of film simulation selectable) Dynamic Range Bracketing (100% · 200% · 400%) ISO sensitivity Bracketing (±1/3EV, ±2/3EV, ±1EV) White Balance Bracketing (±1, ±2, ±3) Focus Mode Manual Focus/ Multi AF / Area AF / Continuous AF / Tracking AF Type TTL contrast AF, AF assist illuminator available AF frame selection Area AF (49 areas with 7 x 7), Changeable AF frame size White balance Automatic Scene recognition / Custom / Color temperature selection (2500K-10000K) / Preset: Fine,Shade, Fluorescent light (Daylight), Fluorescent light (Warm White), Fluorescent light (Cool White),Incandescent light, Underwater Self-timer 2sec. / 10sec. / Smile / Buddy (LV.1 - LV.3) / Group (1-4 subjects) Flash Manual pop-up flash (Super Intelligent Flash)Guide number : Approx 5 (ISO100・m) / Approx 7 (ISO200・m) Flash modes Red-eye removal OFF Auto/Forced Flash/Suppressed Flash/Slow Synchro/Rear-curtain Synchro/Commander Red-eye removal ON Red-eye Reduction Auto/Red-eye Reduction & Forced Flash/Suppressed Flash/ Red-eye Reduction & Slow Synchro/Red-eye Reduction & Rear-curtain Synchro/Commander
  • * Red-eye removal is active when Face Detection is set to ON.
Hot shoe No LCD monitor 3.0-inch, aspect ratio 3:2, approx. 1,040K-dot Tilt-type, TFT color LCD monitor (approx. 100% coverage) Movie recording Full HD 1920 x 1080 30p / 25p / 24p, Continuous recording : up to approx. 14 min. HD 1280 x 720 60p / 50p / 24p, Continuous recording : up to approx. 27 min.
  • * Use a card with SD Speed Class with or higher
Mode dial Advanced SR AUTO / P / S / A / M / C(Custom) / Night / Sports / Landscape / Portrait Enhancer / SP(Scene Position) / Adv. Film Simulation mode 6 type (PROVIA/STANDARD, Velvia/VIVID, ASTIA/SOFT, CLASSIC CHROME, MONOCHROME, SEPIA) Dynamic range setting AUTO, 100%, 200%, 400%ISO restriction (DR100%: No limit, DR200%: ISO400 or more, DR400%: ISO800 or more) Advanced filter Toy camera, Miniature, Pop color, High-key, Low-key, Dynamic tone, Fish-eye, Soft focus, Cross screen, Partial color (Red / Orange / Yellow / Green / Blue / Purple) Touch screen No Other photography functions Advanced SR AUTO, Eye detection AF, Face Detection, Interval timer shooting, Auto Red-eye Removal, Select custom setting, Motion panorama, Color space, Setting (Color, Sharpness, D-range, Gradation), Film Simulation, Advanced Filter, Framing guideline, Frame No. memory, Histogram display, Preview depth of focus, Focus check, Focus Peak Highlight, Multiple exposure, Fn button setting, ISO AUTO control, Interlock spot AE & Focus area, Edit/Save quick menu, Preview exp./WB in manual mode, Shutter Type Playback functions RAW conversion, Image rotate, Auto image rotate, Face Detection, Red-eye reduction, Photobook assist, Erase selected frames, Multi-frame playback (with micro thumbnail), Slide show, Protect, Crop, Resize, Panorama, Favorites Wireless transmitter Standard IEEE 802.11b/g/n (standard wireless protocol) Access mode Infrastructure Wireless functions Geotagging setup, Image transfer (Individual image/Selected multiple images), View & Obtain Images, PC Autosave, instax Printer Print Other functions 35 Languages, Date/Time, Time difference, Sound & Flash OFF, Quick start Mode, High Performance, Preview exp. in Manual mode, LCD Brightness, LCD Color, Preview Pic. Effect, DISP. Custom Setting Terminal Video output - Digital interface USB 2.0 High-Speed / micro USB terminal* connectable with Remote Release RR-90 (sold separately) HDMI output HDMI Micro connector (Type D) Power supply NP-W126S Li-ion battery (included) Dimensions 116.9(W) mm x 67.4 (H) mm x 40.4(D) mm / 4.6 in.(W) x 2.7 in. (H) x 1.6 in. (D)(Minimum depth: 32.1 mm/ 1.3 in.) Weight Approx. 331g / 11.7 oz. (including battery and memory card)Approx. 282g / 9.9 oz. (excluding accessories, battery and memory card) Operating Temperature 0 - 40°C / 32 - 104°F Operating Humidity 10 - 80% (no condensation) Battery life for still images*4 Approx. 410 frames (with XF35mmF1.4 R lens) Starting up period Approx. 0.7 sec., when High Performance mode set to ON Approx. 1.3 sec., when High Performance mode set to OFF Accessories included Li-ion battery NP-W126S AC power adapter AC-5VFPlug Adapter USB cable Shoulder strap Body cap Owner's manual

www.fujifilm.com

Fujifilm X-A10: Digital Photography Review

Add this product to your shortlist for comparison

Gear list

5 2 4
I own it I want it I had it

Announced Dec 1, 2016

The Fujifilm X-A2 compact system camera (CSC) is an ultra-light, selfie-ready camera that gives users quick access to a 180° tilting LCD with face and eye detection for fast and fun pictures. The X-A10 is an affordable entry point into the X-Series line of digital cameras and delivers outstanding image quality using its large 16.3 Megapixel APS-C CMOS sensor, easy operation and wireless image transfer for quick photo sharing. It's also capable of recording 1080/30p video and creating 360-degree panoramas.

Body type Rangefinder-style mirrorless
Max resolution 4896 x 3264
Effective pixels 16 megapixels
Sensor size APS-C (23.6 x 15.6 mm)
Sensor type CMOS
ISO Auto, 200-6400 (expandable to 100-25600)
Lens mount Fujifilm X
Focal length mult. 1.5×
Articulated LCD Tilting
Screen size 3″
Screen dots 1,040,000
Max shutter speed 1/4000 sec
Format H.264
Storage types SD/SDHC/SDXC card
USB USB 2.0 (480 Mbit/sec)
Weight (inc. batteries) 331 g (0.73 lb / 11.68 oz)
Dimensions 117 x 67 x 40 mm (4.61 x 2.64 x 1.57″)
GPS None

See full specifications

www.dpreview.com

Fujifilm X-T10 Gümüş + 18-55mm Kit

 

* Yeni Gelişmiş işlerlik için hazırlanmış kadranlar

* 920K noktalı ve açılabilen LCD ekran

* Hafif ve kesif gövde

* Yeni AF bölgesi ve geniş/izleme kipleri

* X-Trans™* CMOS II EXR Processor II

* "CLASSIC CHROME" Film benzetim kipi 

* Gerçek zamanlı bakaç

 

* X-Trans FUJIFILM Corporation şirketinin markası veya tescilli markasıdır.  

 

Fotoğraf hayranları tarafından heyecanla beklenen ve emsalsiz renk üretme teknolojisi sayesinde sıra dışı bir resim niteliğine sahip olan yeni X-T10 hafif bir gövde ile hareket halindeki konuları çekmekte üstün olan yeni bir AF sistemini, 0,62 kat gibi görkemli bir büyültme oranı sunan gerçek zamanlı bir bakacı, yüksek tanımlama kesinliğinde ve 2,36 milyon noktadan oluşan bir ekranı ve 0,005 saniye ile dünyanın en kısa gecikme süresini bünyesinde birleştiren bir fotoğraf makinesidir.

 

X-T10 modeli, dahili safha keşifli AF sistemi olan APS-C X-Trans CMOS II türü bir ışık algılayıcı kullanır. Yüksek başarımlı bir resim işlem motoru ve FUJINON objektifleri ile birleştiğinde makine, eşsiz renk üretim teknolojisi tarafından desteklenen mükemmel bir çözünürlük ve olağanüstü resim niteliği sunar. X-T10 modeli yeni AF sistemini kullanmaktadır. Bu sistemde, yüksek sürat ve kesinlik için geleneksel 49 noktalı “Tek nokta” kipinin yanı sıra genişletilmiş 77 noktalı bir alan dahilinde konuyu izleyebilen yeni “Bölge” ve “Geniş/İzleme” kipleri sunulmakta ve böylece makinenin hareket halindeki konuları çekebilme imkanları arttırılmaktadır. AF-C becerisi ve saniyede 8 kare çekim hızının birleşimi ile makine, çok geniş bir fotoğrafçılık alanı dahilinde X dizisi ile eşanlamlı hale gelen yüksek nitelikli resimler sunmaktadır. 

 

   

 

Yaratıcılık. Daima.

 

Ufak, kolay kullanılır ve olağanüstü resim niteliği sunar.

İster günlük yaşamda, isterse dünyanın öbür ucuna olsun:

X-T10, nihai fotoğraf fırsatlarına giden her yolculuğa eşlik eder.

 

 

 

 

 

Gelişmiş vasıflar 1

İşlem ve tasarım

 

 

 

Yönetim kipi - Fotoğraftan daha fazla zevk almanıza yardımcı olan ayarlar.

 

Çok geniş bir alanda faal olan ışıklama kipleri ve sezgisel yönetim öğeleri ile mükemmel fotoğrafı yaratmanız sağlanır.

Kesif ebatlarına rağmen X-T10, yönetim öğelerinin tamamına sahiptir. Program (P), Enstantane öncelikli (S), Diyafram öncelikli (A) veya El ile (M) kiplerinde, enstantane kadranı ile objektifin diyafram ayarlarını birleştirerek çekim yapabilirsiniz. Özel tasarım sayesinde ise ışıklama kipini her ortama uyum sağlayacak halde hızlıca ve kolayca seçebilirsiniz. 3 basamaklı ışıklamayı dengeleme kadranında bulunan 1/3EV adımlar vasıtası ile ışıklama yönetimini en hassas biçimde yapabilirsiniz. Işıklamayı dengeleme işlemi, El ile kipinde çekim yapıldığında doğrudan kullanılabilir.

  

Kadran ve halkayı birlikte kullanarak ışıklama kipinizi seçebilirsiniz.

 

 

Otomatik kipi - Birinci sınıf fotoğrafları kolaylıkla çekebilirsiniz

Gelişmiş SR AUTO kipi zeki ve tam otomatik çekimler içindir

Makinenin üst yüzünde bir “Otomatik kip seçim kolu” bulunmaktadır. Bu kol AUTO ayarına getirildiğinde makine, kayıt edilmiş olan 58 adet çekim ayarından en uygun olanını seçtiği “Gelişmiş SR AUTO” kipine geçer ve yüksek nitelikli resimleri kolayca çekebilmenizi sağlar. Otomatik olarak en uygun netleştirme (AF) kipini de seçen bu işlev sayesinde ani ve fırsattan faydalanacağınız çekimlerde hatalı ayarlar uygulamaktan kaçınabilirsiniz. Arka yüzde bulunan yönetim tekerleği ile çekim ortamınıza en uygun olan kayıtlı ortam türünü seçebilirsiniz.

 

        

“Otomatik kip seçim kolu” üst yüzeyde, çok kullanışlı bir konumda bulunur. AUTO konumunda seçilen tam otomatik kip ile kullanıcılar her türlü fotoğrafik olasılığa karşı donanımlı olarak çekim yapabilir ve X-T10 modelinin üstün resim niteliğini azamileştirebilirler.

   

Çekim tarzı

 

Kesif ve hafif gövdenin yapısı, bir X dizisi modelinin tüm özelliklerini bünyesinde barındırır. Hem alt hem de üst bölümler hafif, ancak çok sert olan magnezyum dökümden yapılmıştır. Üstteki tabakada, X-T10 modeline birinci sınıf bir hava veren ve resim çekmeye yoğunlaşan kullanıcının diyafram, enstantane ve çekim işlevlerini sezgisel olarak kullanabilmesini sağlayan üç adet kenarı kesinlikli olarak tırtıllanmış alüminyum kadran bulunmaktadır.

 

 

Tasarım

Hafif ve kesif gövde

Makine gövdesi 381 gram ağırlığındadır. En ile boy’un en iyi dengesi oluşturulduğu halde kesif olması için tasarlanmıştır.

 

Gelişmiş işletilebilirlik kadranları

Üst yüzeyde bulunan ve en çok kullanılan işlevleri içeren üç adet kadran tekerleği alüminyum kütlelerden oluşurlar ve birinci sınıf işçilik ve rahat bir işlem tarzı sunarlar.

 

920K noktalı, değişken açılı LCD ekran

Makinede bulunan 7,62cm (3 inç) köşegenli ve 920K noktalı LCD ekran yukarı – aşağı hareket ettirilerek geniş ve dar açılı çekimler gerçekleştirilebilir.

Mükemmel kavrayış

Tutağın büyüklüğü ve şekli, makinenin kesif ebatlarına uyumlu olmasına rağmen güvenli bir kavramayı sağlayacak biçimde, itina ile tasarlanmıştır.

 

Dahili flaş

Üst yüzeyin ortasında bir dahili flaş konumlandırılmıştır. Kesif tasarımı sayesinde, açıldığında bile uyumlu görünür.

 

İki adet renk seçeneği

Makine birinci sınıf gümüş ve sportif siyah renklerinde sunulmaktadır. Tarzınızı en iyi yansıtan rengi seçiniz.

BLC-XT10 Deri kılıf (ayrı satılır)

Gerçek deriden oluşan kılıf makineye tam uyumlu olacak biçimde tasarlanmıştır ve makinenin korunmasına katkıda bulunarak sağlam bir tutuş sağlar.

 

MHG-XT10 Tutak (ayrı satılır)

Metal tutak, sağlam bir tutuş temin eder. Sehpa bağlama yuvası optik eksen ile aynı hizadadır ve tutağı çıkartmadan pilleri değiştirmek mümkündür.

   
 

Yeni AF sistemi konuyu mükemmelce yakalar

 

Fujifilm X-T10 modelinde yeni bir AF sistemi kullanılır. Yeni AF sistemi, yüksek hız ve kesinlik için 49 noktalı “Tek nokta” kipi ile birlikte hareket halindeki konuların çekimine yarayan daha büyük ve 77 noktalı odaklanma alanı kullanan yeni “Bölge” ve “Geniş/izleyici” kiplerini de içerir. Böylece makinenin hareketli konuları kayıt etme becerisi daha yüksek bir seviyeye taşınmıştır.

 

   
 

Gelişmiş vasıflar 2

Otomatik netleştirme (AF)

 

 

Yeni AF sistemi ile konu, mükemmel olarak yakalanır

Safha keşifli pikseller dahil çok süratli AF sistemi

Makinenin zeki ve melez AF sistemi, safha keşifli AF yönteminin fevkalade netleştirme hızı ile zıtlığa dayanan yöntemin düşük ışık başarımını birleştirir. Işık algılayıcıda bulunan safha keşif öğeleri sayesinde 0,06 saniye hızına kadar otomatik netleştirme süratine ulaşılır. Yeni geliştirilen bir algoritma ile de az ışıklı ve az zıtlık içeren şartlarda gelişmiş bir başarım elde edilir.

 

  

 

Zıtlığa dayalı AF alanı

 

 

Birlikte, daha hızlı - X-Trans CMOS II ışık algılayıcı ve EXR II işlemci

Çifte CPU ve ileri düzey sayısal başarımın edinilmesi ile işlem hızı, önceki kuşak işlemciler ile karşılaştırıldığında ikiye katlanmış ve açılış süresi yalnızca yaklaşık 0,5 saniye’ye gerilemiştir. X-Trans CMOS II ışık algılayıcının çok hızlı sinyal okuması ile birlikte çalışan işlemci böylece çekim aralığını 0,5 saniye’ye indirmiş ve deklanşör gecikmesini 0,05 saniye seviyesine getirmiştir.

 

 

AF-C yönteminde saniyede 8 kareye kadar dizi çekimler ve gelişmiş konu hareketini tahmin etme işlevi

Gelişmiş konu hareketini tahmin etme teknolojisi ile konunun hareketi, geçmiş veriler kullanılarak tahmin edilir ve AF-C yöntemi vasıtası ile saniyede 8 kareye kadar dizi çekim yapılır.

  

 

Altı adet farklı AF kipi

Yeni “Bölge” ve “Geniş/izleme” kipleri ile yanlamasına hareketler çekilebilir.

 

 AF-S + Tek nokta

 

 

Belirli bir alan dahilinde yanlışsız bir otomatik netleştirme yapılır. 49 noktalı netleştirme alanlarından birini tercih ettikten sonra alanın büyüklüğünü, 5 farklı ebatta seçebilirsiniz.

 

 
 AF-S + Bölge

 

 

Tek alan kipinin zor kapsayabileceği, orta hızda hareket eden bir konu için elverişlidir. 3x3, 5x3 veya 5x5 ebatlarında bir AF alanı seçiniz. Merkezi olarak konumlandırılan 3x3 ve 5x3 safha keşifli AF alanlarını kullanarak daha süratli otomatik netleştirme yapabilirsiniz.

 
 
 AF-S + Geniş/izleme

 

 

Makine, 77 noktalı netleştirme alanlarından bazılarını kullanarak otomatik olarak seçer ve odaklanır. Öngörülemeyen hareketler yapan veya çok yönlü hareket eden konular için çok elverişlidir.

 
         
 
 AF-C + Tek nokta

 

 

Makinenin hareket ettirilmesi örneğinde olduğu gibi bir konu, sabit hareket yönü yöntemi ile belirlenir. 49 noktalı netleştirme alanlarından birini tercih ettikten sonra alanın büyüklüğünü, 5 farklı ebatta seçebilirsiniz

   
 AF-C + Bölge

 

 

Netliği sürdürmek için 3x3, 5x3 veya 5x5 ebatlarında bir AF alanı seçilerek elden yapılan çekimlerde konu takip edilir. Safha keşifli AF alanlarını kullanarak daha süratli otomatik netleştirme yapabilirsiniz.

   
 AF-C + Geniş/izleme

 

 

Aşağı – yukarı, sağa – sola veya makineye yakın – uzak gibi öngörülemeyen hareketler yapan konular için çok elverişlidir. Bir sehpa ile çekim için uygundur. İzlemeyi başlatmak için başlama konumunu seçmeniz yeterlidir.

 
Daha kesin odaklanma

Tek nokta kipi, odaklanılan alanı daha küçük bölümlere bölerek konuya olan mesafeyi tam olarak saptar ve böylece odaklanmada daha iyi bir kesinliğe ulaşılır. Işık algılayıcı üstü safha keşifli AF sisteminin çalışma sahası 2,5EV değerinden 0,5EV değerine getirilmiş ve böylece safha keşifli AF sisteminin, özellikle az ışık şartları altında veya düşük zıtlık içeren konularda yüksek sürat ile çalışması sağlanmıştır.

 

 
   
Daha güzel portreler için: Göz keşifli AF

Makinede, insan gözünü otomatik olarak keşfeden ve odaklanan “Göz keşifli AF” sistemi bulunmaktadır. Bu işlev sayesinde, örneğin: güçlü alan derinliği elde etmek amacı ile çok geniş bir diyafram kullanarak çekilen portrede olduğu gibi zor şartlar altında bile kolayca gözlere odaklanma imkanı sağlanır.

   
   

Film benzetimi

 

Fujifilm’in benzersiz resim niteliği, 80 yıldır fotoğraf filmleri geliştirmekten kaynaklanan birikimler sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu teknolojiler sayesinde makine sıcak ten renkleri, parlak bir mavilikte gök renkleri ve zengin bir yeşillikte olan doğa renklerini, aynen fotoğrafçının zihninde olduğu biçimde üretir. X-T10 modeli dahilinde, en son geliştirilen ve yumuşatılmış renk tonları ile derin renkler sunan “CLASSIC CHROME” film benzetim kipi de bulunmaktadır. Kullanıcılar, geleneksel Fujifilm filmlerinin etkilerini yaşatan diğer on adet kip arasından seçim yapabilirler.  

 

     
 

Gelişmiş vasıflar 3

Resim niteliği

 

 

   

80 yıllık fotoğraf filmi araştırmaları sonucunda ulaşılan benzersiz renk çoğaltımı

 

Onyıllardır film üretiminde öncü olan Fujifilm, bu alandaki ustalığını giderek mükemmelleştirmiştir ve FUJIFILM X-T10 modelinde yaşatmaktadır. Çok hoş ten renkleri, doğal mavi ve yeşiller ve günün içinde değişen beyazı dengeleme şartlarını mükemmel bir biçimde kayıt edebilme becerisi makinenin aşamalarında mevcuttur ve ayrıntıların daha iyi çoğaltılabilmesi için çok geniş bir devingen alan ile iftihar etmektedir.

 

Bir fotoğraf filmi seçermiş gibi yapılan film benzetim kipi tercihleri

Fujifilm’in kimyasal film üretiminden kaynaklanan 80 yıllık tecrübelerine dayanan renk üretimi anlayışı ve tutkusu ile mükemmelleştirilen film benzetim kipleri, kullanıcıların fotoğraf filmlerinin renklerini ve tonlarını oluşturabilmelerini sağlayarak yüksek nitelikli sonuçları kolayca elde etmelerini sağlar. RAW biçimli resimler çektiğinizde: Makine dahilinde bulunan RAW işleme işlevi vasıtası ile 11 adet film benzetim tercihlerinden birini seçip, çekim sonrası uygulayarak çekim imkanlarınızı genişletirsiniz.

"CLASSIC CHROME" 

Film benzetim kiplerine altıncı bir seçenek eklendi: Fotoğraflara emsalsiz bir parlaklık ve derinlik veren geleneksel saydam tarzı "Classic Chrome". Bu kip, X dizisi fotoğrafçılarının geribildirimlerinden ve taleplerinden esinlenerek oluşturulmuştur; zira "Classic Chrome" kipinin niteliği, belirli bir film türünden ziyade fotoğraf gazeteciliğinin şanlı günlerinde yayınlanan dergilerde basılan resimlerden ilham alınması sonucunda üretilmiştir. Hafifçe yumuşatılmış renk tonları ve derin renk üretimi ile bu kip, mevcut olan diğer film benzetimi kiplerinden belirgin bir şekilde ayrılmaktadır. 

    
     

PROVIA/STANDART

 

Velvia/CANLI

 

ASTIA/YUMUŞAK

 

 

SEPYA

 

 

TEK RENKLİ (+Ye / R / G FİLTRE)

 

 

PRO Neg.Standart

 

 

PRO Neg.Yüksek

 

   

 

 

 

APS-C ebatlı X-Trans CMOS II ışık algılayıcının gücünü asgarileştirmek 

• APS-C Işık algılayıcı23.6 x 15,6mm

• Micro Four Thirds 17 x 13mm

• 1-inç 13.2 x 8,8mm

 

Saçın her telini canlı ayrıntılar halinde kaydetmek

X-Trans CMOS II ışık algılayıcının optik alçak-geçiş süzgecine (OLPF) gerek bırakmayan ve FUJIFILM’in özgün geliştirdiği renk filtresi tertibini içeren mimarisine uygun olarak FUJIFILM X-T10, daha büyük ebatlı ışık algılayıcılar ile rekabet edercesine daha berrak ve çözünürlüklü sonuçlar üretir.

 

 

1:Mikro mercekler 2:X-Trans Renk süzgeci 3:L/R Işık tutma süzgeci 4:Safha keşif algılayıcı / Yeşil süzgeç pikseli 5:Işık diyodu

X-Trans CMOS II ışık algılayıcının optik alçak-geçiş süzgecine (OLPF) gerek bırakmayan ve FUJIFILM’in özgün geliştirdiği renk filtresi tertibini içeren mimarisine uygun olarak FUJIFILM X-T10, daha büyük ebatlı ışık algılayıcılar ile rekabet edercesine daha berrak ve çözünürlüklü sonuçlar üretir. X-Trans CMOS II ışık algılayıcı, geleneksel sistemlerde çözünürlükten ödün verme pahasına moiré etkinliğini dizginlemek için kullanılan optik bir alçak geçiş filtresine (OLPF) ihtiyaç bırakmayan ve yüksek tesadüfilikte bir kalıptan oluşan özgün bir renk filtresi düzenlemesini içerir. Böylece ışık algılayıcının, objektifin sunduğu yüksek çözünürlük başarımını doğrudan alması sağlanır.

 

 

Objektif kiplemesini en iyi hale getirme teknolojisi (LMO) ile XF objektiflerinin tüm gücü ortaya çıkar.

 

FUJIFILM X-T10 modelinde bulunan gelişmiş “Objektif kiplemesini en iyi hale getirme teknolojisi (LMO)” objektif, ışık algılayıcı ve işlemcinin bütünleşmiş geliştirilmeleri ile mümkün olmuştur. Takılan her objektifte LMO sisteminin yüksek kesinlikli işlemleri ile odak uzaklığı, diyafram ve ekran merkezinden kenarlarına kadar olan veriler işlenir, kapalı diyafram ile yapılan çekimlerde kırınım kaynaklı bulanıklık düzeltilir ve mercek çevresindeki hafif bulanıklıklar telafi edilir. Sonuçta ise: İnanılmaz bir keskinlikte ve boyutsal gerçeklik izlenimi veren, uçtan uca bir resim niteliği elde edilir.

 

 

 

 

Işık duyarlılığında olağanüstü bir sıçrayış: Azami ISO 51.200

 

Az ışıklı ortamlarda fotoğrafik imkanları kullanabilmek için, ISO 51.200 gibi inanılmaz bir değere yükseltilmiş olan gelişmiş ışık duyarlılığı sunulmaktadır. Bu çok yüksek ışık duyarlılığı seviyelerinde kumlanma ile mücadele etmek için ışık algılayıcının çevresindeki bileşenler ve devreler siyahın siyah kalmasını sağlama ve kumlanma ve renk saçılmalarını asgarileştirme doğrultusunda yeniden tasarlandı.

 

     

Çok süratli elektronik obtüratör

 

Makinede hem 1/4000 saniye’ye kadar işleyen mekanik bir obtüratör, hem de 1/32000 saniye’ye kadar işleyen elektronik bir obtüratör bulunmaktadır. Böylece çıplak güneş altında bile açık diyaframlar kullanarak harikulade alan derinliği içeren çekimler yapabilirsiniz. Yalnızca mekanik veya yalnızca elektronik obtüratörü veya her ikisini birden seçme tercihleri vardır.

 

 

 

 

Gelişmiş vasıflar 4

Gerçek zamanlı bakaç

 

 

   

Gerçek zamanlı bakaç

 

0,62 kat büyültme ve 0,005 saniye gecikme süresi ile X-T10, büyük ve hızlı bir bakaca sahiptir. Yeni geliştirilen 2,36M nokta organik EL elektronik bakaç sayesinde berrak ve yüksek tanımlamalı ve canlı bir bakış sunulur ve görüş netliği, çevredeki ışığa göre aydınlığını otomatik olarak ayarlayabilen geliştirilmiş bakaç nedeni ile son derece rahat ve niteliklidir.   

 

     

 

 

Bakaç vasıtası ile fotoğrafçılığın köklerine dönersiniz

 

2,36M noktalı, yüksek kesinlikli elektronik bakaç

X-T10 makinesinde, özellikle aydınlık ortamlarda konuyu berrak olarak gösteren yüksek büyültme oranlı ve 2,36M noktalı organik EL bir elektronik bakaç görev yapmaktadır. Geliştirilmiş büyültme, daha kısa gecikme ve daha fazla sezgisel kullanım özellikleri ile bakaç, daha iyi bir çekim deneyimi sunar. Elektronik olduğu için bakacın ekranında film benzetimi, ışıklama ayarları vs. gibi etkileri izlemek mümkündür. Hiçbir optik bakacın sunamadığı kadar tam gerçek zamanlı bir çekim deneyimi sunan bakaçta, her bir çekimden sonra uygulanan etkinlikleri denetlemeye gerek yoktur.

 

 

 

 

Velvia / CANLI seçili                            TEK RENKLİ seçili

   

0,005 saniye ekran gecikme süresi ile neredeyse gerçek zamanlı tepkiler

Makine, 0,005 saniye ile dünyanın en kısa gecikme süresine erişen gerçek zamanlı bir elektronik bakaç ile donanmıştır. 0,05 saniye deklanşör gecikmesi ve 0,06 saniye’ye kadar olan çok hızlı AF başarımı ile birleştirildiğinde X-T10, hareket halindeki konuların çekiminde şaşkınlık bırakan bir icraat sunar.

 

0,62 kat büyültme oranı ve yeni kullanıcı arayüzü sayesinde gelişmiş kullanılabilirlik

2,36M yüksek çözünürlüklü ve organik EL elektronik bakaç yüksek büyültme oranı, yüksek çözünürlük ve yüksek berraklık sunan dört adet tahsis edilmiş mercek öğesi içerir. 100% kapsamı ile bakaç, giriş sınıfı D-SLR makinelerden daha üstün olan bir bakış alanı sunar. Yeni geliştirilen kullanıcı arayüzü ise ebatlara ve ayar görüntülerinin düzenine ağırlık verilerek tasarlanmıştır. Böylece bakacı kullanarak çekim yaptığınızda, tamamen çekime yoğunlaşabilirsiniz. 

 

 

 

  

Bakış alanı karşılaştırması                     Yeni ve grafik kullanıcı arayüzü

   

Karanlık ortamlarda, düşük aydınlık           Aydınlık ortamlarda, daha fazla aydınlık

 

Otomatik aydınlık yönetimi ve doğal canlı izleme

Bakacın aydınlığı, ortama göre ve aynen insan gözünün aydınlık değişikliklerine uyum sağladığı hızda otomatik olarak ayarlanır. Böylece hem aydınlık hem de karanlık ortamlarda berrak bir görüntü sunulur. Film benzetimi gibi çekim etkinliklerini yansıtan işlev açılabilinir veya kapatılabilinir. Kapatıldığında ise bakaçtaki görüntü, çıplak göz ile gördüğünüzün tıpatıp aynısı olur.

 

 

Gelişmiş vasıflar 5

Objektif ve aksesuarlar

 

 

EFSANEVÎ FUJINON OBJEKTİFLERİ

X bağlantılı objektiflerin geliştirilmesinde en son dijital teknolojiler kullanılmaktadır; böylece oluşturulan yüksek kesinlikli optik tasarımlar ile mümkün olan en yüksek resim niteliği elde edilir. Objektif dizisinin tasarımındaki amaç: Yüksek çözünürlüklü betimlemelerde, çerçevenin tamamında kenardan kenara bir netlik elde etmek ve azami yaratıcılık için mümkün olan en aydınlık azami diyaframı sunmak ve bu vasıfları kesif ve taşınabilir ebatlar dahilinde sağlamak olarak belirlenmiştir. Şu anda aşırı geniş açıdan dar açıya (tele) kadar 18 objektiften oluşan ürün dizimizde beş adet, hızlı diyaframlı birinci sınıf objektif de bulunmaktadır. Bu objektifler sayesinde X-T10 modelinden en iyi resim niteliği elde edilir. Bağlantı uyarlaçları veya makro büyültme halkaları gibi tercihi aksesuarlar ile fotoğrafik imkanlar daha da genişler.

 

 

 

 

M bağlantı uyarlacı ile geçmişin muhteşem objektiflerini yeniden kullanabilirsiniz

M bağlantı uyarlacı ile piyasada inanılmaz çeşitlilikte sunulan M bağlantılı objektifleri X dizisi makineniz ile birlikte kullanabilirsiniz. X türü bağlantılarda da kullanılan yüksek seviyeli metalden üretilmiş olan M bağlantı uyarlacı, tam metal yapısı nedeni ile eşit derecede ve fevkalade sağlamlık ve esnemezlik sunar. Makine gövdesi ile iletişim sinyalleri vermeye yarayan elektronik temas noktaları ile de donanmış olan uyarlacın ayrıca, kullanıcıların takılı olan objektif için kolayca ayar ve işlevleri (Objektifsiz çekim, odak uzaklığı ayarları, çeşitli resim düzeltmeleri v.s.) seçebilecekleri bir işlev tuşu bulunmaktadır.

 

 

 

Tercihi aksesuarlar

 
Deri kılıf: BLC-XT10 

Çağdaş görünümlü ve hakiki deriden oluşan kılıf, çekimlere çok hoş olan dokunsal bir katkıda bulunur ve FUJIFILM X-T10 fotoğraf makinesinin geleneksel tasarımını tamamlar. Makinenin çok rahat yerleştiği kılıf pilleri değiştirmenize engel olmaz ve uyumlu ve deriden bir omuz askısı ile makineyi sarabileceğiniz bir koruma bezi ambalaja dahildir.  

   
 

Yatay tutak: MHG-XT10

FUJIFILM X-T10 modelinin aerodinamik hatlarını asla bozmayan metal tutak, sağlam bir tutuş ve makinenin ustaca kullanımını sağlar. Aynen dikey kulpta olduğu gibi sehpa bağlantı vidası optik eksen ile hizalıdır. Pil yuvasına ve bellek kartına, tutağı çıkartmadan rahatça ulaşabilirsiniz. Alt yüzde, hızlı değiştirme tabakası ile kullanılmak üzere raylar bulunmaktadır.

    
     
 

Gelişmiş vasıflar 6

İşlevler

 

 

 

Yönetim kadranı ile çekim tercihlerinizi belirlersiniz

 

Makinenin üst yüzünde bulunan yönetim kadranı panorama, üst üste çekim, gelişmiş filtre, tek kare, çok hızlı dizi çekim (CH), az hızlı dizi çekim (CL) ve ışıklama dizisi gibi çeşitli çekim kiplerine hızlıca erişilmesini sağlar. Dizi çekim veya panorama gibi ayarlar diğer tüm ışıklama veya AF kiplerinden önceliklidirler.

 

 

Panorama

Yardımcı bölmeleri kullanarak makineyi çevrindirme yöntemi ile görkemli panoramik resimler çekebilirsiniz. 180 veya 120 derece arasından seçim yapabilir ve yatay veya dikey çevrinme ayarlayabilirsiniz. Resimler bir kere çekildikten sonra makine bunları otomatik olarak birleştirir ve bir panorama resim haline getirir.

 

 

Üst üste çekim

Makine, iki karenin çekilerek tek bir kare dahilinde birleştirilmesi ile oluşturulan sanatsal etkiyi oluşturan üst üste çekim işlevini destekler. İlk kare ekranda göründüğü sırada ikinci kareyi çekmek mümkün olduğu için yerleştirmeyi mükemmelce yapabilirsiniz. Bu kipte film benzetim etkinliklerini de uygulayabilirsiniz.

 

      1. Çekim                                                                 2. Çekim                                                        Üst üste gelmiş sonuç

 

Gelişmiş filtreler

Sekiz adet gelişmiş filtreden birini kullanarak eşsiz resimler yaratabilirsiniz. Bu etkilere eski resimlerin havasını veren “İğne delikli makine”, diyorama etkisi yaratan “Minyatür” ve yüksek zıtlık ve doygunluk için “Sevilen renkler” etkileri dahildir. Seçtiğiniz etkiyi çekimden önce bakaç veya ekranda izleyebilirsiniz.

 

 

İĞNE DELİKLİ MAKİNE

 

 

 

MİNYATÜR

 

 

SEVİLEN RENKLER

 

 
 

 

PARLAKLIK VURGULAMA

 

 

 

KARANLIK VURGULAMA

 

 

 

DEVİNGEN TONLAR

 

 

 

YUMUŞATMA

 

 

 

KISMÎ RENKLER (KIRMIZI/TURUNCU/SARI/YEŞİL/MAVİ/MOR)

 

 

 

Dizi çekimler

Makine, saniyede yakl. 8 karenin çekildiği “Çok hızlı dizi çekim (CH)” ve saniyede 3 karenin çekildiği “Düşük hızlı dizi çekim (CL)” işlevlerini sunar. JPEG kipinde bulunduğunuzda CH konumunda yaklaşık 8 kare çekebilir, CL konumunda ise bellek kartı dolana kadar çekim yapabilirsiniz.

 

 

Işıklama dizileri

Işıklama dizisi kipinde yalnızca farklı ışıklama ayarları ile dizi yapılmaz; bunun yanı sıra ışık duyarlılığı, devingen alan, film benzetimi ve beyaz dengesi dizileri de yapılabilir. Deklanşöre bir kez basıldığında makine, farklı değerler ile üç adet çekim yapar ve siz, bunların arasından tercihinizi yapabilirsiniz. İki adet ışıklama dizisi yönetim kadranında bulunmaktadır.

 
 
 
Beyaz dengesi dizisi

Deklanşöre bir kez bastığınızda aynı sahneyi seçtiğiniz beyaz dengesi ayarı, daha sıcak ve daha soğuk renk ısıları ile çekebilirsiniz. Beyaz dengesi ±1, ±2 ve ±3 adımlar ile ayarlanabilir.

 
 
Devingen alan dizisi

Aynı sahneyi çok hızlı dizi çekim kipinde 3 kare ve her bir kareyi farklı devingen alan ayarı ile çekebilirsiniz. (100%, 200% ve 400%).

             100%                                 200%                                  400%

 
Film benzetimi dizisi

Deklanşöre bir kez bastığınızda aynı sahnenin bir ışıklamasının temel alındığı ve tercih ettiğiniz film benzetimi etkilerini içeren üç adet resim çekilir.

                  PROVIA                                     Velvia                                           ASTIA

 

AE (Otomatik ışıklama) dizisi
Işık duyarlılığı dizisi

Deklanşöre tek bir kez basarak aynı sahneyi farklı ışıklamalar ile çekebilirsiniz. AE ayarları ±1/3, ±2/3 veya ±1 EV basamaklar olarak seçilebilir.

Tek bir ışıklamanın temel alındığı bu işlevde sahne, otomatik olarak farklı ışık duyarlılığı değerleri (ISO) ile ve diyafram ve enstantane değerlerini değiştirmeden üç kare olarak çoğaltılır. Böylece anı, farklı aydınlık dereceleri ile ancak alan derinliği ve obtüratör etkilerini değiştirmeden kayıt edebilirsiniz. Işık duyarlılığı dizisini ± 1/3, ±2/3 veya ±1 EV basamaklar ile uygulayabilirsiniz.

 

 

Aralıklı çekim işlevi

 

Başlangıç zamanı, çekim adedi ve aralık süresi makinede ayarlanabildiği için aralıklı çekimler ve otomatik çekimler yapmak mümkündür. 1 ila 999 adet çekimi, 1 saniye ila 24 saat aralığında ayarlayabilirsiniz.

 

 

Film çekimleri

 

  

X-T10 makinesi ile 60 kare/san. yumuşaklığında tam HD filmler çekebilirsiniz. 50, 30, 25 ve 24 kare/san. nitelikleri de ayrıca seçilebilir. En yeni “CLASSIC CHROME” dahil film benzetim kipleri ve ayrıntılı beyaz dengesi ayarları da mümkündür. Film çekimi sırasında el ile ışıklama ayarlarını belirleyebilirsiniz. Diyafram, enstantane, ve ışık duyarlılığı (ISO) değiştirilebilir ve böylece kullanıcının önceliklerine göre çekilen filmler oluşturulur. Film çekimlerinde de çekim ortamına göre safha keşifli AF ile zıtlığa dayanan AF arasında netleştirme yöntemini değiştirebilen zeki ve melez AF sistemi devreye alınarak yüksek hızlı ve yüksek kesinlikli netleştirme mümkün olur. El ile netleştirme yapmak da mümkündür. Altı tür tanıma işlevini kullanabilirsiniz veya ihtişamlı filmlerin çekimini makineye bırakabilirsiniz. İnce hareketlerin yüksek tanımlama niteliğinde çekilebilmesi için 36Mbps seviyesinde bir “bit oranı” sunulur. 

 

 

FUJIFILM uzaktan kumanda: Yeni ve zeki uygulama ile tek dokunuşta odaklanma

Yeni hizmete sunulan “FUJIFILM uzaktan kumanda” uygulaması ile akıllı telefon veya tablet bilgisayarınızdan fotoğraf makinesini odaklayabilir ve harekete geçirebilirsiniz. Uygulama sayesinde yalnız odaklamayı değil, aynı zamanda enstantane, diyafram, ışıklama dengelemesi ve ışık duyarlılığı gibi ayarları da yönetebilirsiniz. Telefon veya tablet bilgisayardan “Touch AF” uygulaması ile gerçekleştirebileceğiniz odaklanmanın yanı sıra Film benzetimi, otomatik çekim ve flaş gibi diğer ayarları da uygulayabilirsiniz. Bu zeki yardımcının bulunacağı tüm durumların avucunuzun içinde olduğunu bir düşünün! Kendinizin de dahil olduğu zümre hatırası fotoğraflar çekin, yaban yaşamı fotoğraflarında ağırlaşın veya makine sallanmasından arındırılmış gece fotoğrafları çekmek için uzaktan kumandayı devreye alın. Fotoğrafik imkanlar, sonsuzdur.

 

Akıllı telefonunuza yapacağınız kolay ve kablosuz aktarım ile her anı e-posta ve sosyal medya vasıtaları ile paylaşın.

 

Fotoğrafların akıllı telefon ve tablet bilgisayara kolayca ve kablosuz olarak aktarılması için ücretsiz “FUJIFILM Camera Remote” uzaktan kumanda uygulamasını yükleyiniz. Bunun için herhangi bir ID, şifre veya başka karmaşık ayarlar gerekmez; tek bir tuşa basarak yüksek nitelikli resimlerinizi telefona veya tablet bilgisayara, kendi sayfanıza veya sosyal medya’ya yüklemeye hazır bir biçimde aktarabilirsiniz.

 

 

  

 

Fotoğraf makinenizdeki resimler arasında dolaşmak ve aktarma yapmak için akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Akıllı telefon veya tablet bilgisayarınızı kullanarak makinede kayıtlı olan resimleri izleyebilir ve seçtiğiniz resimleri aktarabilirsiniz.

*”FUJIFILM Camera Remote” uygulamasının iOS sürümü dahilinde akıllı telefonda gösterilemeyen filmlerin kayıt edilmesi mümkün olmaz. Bu sorunu aşmak için HD (1280 x 720) veya daha düşük film çözünürlüğü ile çekim yapınız.

 

 

Tek bir seferde 30 kareye kadar aktarım.

Tek bir seferde 30 adete kadar kareyi seçip, akıllı telefonunuza aktarabilir ve böylece resimleri daha kolay gönderilebilir ve kullanılabilir hale getirebilirsiniz; ayrıca resimleri, mevcut fotoğraf büyüklüğünü bozmadan veya “3M sıkıştırılmış resim tercihi” ile kopyalayabilirsiniz.

*Çoklu resim aktarımı 30 kare veya 2GB ile sınırlıdır.

 

Akıllı telefonunuzdaki mekan bilgilerini fotoğraf makinesine gönderebilirsiniz.

Ücretsiz “FUJIFILM uzaktan kumanda” uygulamasını akıllı telefonunuza yükledikten sonra fotoğraf makinesini, akıllı telefondaki mekan bilgilerini edinmek ve resimlere mekan bilgisi eklemek için ayarlayabilirsiniz; böylece her karenin tam olarak nerede çekildiğini hatırlayabilirsiniz.

 

Wi-Fi®* vasıtası ile fotoğrafları, bilgisayara otomatik olarak aktarabilir ve kayıt edebilirsiniz.

Bilgisayarı açıp, makinenin seçenek listesinden “Bilgisayara otomatik kayıt” seçtikten sonra fotoğraf ve filmlerinizi zahmetsiz ve kablosuz olarak ev bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz.**

*”Wi-Fi CERTIFIED” tanıtacı, Wi-Fi Alliance şirketinin kayıtlı markasıdır.

Mikrosite

 

Instax, anında baskı

 

En son sunduğumuz ürün güncellemelerinden olan bu işlevde fotoğraflarınızı, doğrudan "instax SHARE" SP1 akıllı telefon baskı makinesine göndererek ailenizin, sevdiklerinizin ve beğendiğiniz her şeyin yüksek nitelikli fotoğraf baskılarını elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

Olağan, dijital fotoğraf makinesi                                      FUJIFILM X-T10

Flaşlı fotoğrafçılık

 

FUJIFILM X-T10 modelinde aksesuar ayağına takılan ve Fujifilm’in özgün “Üstün zekalı flaş” sistemini içeren bir flaş gereci kullanabilirsiniz; Bu flaş, yüksek kesinlikli TTL (objektif içinden) yönetim teknolojisi ile çekim ortamındaki ışık şartlarına göre otomatik olarak doğru ışık miktarını ayarlayabilmektedir. Küçük öğelerin iç mekandaki özel çekimleri veya başka az ışıklı nesneler için çok elverişlidir. Daha fazla ışığa ihtiyaç olduğunda veya güneşlik takılı olarak çekim yaptığınızda ayrı satılan bir TTL flaş gereci de kullanabilirsiniz.

 

Makine dahili RAW dönüştürücü

 

Dahili RAW dönüştürücü ile sonuçlarınızı, bilgisayar olmadan da izleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. RAW verilerinin dönüştürülmesi yalnızca ışıklama dengelemesi, beyaz dengesi veya makine dahilindeki diğer resim niteliğini yönetme ayarlarını hesaba katmakla kalmayıp, dönüştürme kipinde film benzetim kiplerini de uygulayabilmenizi sağlar.

 

FUJIFILM X-T10 RAW dönüştürme yazılımı

RAW biçimli resimleri bilgisayarınızda düzenlemek, izlemek ve dönüştürmek için SILKYPIX® tarafından sunulan güçlü, kolay kullanılır ve FUJIFILM X dizisine özel olan RAW izleme ve dönüştürme yazılımını kullanabilirsiniz. 

 

Örnek fotoğraflar

 

ÖNEMLİ NOT: Etkinliğe kayıt yaptırdığı halde katılamayanlar, 3 aylık bekleme listesine alınacak ve bu süre zarfında ücretsiz etkinliklere kayıt yaptıramayacaklardır. Kayıt yaptırdığınız etkinliğe gelemeyeceğiniz durumlarda kaydınızı "Hesabım / Etkinlik Kayıtlarım" sayfasından iptal edebilirsiniz.

www.fujifilmshop.com

FUJIFILM X10 (Discontinued Model) | Fujifilm Global

Model Name Number of effective pixels*1 Image sensor

2/3-inch EXR CMOS with primary color filter

Storage media
  • Internal memory (approx. 26 MB)
  • SD / SDHC / SDXC(UHS-I) memory card*2
File format still image

JPEG (Exif Ver 2.3)*3, RAW (RAF format), RAW + JPEG (Design rule for Camera File system compliant / DPOF-compatible)

movie

H.264 (MOV) with Stereo sound

Number of recorded pixels

L : (4:3) 4000 x 3000 / (3:2) 4000 x 2664 / (16:9) 4000 x 2248 / (1:1) 2992 x 2992M : (4:3) 2816 x 2112 / (3:2) 2816 x 1864 / (16:9) 2816 x 1584 / (1:1) 2112 x 2112S : (4:3) 2048 x 1536 / (3:2) 2048 x 1360 / (16:9) 1920 x 1080 / (1:1) 1536 x 1536

<Motion Panorama>360° Vertical 11520 x 1624 Horizontal 11520 x 1080180° Vertical 5760 x 1624 Horizontal 5760 x 1080120° Vertical 3840 x 1624 Horizontal 3840 x 1080

Lens name

Fujinon 4 x optical zoom lens

focal length

f=7.1 - 28.4 mm, equivalent to 28 - 112 mm on a 35 mm camera

full-aperture

F2.0 (Wide) - F2.8 (Telephoto)

constitution

9 groups 11 lenses (3 aspherical glass molded lenses included)

Digital zoom

Intelligent digital zoom approx. 2x (up to 8 x when combined with optical zoom)

Aperture

F2.0-F11(Wide)F2.8-F11(Telephoto) 1/3EV step (controlled 7-blade aperture diaphragm)

Focus distance(from lens surface) Normal

Wide : Approx. 50 cm / 1.6 ft. to infinityTelephoto : Approx. 80 cm / 2.6 ft. to infinity

Macro

Wide : Approx. 10 cm - 3.0 m / 0.3 ft. - 9.8 ft.Telephoto : Approx. 50 cm - 3.0 m / 1.6 ft. - 9.8 ft.

Super Macro

Approx. 1.0 cm - 1.0 m / 0.4 in. - 3.3 ft

Sensitivity

Auto / Equivalent to ISO 100 / 200 / 250 / 320 / 400 / 500 / 640 / 800 / 1000 / 1250 / 1600 / 2000 / 2500 / 3200 / 4000* / 5000* / 6400* / 12800* (Standard Output Sensitivity)

  • * ISO4000 / 5000 / 6400 : M mode or lower, ISO12800 : S mode
Exposure control

TTL 256-zones metering, Multi / Spot / Average

Exposure mode

Programmed AE, Aperture Priority AE, Shutter Priority AE, Manual

Shooting modes SP

Natural Light, Natural Light & Flash, Portrait, Portrait Enhancer, Landscape, Sport, Night, Night (Tripod), Fireworks, Sunset, Snow, Beach, Party, Flower, Text, Underwater

MODE DIAL

EXR, AUTO, P, S, A, M, C1, C2, Movie, SP, Adv.

Image stabilizer Face detection Exposure compensation

-2.0EV - +2.0EV 1/3EV step

Shutter speed

(Auto mode) 1/4 sec. to 1/4000* sec., (All other modes) 30 sec. to 1/4000* sec.* 1/4000 sec. at small aperture, 1/1000 sec. at full aperture

Continuous shooting TOP

Super High : approx. 10 fps (Size M, S)High : approx. 7 fps (Size L, M, S)Middle : approx. 5 fps (Size L, M, S)Low : approx. 3 fps (Size L, M, S)*SD memory card with a class 4 write speed (4 MB/sec.) or better is recommended.*The frame rate varies depending on the shooting conditions or numbers of frames in continuous shooting.

others

Best Frame capture :Super High : approx. 10 fps 8 / 16 frames (Size M, S)High : approx. 7 fps 8 frames (Size L, M, S) / 16 frames (Size M, S)Middle : approx. 5 fps 8 frames (Size L, M, S) / 16 frames (Size M, S)Low : approx. 3 fps 8 frames (Size L, M, S) / 16 frames (Size M, S)

Auto bracketing

AE Bracketing : ±1/3EV, ±2/3EV, ±1EVFilm Simulation Bracketing : PROVIA / STANDARD, Velvia / VIVID, ASTIA / SOFTDynamic Range Bracketing : 100%, 200%, 400%ISO Sensitivity Bracketing : ±1/3EV, ±2/3EV, ±1EV

Focus mode

Single AF / Continuous AF (EXR AUTO, Movie),Manual AF (One-push AF mode included)

type

TTL contrast AF, AF assist illuminator available

AF frame selection White balance

Automatic scene recognitionPreset : Fine, Shade, Fluorescent light (Daylight), Fluorescent light (Warm White), Fluorescent light (Cool White), Incandescent light, Underwater, Custom, Color temperature selection

Self-timer Flash

Auto flash (super intelligent flash)Effective range : (ISO AUTO (800))Wide : Approx. 30 cm - 7.0 m / 0.9 ft. - 22.9 ft.Telephoto : Approx. 50 cm - 5.0 m / 1.6 ft. - 16.4 ft.

Flash modes

Red-eye removal OFF : Auto, Forced Flash, Suppressed Flash, Slow Synchro.Red-eye removal ON : Red-eye Reduction Auto, Red-eye Reduction & Forced Flash, Suppressed Flash, Red-eye Reduction & Slow Synchro.

Hot shoe Viewfinder

Optical zoom viewfinderApprox. 85% coverageDiopter adjustment : -3.5 - +1.5 m-1(dpt)

LCD monitor

2.8-inch, approx. 460,000 dots, TFT color LCD monitor, approx. 100% coverage

Movie recording

1920 x 1080 pixels / 1280 x 720 pixels / 640 x 480 pixels (30 frames / sec.) with stereo soundOptical zoom (manual) can be used.

Photography functions

EXR mode (EXR Auto / Resolution priority / High ISO & Low noise priority / Dynamic range priority), Face recognition, Face Detection, Auto red-eye removal, Film simulation, Framing guideline, Frame No. memory, Histogram display, Best frame capture, Advanced mode (Advanced filter*, Motion panorama360, Pro focus, Pro low light), High Speed Movie (70 / 120 / 200 frames/sec.), Electronic level, Advanced Anti Blur, Color Space

  • * After updating into the firmmware ver 2.00, menu of "Advanced filter" is added.
Playback functions

Face Detection, Auto red-eye removal, Multi-frame playback (with micro thumbnail), Protect, Crop, Resize, Slide show, Image rotate, Voice memo, Histogram display, Exposure warning, Photobook assist, Image search, Favorites, Mark for upload, Panorama, Erase selected frames, RAW conversing

Other functions

PictBridge, Exif Print, 35 Languages, Time difference, Silent mode

Terminal Video output

NTSC / PAL selectable with Monaural sound

Digital interface HDMI output Power supply

NP-50 Li-ion battery (included)CP-50 with AC power adapter AC-5VX (sold separately)

Dimensions

117.0(W) x 69.6(H) x 56.8(D) mm / 4.6(W) x 2.7(H) x 2.2(D) in.

Weight

Approx. 350 g / 12.3 oz. (including battery and memory card)Approx. 330 g / 11.6 oz. (excluding battery and memory card)

Operating Temperature Operating Humidity

10% - 80% (no condensation)

Guide to the number of available frames for battery operation

approx. 270 frames (LCD : ON, AUTO mode) CIPA standardapprox. 640 frames (LCD : OFF, AUTO mode)*

  • * For expanding available number of frames, following menu must be setLCD display : OFF (Only optical view finder must be used)Shooting mode : AUTO , Flash : OFF,IS mode must be set except for the mode including “MOTION (detection)”.IMAGE DISP. mode : OFF
Accessories included

Li-ion battery NP-50Battery charger BC-45WShoulder strapLens capUSB cableCD-ROMOwner's manual

Optional accessories

Li-ion battery NP-50Battery charger BC-45WA / V cable AV-C1Lens hood LH-X10Leather case LC-X10Shoe Mount Flash EF-X20 / EF-42 / EF-20AC power adapter AC-5VXDC coupler CP-50

www.fujifilm.com

Fujifilm X-T10 Siyah - Fujifilm Shop

 

* Yeni Gelişmiş işlerlik için hazırlanmış kadranlar

* 920K noktalı ve açılabilen LCD ekran

* Hafif ve kesif gövde

* Yeni AF bölgesi ve geniş/izleme kipleri

* X-Trans™* CMOS II EXR Processor II

* "CLASSIC CHROME" Film benzetim kipi 

* Gerçek zamanlı bakaç

 

* X-Trans FUJIFILM Corporation şirketinin markası veya tescilli markasıdır.  

 

Fotoğraf hayranları tarafından heyecanla beklenen ve emsalsiz renk üretme teknolojisi sayesinde sıra dışı bir resim niteliğine sahip olan yeni X-T10 hafif bir gövde ile hareket halindeki konuları çekmekte üstün olan yeni bir AF sistemini, 0,62 kat gibi görkemli bir büyültme oranı sunan gerçek zamanlı bir bakacı, yüksek tanımlama kesinliğinde ve 2,36 milyon noktadan oluşan bir ekranı ve 0,005 saniye ile dünyanın en kısa gecikme süresini bünyesinde birleştiren bir fotoğraf makinesidir.

 

X-T10 modeli, dahili safha keşifli AF sistemi olan APS-C X-Trans CMOS II türü bir ışık algılayıcı kullanır. Yüksek başarımlı bir resim işlem motoru ve FUJINON objektifleri ile birleştiğinde makine, eşsiz renk üretim teknolojisi tarafından desteklenen mükemmel bir çözünürlük ve olağanüstü resim niteliği sunar. X-T10 modeli yeni AF sistemini kullanmaktadır. Bu sistemde, yüksek sürat ve kesinlik için geleneksel 49 noktalı “Tek nokta” kipinin yanı sıra genişletilmiş 77 noktalı bir alan dahilinde konuyu izleyebilen yeni “Bölge” ve “Geniş/İzleme” kipleri sunulmakta ve böylece makinenin hareket halindeki konuları çekebilme imkanları arttırılmaktadır. AF-C becerisi ve saniyede 8 kare çekim hızının birleşimi ile makine, çok geniş bir fotoğrafçılık alanı dahilinde X dizisi ile eşanlamlı hale gelen yüksek nitelikli resimler sunmaktadır. 

 

   

 

Yaratıcılık. Daima.

 

Ufak, kolay kullanılır ve olağanüstü resim niteliği sunar.

İster günlük yaşamda, isterse dünyanın öbür ucuna olsun:

X-T10, nihai fotoğraf fırsatlarına giden her yolculuğa eşlik eder.

 

 

 

 

 

Gelişmiş vasıflar 1

İşlem ve tasarım

 

 

 

Yönetim kipi - Fotoğraftan daha fazla zevk almanıza yardımcı olan ayarlar.

 

Çok geniş bir alanda faal olan ışıklama kipleri ve sezgisel yönetim öğeleri ile mükemmel fotoğrafı yaratmanız sağlanır.

Kesif ebatlarına rağmen X-T10, yönetim öğelerinin tamamına sahiptir. Program (P), Enstantane öncelikli (S), Diyafram öncelikli (A) veya El ile (M) kiplerinde, enstantane kadranı ile objektifin diyafram ayarlarını birleştirerek çekim yapabilirsiniz. Özel tasarım sayesinde ise ışıklama kipini her ortama uyum sağlayacak halde hızlıca ve kolayca seçebilirsiniz. 3 basamaklı ışıklamayı dengeleme kadranında bulunan 1/3EV adımlar vasıtası ile ışıklama yönetimini en hassas biçimde yapabilirsiniz. Işıklamayı dengeleme işlemi, El ile kipinde çekim yapıldığında doğrudan kullanılabilir.

  

Kadran ve halkayı birlikte kullanarak ışıklama kipinizi seçebilirsiniz.

 

 

Otomatik kipi - Birinci sınıf fotoğrafları kolaylıkla çekebilirsiniz

Gelişmiş SR AUTO kipi zeki ve tam otomatik çekimler içindir

Makinenin üst yüzünde bir “Otomatik kip seçim kolu” bulunmaktadır. Bu kol AUTO ayarına getirildiğinde makine, kayıt edilmiş olan 58 adet çekim ayarından en uygun olanını seçtiği “Gelişmiş SR AUTO” kipine geçer ve yüksek nitelikli resimleri kolayca çekebilmenizi sağlar. Otomatik olarak en uygun netleştirme (AF) kipini de seçen bu işlev sayesinde ani ve fırsattan faydalanacağınız çekimlerde hatalı ayarlar uygulamaktan kaçınabilirsiniz. Arka yüzde bulunan yönetim tekerleği ile çekim ortamınıza en uygun olan kayıtlı ortam türünü seçebilirsiniz.

 

        

“Otomatik kip seçim kolu” üst yüzeyde, çok kullanışlı bir konumda bulunur. AUTO konumunda seçilen tam otomatik kip ile kullanıcılar her türlü fotoğrafik olasılığa karşı donanımlı olarak çekim yapabilir ve X-T10 modelinin üstün resim niteliğini azamileştirebilirler.

   

Çekim tarzı

 

Kesif ve hafif gövdenin yapısı, bir X dizisi modelinin tüm özelliklerini bünyesinde barındırır. Hem alt hem de üst bölümler hafif, ancak çok sert olan magnezyum dökümden yapılmıştır. Üstteki tabakada, X-T10 modeline birinci sınıf bir hava veren ve resim çekmeye yoğunlaşan kullanıcının diyafram, enstantane ve çekim işlevlerini sezgisel olarak kullanabilmesini sağlayan üç adet kenarı kesinlikli olarak tırtıllanmış alüminyum kadran bulunmaktadır.

 

 

Tasarım

Hafif ve kesif gövde

Makine gövdesi 381 gram ağırlığındadır. En ile boy’un en iyi dengesi oluşturulduğu halde kesif olması için tasarlanmıştır.

 

Gelişmiş işletilebilirlik kadranları

Üst yüzeyde bulunan ve en çok kullanılan işlevleri içeren üç adet kadran tekerleği alüminyum kütlelerden oluşurlar ve birinci sınıf işçilik ve rahat bir işlem tarzı sunarlar.

 

920K noktalı, değişken açılı LCD ekran

Makinede bulunan 7,62cm (3 inç) köşegenli ve 920K noktalı LCD ekran yukarı – aşağı hareket ettirilerek geniş ve dar açılı çekimler gerçekleştirilebilir.

Mükemmel kavrayış

Tutağın büyüklüğü ve şekli, makinenin kesif ebatlarına uyumlu olmasına rağmen güvenli bir kavramayı sağlayacak biçimde, itina ile tasarlanmıştır.

 

Dahili flaş

Üst yüzeyin ortasında bir dahili flaş konumlandırılmıştır. Kesif tasarımı sayesinde, açıldığında bile uyumlu görünür.

 

İki adet renk seçeneği

Makine birinci sınıf gümüş ve sportif siyah renklerinde sunulmaktadır. Tarzınızı en iyi yansıtan rengi seçiniz.

BLC-XT10 Deri kılıf (ayrı satılır)

Gerçek deriden oluşan kılıf makineye tam uyumlu olacak biçimde tasarlanmıştır ve makinenin korunmasına katkıda bulunarak sağlam bir tutuş sağlar.

 

MHG-XT10 Tutak (ayrı satılır)

Metal tutak, sağlam bir tutuş temin eder. Sehpa bağlama yuvası optik eksen ile aynı hizadadır ve tutağı çıkartmadan pilleri değiştirmek mümkündür.

   
 

Yeni AF sistemi konuyu mükemmelce yakalar

 

Fujifilm X-T10 modelinde yeni bir AF sistemi kullanılır. Yeni AF sistemi, yüksek hız ve kesinlik için 49 noktalı “Tek nokta” kipi ile birlikte hareket halindeki konuların çekimine yarayan daha büyük ve 77 noktalı odaklanma alanı kullanan yeni “Bölge” ve “Geniş/izleyici” kiplerini de içerir. Böylece makinenin hareketli konuları kayıt etme becerisi daha yüksek bir seviyeye taşınmıştır.

 

   
 

Gelişmiş vasıflar 2

Otomatik netleştirme (AF)

 

 

Yeni AF sistemi ile konu, mükemmel olarak yakalanır

Safha keşifli pikseller dahil çok süratli AF sistemi

Makinenin zeki ve melez AF sistemi, safha keşifli AF yönteminin fevkalade netleştirme hızı ile zıtlığa dayanan yöntemin düşük ışık başarımını birleştirir. Işık algılayıcıda bulunan safha keşif öğeleri sayesinde 0,06 saniye hızına kadar otomatik netleştirme süratine ulaşılır. Yeni geliştirilen bir algoritma ile de az ışıklı ve az zıtlık içeren şartlarda gelişmiş bir başarım elde edilir.

 

  

 

Zıtlığa dayalı AF alanı

 

 

Birlikte, daha hızlı - X-Trans CMOS II ışık algılayıcı ve EXR II işlemci

Çifte CPU ve ileri düzey sayısal başarımın edinilmesi ile işlem hızı, önceki kuşak işlemciler ile karşılaştırıldığında ikiye katlanmış ve açılış süresi yalnızca yaklaşık 0,5 saniye’ye gerilemiştir. X-Trans CMOS II ışık algılayıcının çok hızlı sinyal okuması ile birlikte çalışan işlemci böylece çekim aralığını 0,5 saniye’ye indirmiş ve deklanşör gecikmesini 0,05 saniye seviyesine getirmiştir.

 

 

AF-C yönteminde saniyede 8 kareye kadar dizi çekimler ve gelişmiş konu hareketini tahmin etme işlevi

Gelişmiş konu hareketini tahmin etme teknolojisi ile konunun hareketi, geçmiş veriler kullanılarak tahmin edilir ve AF-C yöntemi vasıtası ile saniyede 8 kareye kadar dizi çekim yapılır.

  

 

Altı adet farklı AF kipi

Yeni “Bölge” ve “Geniş/izleme” kipleri ile yanlamasına hareketler çekilebilir.

 

 AF-S + Tek nokta

 

 

Belirli bir alan dahilinde yanlışsız bir otomatik netleştirme yapılır. 49 noktalı netleştirme alanlarından birini tercih ettikten sonra alanın büyüklüğünü, 5 farklı ebatta seçebilirsiniz.

 

 
 AF-S + Bölge

 

 

Tek alan kipinin zor kapsayabileceği, orta hızda hareket eden bir konu için elverişlidir. 3x3, 5x3 veya 5x5 ebatlarında bir AF alanı seçiniz. Merkezi olarak konumlandırılan 3x3 ve 5x3 safha keşifli AF alanlarını kullanarak daha süratli otomatik netleştirme yapabilirsiniz.

 
 
 AF-S + Geniş/izleme

 

 

Makine, 77 noktalı netleştirme alanlarından bazılarını kullanarak otomatik olarak seçer ve odaklanır. Öngörülemeyen hareketler yapan veya çok yönlü hareket eden konular için çok elverişlidir.

 
         
 
 AF-C + Tek nokta

 

 

Makinenin hareket ettirilmesi örneğinde olduğu gibi bir konu, sabit hareket yönü yöntemi ile belirlenir. 49 noktalı netleştirme alanlarından birini tercih ettikten sonra alanın büyüklüğünü, 5 farklı ebatta seçebilirsiniz

   
 AF-C + Bölge

 

 

Netliği sürdürmek için 3x3, 5x3 veya 5x5 ebatlarında bir AF alanı seçilerek elden yapılan çekimlerde konu takip edilir. Safha keşifli AF alanlarını kullanarak daha süratli otomatik netleştirme yapabilirsiniz.

   
 AF-C + Geniş/izleme

 

 

Aşağı – yukarı, sağa – sola veya makineye yakın – uzak gibi öngörülemeyen hareketler yapan konular için çok elverişlidir. Bir sehpa ile çekim için uygundur. İzlemeyi başlatmak için başlama konumunu seçmeniz yeterlidir.

 
Daha kesin odaklanma

Tek nokta kipi, odaklanılan alanı daha küçük bölümlere bölerek konuya olan mesafeyi tam olarak saptar ve böylece odaklanmada daha iyi bir kesinliğe ulaşılır. Işık algılayıcı üstü safha keşifli AF sisteminin çalışma sahası 2,5EV değerinden 0,5EV değerine getirilmiş ve böylece safha keşifli AF sisteminin, özellikle az ışık şartları altında veya düşük zıtlık içeren konularda yüksek sürat ile çalışması sağlanmıştır.

 

 
   
Daha güzel portreler için: Göz keşifli AF

Makinede, insan gözünü otomatik olarak keşfeden ve odaklanan “Göz keşifli AF” sistemi bulunmaktadır. Bu işlev sayesinde, örneğin: güçlü alan derinliği elde etmek amacı ile çok geniş bir diyafram kullanarak çekilen portrede olduğu gibi zor şartlar altında bile kolayca gözlere odaklanma imkanı sağlanır.

   
   

Film benzetimi

 

Fujifilm’in benzersiz resim niteliği, 80 yıldır fotoğraf filmleri geliştirmekten kaynaklanan birikimler sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu teknolojiler sayesinde makine sıcak ten renkleri, parlak bir mavilikte gök renkleri ve zengin bir yeşillikte olan doğa renklerini, aynen fotoğrafçının zihninde olduğu biçimde üretir. X-T10 modeli dahilinde, en son geliştirilen ve yumuşatılmış renk tonları ile derin renkler sunan “CLASSIC CHROME” film benzetim kipi de bulunmaktadır. Kullanıcılar, geleneksel Fujifilm filmlerinin etkilerini yaşatan diğer on adet kip arasından seçim yapabilirler.  

 

     
 

Gelişmiş vasıflar 3

Resim niteliği

 

 

   

80 yıllık fotoğraf filmi araştırmaları sonucunda ulaşılan benzersiz renk çoğaltımı

 

Onyıllardır film üretiminde öncü olan Fujifilm, bu alandaki ustalığını giderek mükemmelleştirmiştir ve FUJIFILM X-T10 modelinde yaşatmaktadır. Çok hoş ten renkleri, doğal mavi ve yeşiller ve günün içinde değişen beyazı dengeleme şartlarını mükemmel bir biçimde kayıt edebilme becerisi makinenin aşamalarında mevcuttur ve ayrıntıların daha iyi çoğaltılabilmesi için çok geniş bir devingen alan ile iftihar etmektedir.

 

Bir fotoğraf filmi seçermiş gibi yapılan film benzetim kipi tercihleri

Fujifilm’in kimyasal film üretiminden kaynaklanan 80 yıllık tecrübelerine dayanan renk üretimi anlayışı ve tutkusu ile mükemmelleştirilen film benzetim kipleri, kullanıcıların fotoğraf filmlerinin renklerini ve tonlarını oluşturabilmelerini sağlayarak yüksek nitelikli sonuçları kolayca elde etmelerini sağlar. RAW biçimli resimler çektiğinizde: Makine dahilinde bulunan RAW işleme işlevi vasıtası ile 11 adet film benzetim tercihlerinden birini seçip, çekim sonrası uygulayarak çekim imkanlarınızı genişletirsiniz.

"CLASSIC CHROME" 

Film benzetim kiplerine altıncı bir seçenek eklendi: Fotoğraflara emsalsiz bir parlaklık ve derinlik veren geleneksel saydam tarzı "Classic Chrome". Bu kip, X dizisi fotoğrafçılarının geribildirimlerinden ve taleplerinden esinlenerek oluşturulmuştur; zira "Classic Chrome" kipinin niteliği, belirli bir film türünden ziyade fotoğraf gazeteciliğinin şanlı günlerinde yayınlanan dergilerde basılan resimlerden ilham alınması sonucunda üretilmiştir. Hafifçe yumuşatılmış renk tonları ve derin renk üretimi ile bu kip, mevcut olan diğer film benzetimi kiplerinden belirgin bir şekilde ayrılmaktadır. 

    
     

PROVIA/STANDART

 

Velvia/CANLI

 

ASTIA/YUMUŞAK

 

 

SEPYA

 

 

TEK RENKLİ (+Ye / R / G FİLTRE)

 

 

PRO Neg.Standart

 

 

PRO Neg.Yüksek

 

   

 

 

 

APS-C ebatlı X-Trans CMOS II ışık algılayıcının gücünü asgarileştirmek 

• APS-C Işık algılayıcı23.6 x 15,6mm

• Micro Four Thirds 17 x 13mm

• 1-inç 13.2 x 8,8mm

 

Saçın her telini canlı ayrıntılar halinde kaydetmek

X-Trans CMOS II ışık algılayıcının optik alçak-geçiş süzgecine (OLPF) gerek bırakmayan ve FUJIFILM’in özgün geliştirdiği renk filtresi tertibini içeren mimarisine uygun olarak FUJIFILM X-T10, daha büyük ebatlı ışık algılayıcılar ile rekabet edercesine daha berrak ve çözünürlüklü sonuçlar üretir.

 

 

1:Mikro mercekler 2:X-Trans Renk süzgeci 3:L/R Işık tutma süzgeci 4:Safha keşif algılayıcı / Yeşil süzgeç pikseli 5:Işık diyodu

X-Trans CMOS II ışık algılayıcının optik alçak-geçiş süzgecine (OLPF) gerek bırakmayan ve FUJIFILM’in özgün geliştirdiği renk filtresi tertibini içeren mimarisine uygun olarak FUJIFILM X-T10, daha büyük ebatlı ışık algılayıcılar ile rekabet edercesine daha berrak ve çözünürlüklü sonuçlar üretir. X-Trans CMOS II ışık algılayıcı, geleneksel sistemlerde çözünürlükten ödün verme pahasına moiré etkinliğini dizginlemek için kullanılan optik bir alçak geçiş filtresine (OLPF) ihtiyaç bırakmayan ve yüksek tesadüfilikte bir kalıptan oluşan özgün bir renk filtresi düzenlemesini içerir. Böylece ışık algılayıcının, objektifin sunduğu yüksek çözünürlük başarımını doğrudan alması sağlanır.

 

 

Objektif kiplemesini en iyi hale getirme teknolojisi (LMO) ile XF objektiflerinin tüm gücü ortaya çıkar.

 

FUJIFILM X-T10 modelinde bulunan gelişmiş “Objektif kiplemesini en iyi hale getirme teknolojisi (LMO)” objektif, ışık algılayıcı ve işlemcinin bütünleşmiş geliştirilmeleri ile mümkün olmuştur. Takılan her objektifte LMO sisteminin yüksek kesinlikli işlemleri ile odak uzaklığı, diyafram ve ekran merkezinden kenarlarına kadar olan veriler işlenir, kapalı diyafram ile yapılan çekimlerde kırınım kaynaklı bulanıklık düzeltilir ve mercek çevresindeki hafif bulanıklıklar telafi edilir. Sonuçta ise: İnanılmaz bir keskinlikte ve boyutsal gerçeklik izlenimi veren, uçtan uca bir resim niteliği elde edilir.

 

 

 

 

Işık duyarlılığında olağanüstü bir sıçrayış: Azami ISO 51.200

 

Az ışıklı ortamlarda fotoğrafik imkanları kullanabilmek için, ISO 51.200 gibi inanılmaz bir değere yükseltilmiş olan gelişmiş ışık duyarlılığı sunulmaktadır. Bu çok yüksek ışık duyarlılığı seviyelerinde kumlanma ile mücadele etmek için ışık algılayıcının çevresindeki bileşenler ve devreler siyahın siyah kalmasını sağlama ve kumlanma ve renk saçılmalarını asgarileştirme doğrultusunda yeniden tasarlandı.

 

     

Çok süratli elektronik obtüratör

 

Makinede hem 1/4000 saniye’ye kadar işleyen mekanik bir obtüratör, hem de 1/32000 saniye’ye kadar işleyen elektronik bir obtüratör bulunmaktadır. Böylece çıplak güneş altında bile açık diyaframlar kullanarak harikulade alan derinliği içeren çekimler yapabilirsiniz. Yalnızca mekanik veya yalnızca elektronik obtüratörü veya her ikisini birden seçme tercihleri vardır.

 

 

 

 

Gelişmiş vasıflar 4

Gerçek zamanlı bakaç

 

 

   

Gerçek zamanlı bakaç

 

0,62 kat büyültme ve 0,005 saniye gecikme süresi ile X-T10, büyük ve hızlı bir bakaca sahiptir. Yeni geliştirilen 2,36M nokta organik EL elektronik bakaç sayesinde berrak ve yüksek tanımlamalı ve canlı bir bakış sunulur ve görüş netliği, çevredeki ışığa göre aydınlığını otomatik olarak ayarlayabilen geliştirilmiş bakaç nedeni ile son derece rahat ve niteliklidir.   

 

     

 

 

Bakaç vasıtası ile fotoğrafçılığın köklerine dönersiniz

 

2,36M noktalı, yüksek kesinlikli elektronik bakaç

X-T10 makinesinde, özellikle aydınlık ortamlarda konuyu berrak olarak gösteren yüksek büyültme oranlı ve 2,36M noktalı organik EL bir elektronik bakaç görev yapmaktadır. Geliştirilmiş büyültme, daha kısa gecikme ve daha fazla sezgisel kullanım özellikleri ile bakaç, daha iyi bir çekim deneyimi sunar. Elektronik olduğu için bakacın ekranında film benzetimi, ışıklama ayarları vs. gibi etkileri izlemek mümkündür. Hiçbir optik bakacın sunamadığı kadar tam gerçek zamanlı bir çekim deneyimi sunan bakaçta, her bir çekimden sonra uygulanan etkinlikleri denetlemeye gerek yoktur.

 

 

 

 

Velvia / CANLI seçili                            TEK RENKLİ seçili

   

0,005 saniye ekran gecikme süresi ile neredeyse gerçek zamanlı tepkiler

Makine, 0,005 saniye ile dünyanın en kısa gecikme süresine erişen gerçek zamanlı bir elektronik bakaç ile donanmıştır. 0,05 saniye deklanşör gecikmesi ve 0,06 saniye’ye kadar olan çok hızlı AF başarımı ile birleştirildiğinde X-T10, hareket halindeki konuların çekiminde şaşkınlık bırakan bir icraat sunar.

 

0,62 kat büyültme oranı ve yeni kullanıcı arayüzü sayesinde gelişmiş kullanılabilirlik

2,36M yüksek çözünürlüklü ve organik EL elektronik bakaç yüksek büyültme oranı, yüksek çözünürlük ve yüksek berraklık sunan dört adet tahsis edilmiş mercek öğesi içerir. 100% kapsamı ile bakaç, giriş sınıfı D-SLR makinelerden daha üstün olan bir bakış alanı sunar. Yeni geliştirilen kullanıcı arayüzü ise ebatlara ve ayar görüntülerinin düzenine ağırlık verilerek tasarlanmıştır. Böylece bakacı kullanarak çekim yaptığınızda, tamamen çekime yoğunlaşabilirsiniz. 

 

 

 

  

Bakış alanı karşılaştırması                     Yeni ve grafik kullanıcı arayüzü

   

Karanlık ortamlarda, düşük aydınlık           Aydınlık ortamlarda, daha fazla aydınlık

 

Otomatik aydınlık yönetimi ve doğal canlı izleme

Bakacın aydınlığı, ortama göre ve aynen insan gözünün aydınlık değişikliklerine uyum sağladığı hızda otomatik olarak ayarlanır. Böylece hem aydınlık hem de karanlık ortamlarda berrak bir görüntü sunulur. Film benzetimi gibi çekim etkinliklerini yansıtan işlev açılabilinir veya kapatılabilinir. Kapatıldığında ise bakaçtaki görüntü, çıplak göz ile gördüğünüzün tıpatıp aynısı olur.

 

 

Gelişmiş vasıflar 5

Objektif ve aksesuarlar

 

 

EFSANEVÎ FUJINON OBJEKTİFLERİ

X bağlantılı objektiflerin geliştirilmesinde en son dijital teknolojiler kullanılmaktadır; böylece oluşturulan yüksek kesinlikli optik tasarımlar ile mümkün olan en yüksek resim niteliği elde edilir. Objektif dizisinin tasarımındaki amaç: Yüksek çözünürlüklü betimlemelerde, çerçevenin tamamında kenardan kenara bir netlik elde etmek ve azami yaratıcılık için mümkün olan en aydınlık azami diyaframı sunmak ve bu vasıfları kesif ve taşınabilir ebatlar dahilinde sağlamak olarak belirlenmiştir. Şu anda aşırı geniş açıdan dar açıya (tele) kadar 18 objektiften oluşan ürün dizimizde beş adet, hızlı diyaframlı birinci sınıf objektif de bulunmaktadır. Bu objektifler sayesinde X-T10 modelinden en iyi resim niteliği elde edilir. Bağlantı uyarlaçları veya makro büyültme halkaları gibi tercihi aksesuarlar ile fotoğrafik imkanlar daha da genişler.

 

 

 

 

M bağlantı uyarlacı ile geçmişin muhteşem objektiflerini yeniden kullanabilirsiniz

M bağlantı uyarlacı ile piyasada inanılmaz çeşitlilikte sunulan M bağlantılı objektifleri X dizisi makineniz ile birlikte kullanabilirsiniz. X türü bağlantılarda da kullanılan yüksek seviyeli metalden üretilmiş olan M bağlantı uyarlacı, tam metal yapısı nedeni ile eşit derecede ve fevkalade sağlamlık ve esnemezlik sunar. Makine gövdesi ile iletişim sinyalleri vermeye yarayan elektronik temas noktaları ile de donanmış olan uyarlacın ayrıca, kullanıcıların takılı olan objektif için kolayca ayar ve işlevleri (Objektifsiz çekim, odak uzaklığı ayarları, çeşitli resim düzeltmeleri v.s.) seçebilecekleri bir işlev tuşu bulunmaktadır.

 

 

 

Tercihi aksesuarlar

 
Deri kılıf: BLC-XT10 

Çağdaş görünümlü ve hakiki deriden oluşan kılıf, çekimlere çok hoş olan dokunsal bir katkıda bulunur ve FUJIFILM X-T10 fotoğraf makinesinin geleneksel tasarımını tamamlar. Makinenin çok rahat yerleştiği kılıf pilleri değiştirmenize engel olmaz ve uyumlu ve deriden bir omuz askısı ile makineyi sarabileceğiniz bir koruma bezi ambalaja dahildir.  

   
 

Yatay tutak: MHG-XT10

FUJIFILM X-T10 modelinin aerodinamik hatlarını asla bozmayan metal tutak, sağlam bir tutuş ve makinenin ustaca kullanımını sağlar. Aynen dikey kulpta olduğu gibi sehpa bağlantı vidası optik eksen ile hizalıdır. Pil yuvasına ve bellek kartına, tutağı çıkartmadan rahatça ulaşabilirsiniz. Alt yüzde, hızlı değiştirme tabakası ile kullanılmak üzere raylar bulunmaktadır.

    
     
 

Gelişmiş vasıflar 6

İşlevler

 

 

 

Yönetim kadranı ile çekim tercihlerinizi belirlersiniz

 

Makinenin üst yüzünde bulunan yönetim kadranı panorama, üst üste çekim, gelişmiş filtre, tek kare, çok hızlı dizi çekim (CH), az hızlı dizi çekim (CL) ve ışıklama dizisi gibi çeşitli çekim kiplerine hızlıca erişilmesini sağlar. Dizi çekim veya panorama gibi ayarlar diğer tüm ışıklama veya AF kiplerinden önceliklidirler.

 

 

Panorama

Yardımcı bölmeleri kullanarak makineyi çevrindirme yöntemi ile görkemli panoramik resimler çekebilirsiniz. 180 veya 120 derece arasından seçim yapabilir ve yatay veya dikey çevrinme ayarlayabilirsiniz. Resimler bir kere çekildikten sonra makine bunları otomatik olarak birleştirir ve bir panorama resim haline getirir.

 

 

Üst üste çekim

Makine, iki karenin çekilerek tek bir kare dahilinde birleştirilmesi ile oluşturulan sanatsal etkiyi oluşturan üst üste çekim işlevini destekler. İlk kare ekranda göründüğü sırada ikinci kareyi çekmek mümkün olduğu için yerleştirmeyi mükemmelce yapabilirsiniz. Bu kipte film benzetim etkinliklerini de uygulayabilirsiniz.

 

      1. Çekim                                                                 2. Çekim                                                        Üst üste gelmiş sonuç

 

Gelişmiş filtreler

Sekiz adet gelişmiş filtreden birini kullanarak eşsiz resimler yaratabilirsiniz. Bu etkilere eski resimlerin havasını veren “İğne delikli makine”, diyorama etkisi yaratan “Minyatür” ve yüksek zıtlık ve doygunluk için “Sevilen renkler” etkileri dahildir. Seçtiğiniz etkiyi çekimden önce bakaç veya ekranda izleyebilirsiniz.

 

 

İĞNE DELİKLİ MAKİNE

 

 

 

MİNYATÜR

 

 

SEVİLEN RENKLER

 

 
 

 

PARLAKLIK VURGULAMA

 

 

 

KARANLIK VURGULAMA

 

 

 

DEVİNGEN TONLAR

 

 

 

YUMUŞATMA

 

 

 

KISMÎ RENKLER (KIRMIZI/TURUNCU/SARI/YEŞİL/MAVİ/MOR)

 

 

 

Dizi çekimler

Makine, saniyede yakl. 8 karenin çekildiği “Çok hızlı dizi çekim (CH)” ve saniyede 3 karenin çekildiği “Düşük hızlı dizi çekim (CL)” işlevlerini sunar. JPEG kipinde bulunduğunuzda CH konumunda yaklaşık 8 kare çekebilir, CL konumunda ise bellek kartı dolana kadar çekim yapabilirsiniz.

 

 

Işıklama dizileri

Işıklama dizisi kipinde yalnızca farklı ışıklama ayarları ile dizi yapılmaz; bunun yanı sıra ışık duyarlılığı, devingen alan, film benzetimi ve beyaz dengesi dizileri de yapılabilir. Deklanşöre bir kez basıldığında makine, farklı değerler ile üç adet çekim yapar ve siz, bunların arasından tercihinizi yapabilirsiniz. İki adet ışıklama dizisi yönetim kadranında bulunmaktadır.

 
 
 
Beyaz dengesi dizisi

Deklanşöre bir kez bastığınızda aynı sahneyi seçtiğiniz beyaz dengesi ayarı, daha sıcak ve daha soğuk renk ısıları ile çekebilirsiniz. Beyaz dengesi ±1, ±2 ve ±3 adımlar ile ayarlanabilir.

 
 
Devingen alan dizisi

Aynı sahneyi çok hızlı dizi çekim kipinde 3 kare ve her bir kareyi farklı devingen alan ayarı ile çekebilirsiniz. (100%, 200% ve 400%).

             100%                                 200%                                  400%

 
Film benzetimi dizisi

Deklanşöre bir kez bastığınızda aynı sahnenin bir ışıklamasının temel alındığı ve tercih ettiğiniz film benzetimi etkilerini içeren üç adet resim çekilir.

                  PROVIA                                     Velvia                                           ASTIA

 

AE (Otomatik ışıklama) dizisi
Işık duyarlılığı dizisi

Deklanşöre tek bir kez basarak aynı sahneyi farklı ışıklamalar ile çekebilirsiniz. AE ayarları ±1/3, ±2/3 veya ±1 EV basamaklar olarak seçilebilir.

Tek bir ışıklamanın temel alındığı bu işlevde sahne, otomatik olarak farklı ışık duyarlılığı değerleri (ISO) ile ve diyafram ve enstantane değerlerini değiştirmeden üç kare olarak çoğaltılır. Böylece anı, farklı aydınlık dereceleri ile ancak alan derinliği ve obtüratör etkilerini değiştirmeden kayıt edebilirsiniz. Işık duyarlılığı dizisini ± 1/3, ±2/3 veya ±1 EV basamaklar ile uygulayabilirsiniz.

 

 

Aralıklı çekim işlevi

 

Başlangıç zamanı, çekim adedi ve aralık süresi makinede ayarlanabildiği için aralıklı çekimler ve otomatik çekimler yapmak mümkündür. 1 ila 999 adet çekimi, 1 saniye ila 24 saat aralığında ayarlayabilirsiniz.

 

 

Film çekimleri

 

  

X-T10 makinesi ile 60 kare/san. yumuşaklığında tam HD filmler çekebilirsiniz. 50, 30, 25 ve 24 kare/san. nitelikleri de ayrıca seçilebilir. En yeni “CLASSIC CHROME” dahil film benzetim kipleri ve ayrıntılı beyaz dengesi ayarları da mümkündür. Film çekimi sırasında el ile ışıklama ayarlarını belirleyebilirsiniz. Diyafram, enstantane, ve ışık duyarlılığı (ISO) değiştirilebilir ve böylece kullanıcının önceliklerine göre çekilen filmler oluşturulur. Film çekimlerinde de çekim ortamına göre safha keşifli AF ile zıtlığa dayanan AF arasında netleştirme yöntemini değiştirebilen zeki ve melez AF sistemi devreye alınarak yüksek hızlı ve yüksek kesinlikli netleştirme mümkün olur. El ile netleştirme yapmak da mümkündür. Altı tür tanıma işlevini kullanabilirsiniz veya ihtişamlı filmlerin çekimini makineye bırakabilirsiniz. İnce hareketlerin yüksek tanımlama niteliğinde çekilebilmesi için 36Mbps seviyesinde bir “bit oranı” sunulur. 

 

 

FUJIFILM uzaktan kumanda: Yeni ve zeki uygulama ile tek dokunuşta odaklanma

Yeni hizmete sunulan “FUJIFILM uzaktan kumanda” uygulaması ile akıllı telefon veya tablet bilgisayarınızdan fotoğraf makinesini odaklayabilir ve harekete geçirebilirsiniz. Uygulama sayesinde yalnız odaklamayı değil, aynı zamanda enstantane, diyafram, ışıklama dengelemesi ve ışık duyarlılığı gibi ayarları da yönetebilirsiniz. Telefon veya tablet bilgisayardan “Touch AF” uygulaması ile gerçekleştirebileceğiniz odaklanmanın yanı sıra Film benzetimi, otomatik çekim ve flaş gibi diğer ayarları da uygulayabilirsiniz. Bu zeki yardımcının bulunacağı tüm durumların avucunuzun içinde olduğunu bir düşünün! Kendinizin de dahil olduğu zümre hatırası fotoğraflar çekin, yaban yaşamı fotoğraflarında ağırlaşın veya makine sallanmasından arındırılmış gece fotoğrafları çekmek için uzaktan kumandayı devreye alın. Fotoğrafik imkanlar, sonsuzdur.

 

Akıllı telefonunuza yapacağınız kolay ve kablosuz aktarım ile her anı e-posta ve sosyal medya vasıtaları ile paylaşın.

 

Fotoğrafların akıllı telefon ve tablet bilgisayara kolayca ve kablosuz olarak aktarılması için ücretsiz “FUJIFILM Camera Remote” uzaktan kumanda uygulamasını yükleyiniz. Bunun için herhangi bir ID, şifre veya başka karmaşık ayarlar gerekmez; tek bir tuşa basarak yüksek nitelikli resimlerinizi telefona veya tablet bilgisayara, kendi sayfanıza veya sosyal medya’ya yüklemeye hazır bir biçimde aktarabilirsiniz.

 

 

  

 

Fotoğraf makinenizdeki resimler arasında dolaşmak ve aktarma yapmak için akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Akıllı telefon veya tablet bilgisayarınızı kullanarak makinede kayıtlı olan resimleri izleyebilir ve seçtiğiniz resimleri aktarabilirsiniz.

*”FUJIFILM Camera Remote” uygulamasının iOS sürümü dahilinde akıllı telefonda gösterilemeyen filmlerin kayıt edilmesi mümkün olmaz. Bu sorunu aşmak için HD (1280 x 720) veya daha düşük film çözünürlüğü ile çekim yapınız.

 

 

Tek bir seferde 30 kareye kadar aktarım.

Tek bir seferde 30 adete kadar kareyi seçip, akıllı telefonunuza aktarabilir ve böylece resimleri daha kolay gönderilebilir ve kullanılabilir hale getirebilirsiniz; ayrıca resimleri, mevcut fotoğraf büyüklüğünü bozmadan veya “3M sıkıştırılmış resim tercihi” ile kopyalayabilirsiniz.

*Çoklu resim aktarımı 30 kare veya 2GB ile sınırlıdır.

 

Akıllı telefonunuzdaki mekan bilgilerini fotoğraf makinesine gönderebilirsiniz.

Ücretsiz “FUJIFILM uzaktan kumanda” uygulamasını akıllı telefonunuza yükledikten sonra fotoğraf makinesini, akıllı telefondaki mekan bilgilerini edinmek ve resimlere mekan bilgisi eklemek için ayarlayabilirsiniz; böylece her karenin tam olarak nerede çekildiğini hatırlayabilirsiniz.

 

Wi-Fi®* vasıtası ile fotoğrafları, bilgisayara otomatik olarak aktarabilir ve kayıt edebilirsiniz.

Bilgisayarı açıp, makinenin seçenek listesinden “Bilgisayara otomatik kayıt” seçtikten sonra fotoğraf ve filmlerinizi zahmetsiz ve kablosuz olarak ev bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz.**

*”Wi-Fi CERTIFIED” tanıtacı, Wi-Fi Alliance şirketinin kayıtlı markasıdır.

Mikrosite

 

Instax, anında baskı

 

En son sunduğumuz ürün güncellemelerinden olan bu işlevde fotoğraflarınızı, doğrudan "instax SHARE" SP1 akıllı telefon baskı makinesine göndererek ailenizin, sevdiklerinizin ve beğendiğiniz her şeyin yüksek nitelikli fotoğraf baskılarını elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

Olağan, dijital fotoğraf makinesi                                      FUJIFILM X-T10

Flaşlı fotoğrafçılık

 

FUJIFILM X-T10 modelinde aksesuar ayağına takılan ve Fujifilm’in özgün “Üstün zekalı flaş” sistemini içeren bir flaş gereci kullanabilirsiniz; Bu flaş, yüksek kesinlikli TTL (objektif içinden) yönetim teknolojisi ile çekim ortamındaki ışık şartlarına göre otomatik olarak doğru ışık miktarını ayarlayabilmektedir. Küçük öğelerin iç mekandaki özel çekimleri veya başka az ışıklı nesneler için çok elverişlidir. Daha fazla ışığa ihtiyaç olduğunda veya güneşlik takılı olarak çekim yaptığınızda ayrı satılan bir TTL flaş gereci de kullanabilirsiniz.

 

Makine dahili RAW dönüştürücü

 

Dahili RAW dönüştürücü ile sonuçlarınızı, bilgisayar olmadan da izleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. RAW verilerinin dönüştürülmesi yalnızca ışıklama dengelemesi, beyaz dengesi veya makine dahilindeki diğer resim niteliğini yönetme ayarlarını hesaba katmakla kalmayıp, dönüştürme kipinde film benzetim kiplerini de uygulayabilmenizi sağlar.

 

FUJIFILM X-T10 RAW dönüştürme yazılımı

RAW biçimli resimleri bilgisayarınızda düzenlemek, izlemek ve dönüştürmek için SILKYPIX® tarafından sunulan güçlü, kolay kullanılır ve FUJIFILM X dizisine özel olan RAW izleme ve dönüştürme yazılımını kullanabilirsiniz. 

 

Örnek fotoğraflar

 

ÖNEMLİ NOT: Etkinliğe kayıt yaptırdığı halde katılamayanlar, 3 aylık bekleme listesine alınacak ve bu süre zarfında ücretsiz etkinliklere kayıt yaptıramayacaklardır. Kayıt yaptırdığınız etkinliğe gelemeyeceğiniz durumlarda kaydınızı "Hesabım / Etkinlik Kayıtlarım" sayfasından iptal edebilirsiniz.

www.fujifilmshop.com

Fujifilm X-T10 Gümüş + 16-50mm Kit

 

* Yeni Gelişmiş işlerlik için hazırlanmış kadranlar

* 920K noktalı ve açılabilen LCD ekran

* Hafif ve kesif gövde

* Yeni AF bölgesi ve geniş/izleme kipleri

* X-Trans™* CMOS II EXR Processor II

* "CLASSIC CHROME" Film benzetim kipi 

* Gerçek zamanlı bakaç

 

* X-Trans FUJIFILM Corporation şirketinin markası veya tescilli markasıdır.  

 

Fotoğraf hayranları tarafından heyecanla beklenen ve emsalsiz renk üretme teknolojisi sayesinde sıra dışı bir resim niteliğine sahip olan yeni X-T10 hafif bir gövde ile hareket halindeki konuları çekmekte üstün olan yeni bir AF sistemini, 0,62 kat gibi görkemli bir büyültme oranı sunan gerçek zamanlı bir bakacı, yüksek tanımlama kesinliğinde ve 2,36 milyon noktadan oluşan bir ekranı ve 0,005 saniye ile dünyanın en kısa gecikme süresini bünyesinde birleştiren bir fotoğraf makinesidir.

 

X-T10 modeli, dahili safha keşifli AF sistemi olan APS-C X-Trans CMOS II türü bir ışık algılayıcı kullanır. Yüksek başarımlı bir resim işlem motoru ve FUJINON objektifleri ile birleştiğinde makine, eşsiz renk üretim teknolojisi tarafından desteklenen mükemmel bir çözünürlük ve olağanüstü resim niteliği sunar. X-T10 modeli yeni AF sistemini kullanmaktadır. Bu sistemde, yüksek sürat ve kesinlik için geleneksel 49 noktalı “Tek nokta” kipinin yanı sıra genişletilmiş 77 noktalı bir alan dahilinde konuyu izleyebilen yeni “Bölge” ve “Geniş/İzleme” kipleri sunulmakta ve böylece makinenin hareket halindeki konuları çekebilme imkanları arttırılmaktadır. AF-C becerisi ve saniyede 8 kare çekim hızının birleşimi ile makine, çok geniş bir fotoğrafçılık alanı dahilinde X dizisi ile eşanlamlı hale gelen yüksek nitelikli resimler sunmaktadır. 

 

   

 

Yaratıcılık. Daima.

 

Ufak, kolay kullanılır ve olağanüstü resim niteliği sunar.

İster günlük yaşamda, isterse dünyanın öbür ucuna olsun:

X-T10, nihai fotoğraf fırsatlarına giden her yolculuğa eşlik eder.

 

 

 

 

 

Gelişmiş vasıflar 1

İşlem ve tasarım

 

 

 

Yönetim kipi - Fotoğraftan daha fazla zevk almanıza yardımcı olan ayarlar.

 

Çok geniş bir alanda faal olan ışıklama kipleri ve sezgisel yönetim öğeleri ile mükemmel fotoğrafı yaratmanız sağlanır.

Kesif ebatlarına rağmen X-T10, yönetim öğelerinin tamamına sahiptir. Program (P), Enstantane öncelikli (S), Diyafram öncelikli (A) veya El ile (M) kiplerinde, enstantane kadranı ile objektifin diyafram ayarlarını birleştirerek çekim yapabilirsiniz. Özel tasarım sayesinde ise ışıklama kipini her ortama uyum sağlayacak halde hızlıca ve kolayca seçebilirsiniz. 3 basamaklı ışıklamayı dengeleme kadranında bulunan 1/3EV adımlar vasıtası ile ışıklama yönetimini en hassas biçimde yapabilirsiniz. Işıklamayı dengeleme işlemi, El ile kipinde çekim yapıldığında doğrudan kullanılabilir.

  

Kadran ve halkayı birlikte kullanarak ışıklama kipinizi seçebilirsiniz.

 

 

Otomatik kipi - Birinci sınıf fotoğrafları kolaylıkla çekebilirsiniz

Gelişmiş SR AUTO kipi zeki ve tam otomatik çekimler içindir

Makinenin üst yüzünde bir “Otomatik kip seçim kolu” bulunmaktadır. Bu kol AUTO ayarına getirildiğinde makine, kayıt edilmiş olan 58 adet çekim ayarından en uygun olanını seçtiği “Gelişmiş SR AUTO” kipine geçer ve yüksek nitelikli resimleri kolayca çekebilmenizi sağlar. Otomatik olarak en uygun netleştirme (AF) kipini de seçen bu işlev sayesinde ani ve fırsattan faydalanacağınız çekimlerde hatalı ayarlar uygulamaktan kaçınabilirsiniz. Arka yüzde bulunan yönetim tekerleği ile çekim ortamınıza en uygun olan kayıtlı ortam türünü seçebilirsiniz.

 

        

“Otomatik kip seçim kolu” üst yüzeyde, çok kullanışlı bir konumda bulunur. AUTO konumunda seçilen tam otomatik kip ile kullanıcılar her türlü fotoğrafik olasılığa karşı donanımlı olarak çekim yapabilir ve X-T10 modelinin üstün resim niteliğini azamileştirebilirler.

   

Çekim tarzı

 

Kesif ve hafif gövdenin yapısı, bir X dizisi modelinin tüm özelliklerini bünyesinde barındırır. Hem alt hem de üst bölümler hafif, ancak çok sert olan magnezyum dökümden yapılmıştır. Üstteki tabakada, X-T10 modeline birinci sınıf bir hava veren ve resim çekmeye yoğunlaşan kullanıcının diyafram, enstantane ve çekim işlevlerini sezgisel olarak kullanabilmesini sağlayan üç adet kenarı kesinlikli olarak tırtıllanmış alüminyum kadran bulunmaktadır.

 

 

Tasarım

Hafif ve kesif gövde

Makine gövdesi 381 gram ağırlığındadır. En ile boy’un en iyi dengesi oluşturulduğu halde kesif olması için tasarlanmıştır.

 

Gelişmiş işletilebilirlik kadranları

Üst yüzeyde bulunan ve en çok kullanılan işlevleri içeren üç adet kadran tekerleği alüminyum kütlelerden oluşurlar ve birinci sınıf işçilik ve rahat bir işlem tarzı sunarlar.

 

920K noktalı, değişken açılı LCD ekran

Makinede bulunan 7,62cm (3 inç) köşegenli ve 920K noktalı LCD ekran yukarı – aşağı hareket ettirilerek geniş ve dar açılı çekimler gerçekleştirilebilir.

Mükemmel kavrayış

Tutağın büyüklüğü ve şekli, makinenin kesif ebatlarına uyumlu olmasına rağmen güvenli bir kavramayı sağlayacak biçimde, itina ile tasarlanmıştır.

 

Dahili flaş

Üst yüzeyin ortasında bir dahili flaş konumlandırılmıştır. Kesif tasarımı sayesinde, açıldığında bile uyumlu görünür.

 

İki adet renk seçeneği

Makine birinci sınıf gümüş ve sportif siyah renklerinde sunulmaktadır. Tarzınızı en iyi yansıtan rengi seçiniz.

BLC-XT10 Deri kılıf (ayrı satılır)

Gerçek deriden oluşan kılıf makineye tam uyumlu olacak biçimde tasarlanmıştır ve makinenin korunmasına katkıda bulunarak sağlam bir tutuş sağlar.

 

MHG-XT10 Tutak (ayrı satılır)

Metal tutak, sağlam bir tutuş temin eder. Sehpa bağlama yuvası optik eksen ile aynı hizadadır ve tutağı çıkartmadan pilleri değiştirmek mümkündür.

   
 

Yeni AF sistemi konuyu mükemmelce yakalar

 

Fujifilm X-T10 modelinde yeni bir AF sistemi kullanılır. Yeni AF sistemi, yüksek hız ve kesinlik için 49 noktalı “Tek nokta” kipi ile birlikte hareket halindeki konuların çekimine yarayan daha büyük ve 77 noktalı odaklanma alanı kullanan yeni “Bölge” ve “Geniş/izleyici” kiplerini de içerir. Böylece makinenin hareketli konuları kayıt etme becerisi daha yüksek bir seviyeye taşınmıştır.

 

   
 

Gelişmiş vasıflar 2

Otomatik netleştirme (AF)

 

 

Yeni AF sistemi ile konu, mükemmel olarak yakalanır

Safha keşifli pikseller dahil çok süratli AF sistemi

Makinenin zeki ve melez AF sistemi, safha keşifli AF yönteminin fevkalade netleştirme hızı ile zıtlığa dayanan yöntemin düşük ışık başarımını birleştirir. Işık algılayıcıda bulunan safha keşif öğeleri sayesinde 0,06 saniye hızına kadar otomatik netleştirme süratine ulaşılır. Yeni geliştirilen bir algoritma ile de az ışıklı ve az zıtlık içeren şartlarda gelişmiş bir başarım elde edilir.

 

  

 

Zıtlığa dayalı AF alanı

 

 

Birlikte, daha hızlı - X-Trans CMOS II ışık algılayıcı ve EXR II işlemci

Çifte CPU ve ileri düzey sayısal başarımın edinilmesi ile işlem hızı, önceki kuşak işlemciler ile karşılaştırıldığında ikiye katlanmış ve açılış süresi yalnızca yaklaşık 0,5 saniye’ye gerilemiştir. X-Trans CMOS II ışık algılayıcının çok hızlı sinyal okuması ile birlikte çalışan işlemci böylece çekim aralığını 0,5 saniye’ye indirmiş ve deklanşör gecikmesini 0,05 saniye seviyesine getirmiştir.

 

 

AF-C yönteminde saniyede 8 kareye kadar dizi çekimler ve gelişmiş konu hareketini tahmin etme işlevi

Gelişmiş konu hareketini tahmin etme teknolojisi ile konunun hareketi, geçmiş veriler kullanılarak tahmin edilir ve AF-C yöntemi vasıtası ile saniyede 8 kareye kadar dizi çekim yapılır.

  

 

Altı adet farklı AF kipi

Yeni “Bölge” ve “Geniş/izleme” kipleri ile yanlamasına hareketler çekilebilir.

 

 AF-S + Tek nokta

 

 

Belirli bir alan dahilinde yanlışsız bir otomatik netleştirme yapılır. 49 noktalı netleştirme alanlarından birini tercih ettikten sonra alanın büyüklüğünü, 5 farklı ebatta seçebilirsiniz.

 

 
 AF-S + Bölge

 

 

Tek alan kipinin zor kapsayabileceği, orta hızda hareket eden bir konu için elverişlidir. 3x3, 5x3 veya 5x5 ebatlarında bir AF alanı seçiniz. Merkezi olarak konumlandırılan 3x3 ve 5x3 safha keşifli AF alanlarını kullanarak daha süratli otomatik netleştirme yapabilirsiniz.

 
 
 AF-S + Geniş/izleme

 

 

Makine, 77 noktalı netleştirme alanlarından bazılarını kullanarak otomatik olarak seçer ve odaklanır. Öngörülemeyen hareketler yapan veya çok yönlü hareket eden konular için çok elverişlidir.

 
         
 
 AF-C + Tek nokta

 

 

Makinenin hareket ettirilmesi örneğinde olduğu gibi bir konu, sabit hareket yönü yöntemi ile belirlenir. 49 noktalı netleştirme alanlarından birini tercih ettikten sonra alanın büyüklüğünü, 5 farklı ebatta seçebilirsiniz

   
 AF-C + Bölge

 

 

Netliği sürdürmek için 3x3, 5x3 veya 5x5 ebatlarında bir AF alanı seçilerek elden yapılan çekimlerde konu takip edilir. Safha keşifli AF alanlarını kullanarak daha süratli otomatik netleştirme yapabilirsiniz.

   
 AF-C + Geniş/izleme

 

 

Aşağı – yukarı, sağa – sola veya makineye yakın – uzak gibi öngörülemeyen hareketler yapan konular için çok elverişlidir. Bir sehpa ile çekim için uygundur. İzlemeyi başlatmak için başlama konumunu seçmeniz yeterlidir.

 
Daha kesin odaklanma

Tek nokta kipi, odaklanılan alanı daha küçük bölümlere bölerek konuya olan mesafeyi tam olarak saptar ve böylece odaklanmada daha iyi bir kesinliğe ulaşılır. Işık algılayıcı üstü safha keşifli AF sisteminin çalışma sahası 2,5EV değerinden 0,5EV değerine getirilmiş ve böylece safha keşifli AF sisteminin, özellikle az ışık şartları altında veya düşük zıtlık içeren konularda yüksek sürat ile çalışması sağlanmıştır.

 

 
   
Daha güzel portreler için: Göz keşifli AF

Makinede, insan gözünü otomatik olarak keşfeden ve odaklanan “Göz keşifli AF” sistemi bulunmaktadır. Bu işlev sayesinde, örneğin: güçlü alan derinliği elde etmek amacı ile çok geniş bir diyafram kullanarak çekilen portrede olduğu gibi zor şartlar altında bile kolayca gözlere odaklanma imkanı sağlanır.

   
   

Film benzetimi

 

Fujifilm’in benzersiz resim niteliği, 80 yıldır fotoğraf filmleri geliştirmekten kaynaklanan birikimler sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu teknolojiler sayesinde makine sıcak ten renkleri, parlak bir mavilikte gök renkleri ve zengin bir yeşillikte olan doğa renklerini, aynen fotoğrafçının zihninde olduğu biçimde üretir. X-T10 modeli dahilinde, en son geliştirilen ve yumuşatılmış renk tonları ile derin renkler sunan “CLASSIC CHROME” film benzetim kipi de bulunmaktadır. Kullanıcılar, geleneksel Fujifilm filmlerinin etkilerini yaşatan diğer on adet kip arasından seçim yapabilirler.  

 

     
 

Gelişmiş vasıflar 3

Resim niteliği

 

 

   

80 yıllık fotoğraf filmi araştırmaları sonucunda ulaşılan benzersiz renk çoğaltımı

 

Onyıllardır film üretiminde öncü olan Fujifilm, bu alandaki ustalığını giderek mükemmelleştirmiştir ve FUJIFILM X-T10 modelinde yaşatmaktadır. Çok hoş ten renkleri, doğal mavi ve yeşiller ve günün içinde değişen beyazı dengeleme şartlarını mükemmel bir biçimde kayıt edebilme becerisi makinenin aşamalarında mevcuttur ve ayrıntıların daha iyi çoğaltılabilmesi için çok geniş bir devingen alan ile iftihar etmektedir.

 

Bir fotoğraf filmi seçermiş gibi yapılan film benzetim kipi tercihleri

Fujifilm’in kimyasal film üretiminden kaynaklanan 80 yıllık tecrübelerine dayanan renk üretimi anlayışı ve tutkusu ile mükemmelleştirilen film benzetim kipleri, kullanıcıların fotoğraf filmlerinin renklerini ve tonlarını oluşturabilmelerini sağlayarak yüksek nitelikli sonuçları kolayca elde etmelerini sağlar. RAW biçimli resimler çektiğinizde: Makine dahilinde bulunan RAW işleme işlevi vasıtası ile 11 adet film benzetim tercihlerinden birini seçip, çekim sonrası uygulayarak çekim imkanlarınızı genişletirsiniz.

"CLASSIC CHROME" 

Film benzetim kiplerine altıncı bir seçenek eklendi: Fotoğraflara emsalsiz bir parlaklık ve derinlik veren geleneksel saydam tarzı "Classic Chrome". Bu kip, X dizisi fotoğrafçılarının geribildirimlerinden ve taleplerinden esinlenerek oluşturulmuştur; zira "Classic Chrome" kipinin niteliği, belirli bir film türünden ziyade fotoğraf gazeteciliğinin şanlı günlerinde yayınlanan dergilerde basılan resimlerden ilham alınması sonucunda üretilmiştir. Hafifçe yumuşatılmış renk tonları ve derin renk üretimi ile bu kip, mevcut olan diğer film benzetimi kiplerinden belirgin bir şekilde ayrılmaktadır. 

    
     

PROVIA/STANDART

 

Velvia/CANLI

 

ASTIA/YUMUŞAK

 

 

SEPYA

 

 

TEK RENKLİ (+Ye / R / G FİLTRE)

 

 

PRO Neg.Standart

 

 

PRO Neg.Yüksek

 

   

 

 

 

APS-C ebatlı X-Trans CMOS II ışık algılayıcının gücünü asgarileştirmek 

• APS-C Işık algılayıcı23.6 x 15,6mm

• Micro Four Thirds 17 x 13mm

• 1-inç 13.2 x 8,8mm

 

Saçın her telini canlı ayrıntılar halinde kaydetmek

X-Trans CMOS II ışık algılayıcının optik alçak-geçiş süzgecine (OLPF) gerek bırakmayan ve FUJIFILM’in özgün geliştirdiği renk filtresi tertibini içeren mimarisine uygun olarak FUJIFILM X-T10, daha büyük ebatlı ışık algılayıcılar ile rekabet edercesine daha berrak ve çözünürlüklü sonuçlar üretir.

 

 

1:Mikro mercekler 2:X-Trans Renk süzgeci 3:L/R Işık tutma süzgeci 4:Safha keşif algılayıcı / Yeşil süzgeç pikseli 5:Işık diyodu

X-Trans CMOS II ışık algılayıcının optik alçak-geçiş süzgecine (OLPF) gerek bırakmayan ve FUJIFILM’in özgün geliştirdiği renk filtresi tertibini içeren mimarisine uygun olarak FUJIFILM X-T10, daha büyük ebatlı ışık algılayıcılar ile rekabet edercesine daha berrak ve çözünürlüklü sonuçlar üretir. X-Trans CMOS II ışık algılayıcı, geleneksel sistemlerde çözünürlükten ödün verme pahasına moiré etkinliğini dizginlemek için kullanılan optik bir alçak geçiş filtresine (OLPF) ihtiyaç bırakmayan ve yüksek tesadüfilikte bir kalıptan oluşan özgün bir renk filtresi düzenlemesini içerir. Böylece ışık algılayıcının, objektifin sunduğu yüksek çözünürlük başarımını doğrudan alması sağlanır.

 

 

Objektif kiplemesini en iyi hale getirme teknolojisi (LMO) ile XF objektiflerinin tüm gücü ortaya çıkar.

 

FUJIFILM X-T10 modelinde bulunan gelişmiş “Objektif kiplemesini en iyi hale getirme teknolojisi (LMO)” objektif, ışık algılayıcı ve işlemcinin bütünleşmiş geliştirilmeleri ile mümkün olmuştur. Takılan her objektifte LMO sisteminin yüksek kesinlikli işlemleri ile odak uzaklığı, diyafram ve ekran merkezinden kenarlarına kadar olan veriler işlenir, kapalı diyafram ile yapılan çekimlerde kırınım kaynaklı bulanıklık düzeltilir ve mercek çevresindeki hafif bulanıklıklar telafi edilir. Sonuçta ise: İnanılmaz bir keskinlikte ve boyutsal gerçeklik izlenimi veren, uçtan uca bir resim niteliği elde edilir.

 

 

 

 

Işık duyarlılığında olağanüstü bir sıçrayış: Azami ISO 51.200

 

Az ışıklı ortamlarda fotoğrafik imkanları kullanabilmek için, ISO 51.200 gibi inanılmaz bir değere yükseltilmiş olan gelişmiş ışık duyarlılığı sunulmaktadır. Bu çok yüksek ışık duyarlılığı seviyelerinde kumlanma ile mücadele etmek için ışık algılayıcının çevresindeki bileşenler ve devreler siyahın siyah kalmasını sağlama ve kumlanma ve renk saçılmalarını asgarileştirme doğrultusunda yeniden tasarlandı.

 

     

Çok süratli elektronik obtüratör

 

Makinede hem 1/4000 saniye’ye kadar işleyen mekanik bir obtüratör, hem de 1/32000 saniye’ye kadar işleyen elektronik bir obtüratör bulunmaktadır. Böylece çıplak güneş altında bile açık diyaframlar kullanarak harikulade alan derinliği içeren çekimler yapabilirsiniz. Yalnızca mekanik veya yalnızca elektronik obtüratörü veya her ikisini birden seçme tercihleri vardır.

 

 

 

 

Gelişmiş vasıflar 4

Gerçek zamanlı bakaç

 

 

   

Gerçek zamanlı bakaç

 

0,62 kat büyültme ve 0,005 saniye gecikme süresi ile X-T10, büyük ve hızlı bir bakaca sahiptir. Yeni geliştirilen 2,36M nokta organik EL elektronik bakaç sayesinde berrak ve yüksek tanımlamalı ve canlı bir bakış sunulur ve görüş netliği, çevredeki ışığa göre aydınlığını otomatik olarak ayarlayabilen geliştirilmiş bakaç nedeni ile son derece rahat ve niteliklidir.   

 

     

 

 

Bakaç vasıtası ile fotoğrafçılığın köklerine dönersiniz

 

2,36M noktalı, yüksek kesinlikli elektronik bakaç

X-T10 makinesinde, özellikle aydınlık ortamlarda konuyu berrak olarak gösteren yüksek büyültme oranlı ve 2,36M noktalı organik EL bir elektronik bakaç görev yapmaktadır. Geliştirilmiş büyültme, daha kısa gecikme ve daha fazla sezgisel kullanım özellikleri ile bakaç, daha iyi bir çekim deneyimi sunar. Elektronik olduğu için bakacın ekranında film benzetimi, ışıklama ayarları vs. gibi etkileri izlemek mümkündür. Hiçbir optik bakacın sunamadığı kadar tam gerçek zamanlı bir çekim deneyimi sunan bakaçta, her bir çekimden sonra uygulanan etkinlikleri denetlemeye gerek yoktur.

 

 

 

 

Velvia / CANLI seçili                            TEK RENKLİ seçili

   

0,005 saniye ekran gecikme süresi ile neredeyse gerçek zamanlı tepkiler

Makine, 0,005 saniye ile dünyanın en kısa gecikme süresine erişen gerçek zamanlı bir elektronik bakaç ile donanmıştır. 0,05 saniye deklanşör gecikmesi ve 0,06 saniye’ye kadar olan çok hızlı AF başarımı ile birleştirildiğinde X-T10, hareket halindeki konuların çekiminde şaşkınlık bırakan bir icraat sunar.

 

0,62 kat büyültme oranı ve yeni kullanıcı arayüzü sayesinde gelişmiş kullanılabilirlik

2,36M yüksek çözünürlüklü ve organik EL elektronik bakaç yüksek büyültme oranı, yüksek çözünürlük ve yüksek berraklık sunan dört adet tahsis edilmiş mercek öğesi içerir. 100% kapsamı ile bakaç, giriş sınıfı D-SLR makinelerden daha üstün olan bir bakış alanı sunar. Yeni geliştirilen kullanıcı arayüzü ise ebatlara ve ayar görüntülerinin düzenine ağırlık verilerek tasarlanmıştır. Böylece bakacı kullanarak çekim yaptığınızda, tamamen çekime yoğunlaşabilirsiniz. 

 

 

 

  

Bakış alanı karşılaştırması                     Yeni ve grafik kullanıcı arayüzü

   

Karanlık ortamlarda, düşük aydınlık           Aydınlık ortamlarda, daha fazla aydınlık

 

Otomatik aydınlık yönetimi ve doğal canlı izleme

Bakacın aydınlığı, ortama göre ve aynen insan gözünün aydınlık değişikliklerine uyum sağladığı hızda otomatik olarak ayarlanır. Böylece hem aydınlık hem de karanlık ortamlarda berrak bir görüntü sunulur. Film benzetimi gibi çekim etkinliklerini yansıtan işlev açılabilinir veya kapatılabilinir. Kapatıldığında ise bakaçtaki görüntü, çıplak göz ile gördüğünüzün tıpatıp aynısı olur.

 

 

Gelişmiş vasıflar 5

Objektif ve aksesuarlar

 

 

EFSANEVÎ FUJINON OBJEKTİFLERİ

X bağlantılı objektiflerin geliştirilmesinde en son dijital teknolojiler kullanılmaktadır; böylece oluşturulan yüksek kesinlikli optik tasarımlar ile mümkün olan en yüksek resim niteliği elde edilir. Objektif dizisinin tasarımındaki amaç: Yüksek çözünürlüklü betimlemelerde, çerçevenin tamamında kenardan kenara bir netlik elde etmek ve azami yaratıcılık için mümkün olan en aydınlık azami diyaframı sunmak ve bu vasıfları kesif ve taşınabilir ebatlar dahilinde sağlamak olarak belirlenmiştir. Şu anda aşırı geniş açıdan dar açıya (tele) kadar 18 objektiften oluşan ürün dizimizde beş adet, hızlı diyaframlı birinci sınıf objektif de bulunmaktadır. Bu objektifler sayesinde X-T10 modelinden en iyi resim niteliği elde edilir. Bağlantı uyarlaçları veya makro büyültme halkaları gibi tercihi aksesuarlar ile fotoğrafik imkanlar daha da genişler.

 

 

 

 

M bağlantı uyarlacı ile geçmişin muhteşem objektiflerini yeniden kullanabilirsiniz

M bağlantı uyarlacı ile piyasada inanılmaz çeşitlilikte sunulan M bağlantılı objektifleri X dizisi makineniz ile birlikte kullanabilirsiniz. X türü bağlantılarda da kullanılan yüksek seviyeli metalden üretilmiş olan M bağlantı uyarlacı, tam metal yapısı nedeni ile eşit derecede ve fevkalade sağlamlık ve esnemezlik sunar. Makine gövdesi ile iletişim sinyalleri vermeye yarayan elektronik temas noktaları ile de donanmış olan uyarlacın ayrıca, kullanıcıların takılı olan objektif için kolayca ayar ve işlevleri (Objektifsiz çekim, odak uzaklığı ayarları, çeşitli resim düzeltmeleri v.s.) seçebilecekleri bir işlev tuşu bulunmaktadır.

 

 

 

Tercihi aksesuarlar

 
Deri kılıf: BLC-XT10 

Çağdaş görünümlü ve hakiki deriden oluşan kılıf, çekimlere çok hoş olan dokunsal bir katkıda bulunur ve FUJIFILM X-T10 fotoğraf makinesinin geleneksel tasarımını tamamlar. Makinenin çok rahat yerleştiği kılıf pilleri değiştirmenize engel olmaz ve uyumlu ve deriden bir omuz askısı ile makineyi sarabileceğiniz bir koruma bezi ambalaja dahildir.  

   
 

Yatay tutak: MHG-XT10

FUJIFILM X-T10 modelinin aerodinamik hatlarını asla bozmayan metal tutak, sağlam bir tutuş ve makinenin ustaca kullanımını sağlar. Aynen dikey kulpta olduğu gibi sehpa bağlantı vidası optik eksen ile hizalıdır. Pil yuvasına ve bellek kartına, tutağı çıkartmadan rahatça ulaşabilirsiniz. Alt yüzde, hızlı değiştirme tabakası ile kullanılmak üzere raylar bulunmaktadır.

    
     
 

Gelişmiş vasıflar 6

İşlevler

 

 

 

Yönetim kadranı ile çekim tercihlerinizi belirlersiniz

 

Makinenin üst yüzünde bulunan yönetim kadranı panorama, üst üste çekim, gelişmiş filtre, tek kare, çok hızlı dizi çekim (CH), az hızlı dizi çekim (CL) ve ışıklama dizisi gibi çeşitli çekim kiplerine hızlıca erişilmesini sağlar. Dizi çekim veya panorama gibi ayarlar diğer tüm ışıklama veya AF kiplerinden önceliklidirler.

 

 

Panorama

Yardımcı bölmeleri kullanarak makineyi çevrindirme yöntemi ile görkemli panoramik resimler çekebilirsiniz. 180 veya 120 derece arasından seçim yapabilir ve yatay veya dikey çevrinme ayarlayabilirsiniz. Resimler bir kere çekildikten sonra makine bunları otomatik olarak birleştirir ve bir panorama resim haline getirir.

 

 

Üst üste çekim

Makine, iki karenin çekilerek tek bir kare dahilinde birleştirilmesi ile oluşturulan sanatsal etkiyi oluşturan üst üste çekim işlevini destekler. İlk kare ekranda göründüğü sırada ikinci kareyi çekmek mümkün olduğu için yerleştirmeyi mükemmelce yapabilirsiniz. Bu kipte film benzetim etkinliklerini de uygulayabilirsiniz.

 

      1. Çekim                                                                 2. Çekim                                                        Üst üste gelmiş sonuç

 

Gelişmiş filtreler

Sekiz adet gelişmiş filtreden birini kullanarak eşsiz resimler yaratabilirsiniz. Bu etkilere eski resimlerin havasını veren “İğne delikli makine”, diyorama etkisi yaratan “Minyatür” ve yüksek zıtlık ve doygunluk için “Sevilen renkler” etkileri dahildir. Seçtiğiniz etkiyi çekimden önce bakaç veya ekranda izleyebilirsiniz.

 

 

İĞNE DELİKLİ MAKİNE

 

 

 

MİNYATÜR

 

 

SEVİLEN RENKLER

 

 
 

 

PARLAKLIK VURGULAMA

 

 

 

KARANLIK VURGULAMA

 

 

 

DEVİNGEN TONLAR

 

 

 

YUMUŞATMA

 

 

 

KISMÎ RENKLER (KIRMIZI/TURUNCU/SARI/YEŞİL/MAVİ/MOR)

 

 

 

Dizi çekimler

Makine, saniyede yakl. 8 karenin çekildiği “Çok hızlı dizi çekim (CH)” ve saniyede 3 karenin çekildiği “Düşük hızlı dizi çekim (CL)” işlevlerini sunar. JPEG kipinde bulunduğunuzda CH konumunda yaklaşık 8 kare çekebilir, CL konumunda ise bellek kartı dolana kadar çekim yapabilirsiniz.

 

 

Işıklama dizileri

Işıklama dizisi kipinde yalnızca farklı ışıklama ayarları ile dizi yapılmaz; bunun yanı sıra ışık duyarlılığı, devingen alan, film benzetimi ve beyaz dengesi dizileri de yapılabilir. Deklanşöre bir kez basıldığında makine, farklı değerler ile üç adet çekim yapar ve siz, bunların arasından tercihinizi yapabilirsiniz. İki adet ışıklama dizisi yönetim kadranında bulunmaktadır.

 
 
 
Beyaz dengesi dizisi

Deklanşöre bir kez bastığınızda aynı sahneyi seçtiğiniz beyaz dengesi ayarı, daha sıcak ve daha soğuk renk ısıları ile çekebilirsiniz. Beyaz dengesi ±1, ±2 ve ±3 adımlar ile ayarlanabilir.

 
 
Devingen alan dizisi

Aynı sahneyi çok hızlı dizi çekim kipinde 3 kare ve her bir kareyi farklı devingen alan ayarı ile çekebilirsiniz. (100%, 200% ve 400%).

             100%                                 200%                                  400%

 
Film benzetimi dizisi

Deklanşöre bir kez bastığınızda aynı sahnenin bir ışıklamasının temel alındığı ve tercih ettiğiniz film benzetimi etkilerini içeren üç adet resim çekilir.

                  PROVIA                                     Velvia                                           ASTIA

 

AE (Otomatik ışıklama) dizisi
Işık duyarlılığı dizisi

Deklanşöre tek bir kez basarak aynı sahneyi farklı ışıklamalar ile çekebilirsiniz. AE ayarları ±1/3, ±2/3 veya ±1 EV basamaklar olarak seçilebilir.

Tek bir ışıklamanın temel alındığı bu işlevde sahne, otomatik olarak farklı ışık duyarlılığı değerleri (ISO) ile ve diyafram ve enstantane değerlerini değiştirmeden üç kare olarak çoğaltılır. Böylece anı, farklı aydınlık dereceleri ile ancak alan derinliği ve obtüratör etkilerini değiştirmeden kayıt edebilirsiniz. Işık duyarlılığı dizisini ± 1/3, ±2/3 veya ±1 EV basamaklar ile uygulayabilirsiniz.

 

 

Aralıklı çekim işlevi

 

Başlangıç zamanı, çekim adedi ve aralık süresi makinede ayarlanabildiği için aralıklı çekimler ve otomatik çekimler yapmak mümkündür. 1 ila 999 adet çekimi, 1 saniye ila 24 saat aralığında ayarlayabilirsiniz.

 

 

Film çekimleri

 

  

X-T10 makinesi ile 60 kare/san. yumuşaklığında tam HD filmler çekebilirsiniz. 50, 30, 25 ve 24 kare/san. nitelikleri de ayrıca seçilebilir. En yeni “CLASSIC CHROME” dahil film benzetim kipleri ve ayrıntılı beyaz dengesi ayarları da mümkündür. Film çekimi sırasında el ile ışıklama ayarlarını belirleyebilirsiniz. Diyafram, enstantane, ve ışık duyarlılığı (ISO) değiştirilebilir ve böylece kullanıcının önceliklerine göre çekilen filmler oluşturulur. Film çekimlerinde de çekim ortamına göre safha keşifli AF ile zıtlığa dayanan AF arasında netleştirme yöntemini değiştirebilen zeki ve melez AF sistemi devreye alınarak yüksek hızlı ve yüksek kesinlikli netleştirme mümkün olur. El ile netleştirme yapmak da mümkündür. Altı tür tanıma işlevini kullanabilirsiniz veya ihtişamlı filmlerin çekimini makineye bırakabilirsiniz. İnce hareketlerin yüksek tanımlama niteliğinde çekilebilmesi için 36Mbps seviyesinde bir “bit oranı” sunulur. 

 

 

FUJIFILM uzaktan kumanda: Yeni ve zeki uygulama ile tek dokunuşta odaklanma

Yeni hizmete sunulan “FUJIFILM uzaktan kumanda” uygulaması ile akıllı telefon veya tablet bilgisayarınızdan fotoğraf makinesini odaklayabilir ve harekete geçirebilirsiniz. Uygulama sayesinde yalnız odaklamayı değil, aynı zamanda enstantane, diyafram, ışıklama dengelemesi ve ışık duyarlılığı gibi ayarları da yönetebilirsiniz. Telefon veya tablet bilgisayardan “Touch AF” uygulaması ile gerçekleştirebileceğiniz odaklanmanın yanı sıra Film benzetimi, otomatik çekim ve flaş gibi diğer ayarları da uygulayabilirsiniz. Bu zeki yardımcının bulunacağı tüm durumların avucunuzun içinde olduğunu bir düşünün! Kendinizin de dahil olduğu zümre hatırası fotoğraflar çekin, yaban yaşamı fotoğraflarında ağırlaşın veya makine sallanmasından arındırılmış gece fotoğrafları çekmek için uzaktan kumandayı devreye alın. Fotoğrafik imkanlar, sonsuzdur.

 

Akıllı telefonunuza yapacağınız kolay ve kablosuz aktarım ile her anı e-posta ve sosyal medya vasıtaları ile paylaşın.

 

Fotoğrafların akıllı telefon ve tablet bilgisayara kolayca ve kablosuz olarak aktarılması için ücretsiz “FUJIFILM Camera Remote” uzaktan kumanda uygulamasını yükleyiniz. Bunun için herhangi bir ID, şifre veya başka karmaşık ayarlar gerekmez; tek bir tuşa basarak yüksek nitelikli resimlerinizi telefona veya tablet bilgisayara, kendi sayfanıza veya sosyal medya’ya yüklemeye hazır bir biçimde aktarabilirsiniz.

 

 

  

 

Fotoğraf makinenizdeki resimler arasında dolaşmak ve aktarma yapmak için akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Akıllı telefon veya tablet bilgisayarınızı kullanarak makinede kayıtlı olan resimleri izleyebilir ve seçtiğiniz resimleri aktarabilirsiniz.

*”FUJIFILM Camera Remote” uygulamasının iOS sürümü dahilinde akıllı telefonda gösterilemeyen filmlerin kayıt edilmesi mümkün olmaz. Bu sorunu aşmak için HD (1280 x 720) veya daha düşük film çözünürlüğü ile çekim yapınız.

 

 

Tek bir seferde 30 kareye kadar aktarım.

Tek bir seferde 30 adete kadar kareyi seçip, akıllı telefonunuza aktarabilir ve böylece resimleri daha kolay gönderilebilir ve kullanılabilir hale getirebilirsiniz; ayrıca resimleri, mevcut fotoğraf büyüklüğünü bozmadan veya “3M sıkıştırılmış resim tercihi” ile kopyalayabilirsiniz.

*Çoklu resim aktarımı 30 kare veya 2GB ile sınırlıdır.

 

Akıllı telefonunuzdaki mekan bilgilerini fotoğraf makinesine gönderebilirsiniz.

Ücretsiz “FUJIFILM uzaktan kumanda” uygulamasını akıllı telefonunuza yükledikten sonra fotoğraf makinesini, akıllı telefondaki mekan bilgilerini edinmek ve resimlere mekan bilgisi eklemek için ayarlayabilirsiniz; böylece her karenin tam olarak nerede çekildiğini hatırlayabilirsiniz.

 

Wi-Fi®* vasıtası ile fotoğrafları, bilgisayara otomatik olarak aktarabilir ve kayıt edebilirsiniz.

Bilgisayarı açıp, makinenin seçenek listesinden “Bilgisayara otomatik kayıt” seçtikten sonra fotoğraf ve filmlerinizi zahmetsiz ve kablosuz olarak ev bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz.**

*”Wi-Fi CERTIFIED” tanıtacı, Wi-Fi Alliance şirketinin kayıtlı markasıdır.

Mikrosite

 

Instax, anında baskı

 

En son sunduğumuz ürün güncellemelerinden olan bu işlevde fotoğraflarınızı, doğrudan "instax SHARE" SP1 akıllı telefon baskı makinesine göndererek ailenizin, sevdiklerinizin ve beğendiğiniz her şeyin yüksek nitelikli fotoğraf baskılarını elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

Olağan, dijital fotoğraf makinesi                                      FUJIFILM X-T10

Flaşlı fotoğrafçılık

 

FUJIFILM X-T10 modelinde aksesuar ayağına takılan ve Fujifilm’in özgün “Üstün zekalı flaş” sistemini içeren bir flaş gereci kullanabilirsiniz; Bu flaş, yüksek kesinlikli TTL (objektif içinden) yönetim teknolojisi ile çekim ortamındaki ışık şartlarına göre otomatik olarak doğru ışık miktarını ayarlayabilmektedir. Küçük öğelerin iç mekandaki özel çekimleri veya başka az ışıklı nesneler için çok elverişlidir. Daha fazla ışığa ihtiyaç olduğunda veya güneşlik takılı olarak çekim yaptığınızda ayrı satılan bir TTL flaş gereci de kullanabilirsiniz.

 

Makine dahili RAW dönüştürücü

 

Dahili RAW dönüştürücü ile sonuçlarınızı, bilgisayar olmadan da izleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. RAW verilerinin dönüştürülmesi yalnızca ışıklama dengelemesi, beyaz dengesi veya makine dahilindeki diğer resim niteliğini yönetme ayarlarını hesaba katmakla kalmayıp, dönüştürme kipinde film benzetim kiplerini de uygulayabilmenizi sağlar.

 

FUJIFILM X-T10 RAW dönüştürme yazılımı

RAW biçimli resimleri bilgisayarınızda düzenlemek, izlemek ve dönüştürmek için SILKYPIX® tarafından sunulan güçlü, kolay kullanılır ve FUJIFILM X dizisine özel olan RAW izleme ve dönüştürme yazılımını kullanabilirsiniz. 

 

Örnek fotoğraflar

 

ÖNEMLİ NOT: Etkinliğe kayıt yaptırdığı halde katılamayanlar, 3 aylık bekleme listesine alınacak ve bu süre zarfında ücretsiz etkinliklere kayıt yaptıramayacaklardır. Kayıt yaptırdığınız etkinliğe gelemeyeceğiniz durumlarda kaydınızı "Hesabım / Etkinlik Kayıtlarım" sayfasından iptal edebilirsiniz.

www.fujifilmshop.com


Смотрите также