Фотоаппарат finepix s6500fd


Fujifilm FinePix S6500fd Digital Camera Review Conclusion

Fujifilm FinePix S6500fd Megazoom camera Although the number of pixels still rises, it appears that, for a number of manufacturers, the real Megapixel race has ended. They seek to distinguish themselves through other affairs now. Instead of more pixels, digital cameras get new functionality to make photographing easier and also qualitatively better. The item of 2007 appears to be, among others, face detection. For that reason, it is not surprising that the Fujifilm FinePix S6500fd Megazoom camera is equipped with that technique.

Fujifilm FinePix S6500fd - Face detection Now there are different forms of face detection, it can be purely based on software or through the hardware. Fujifilm has chosen for the hardware and that is at this moment without a doubt the best choice. Now face detection is nothing new to Fujifilm. For years they have gained experience at the mini labs and from that knowledge the photographer now really benefits. Fujifilm's system works superb. Not only during photographing, face detection is handy, also when reviewing the images. You get familiar with it quickly and would not want to miss it.

Fujifilm FinePix S6500fd camera - Large zoom range But face detection is not the only thing that makes the Fujifilm FinePix S6500fd so unique. Also the exceptional zoom range must be named. Praise for Fujifilm for choosing a real wide angle. Many manufacturers choose to only go for more and more tele, while in the wide angle there is so much to do. With large tele lenses, optical image stabilization, through a moving sensor or lens part, is indispensable. It is a pity that Fujifilm does not see a chance to equip the camera with an optical image stabilizer. The raising of the sensitivity on the other hand, and with that faster shutter times works well with the Fujifilm FinePix S6500fd, yet I prefer an optical image stabilizing system. I hope that a next FinePix generation gets a combination of the qualitative excellent high ISO and an optical image stabilizer.

Fujifilm FinePix S6500fd Megazoom - Super CCD When saying Fujifilm, you also say Super CCD and that technique is unique and still really quite particular. In combination with the Real Photo Processor, Fujifilm knows to get a particular fine result from the camera. Especially the RAW pictures are particularly beautiful. Until ISO 800 you can shoot in JPEG with ease, the Fujifilm FinePix S6500fd surpasses all its competitors when it comes to noise. With the very highest ISO recordings, the noise reduction becomes a bit too clearly present and at the cost of details. If you work in RAW, then this becomes less of a problem. You will get some noise, but yet very little. And I prefer rather just a little bit of noise with good sharpness than a blurrier image without noise. Unfortunately the Fujifilm S6500fd is not very fast in RAW; otherwise I would not want anything else. In RAW, the Fujifilm FinePix S6500fd camera can handle the competition with ease, when it comes to quality. And with that, the part of the numbers of pixels is not significant anymore.

Fujifilm FinePix S6500 - All-round digital Megazoom camera Not only the quality convinces, also the operation of the camera is without a doubt good. Let it be with a few glosses. Essential settings are, like RAW, light measurement and white balance, in the menu. And the flap for the battery holder has a less solid construction. On the other hand you have an excellent LCD monitor, very pleasant operation of the zoom, excellent face detection and a ditto auto focus. Moreover a set of batteries will last very long. It is an excellent performance of Fujifilm that one can take so many pictures with ordinary alkaline batteries. Ideal for when you are on a long trip or traveling a lot. Or when you just have to travel light, for the Fujifilm FinePix S6500fd Megazoom camera then actually offers everything you need. After a long test period, my conclusion is therefore unambiguous; I am particularly satisfied about the qualities of the camera. The image quality of the Fujifilm FinePix S6500fd is excellent and Fujifilm again shows its image. The Fujifilm S6500fd is an all-round digital Megazoom camera that offers a lot for its money, excellent!

Help us to offer our readers a second opinion: write down your experiences and rate this digital camera. No need to register first, just simply fill in the form and we will add your personal opinion and camera rating in our user review section.

www.letsgodigital.org

Fujifilm FinePix S6500fd Dijital Kamera İncelemeleri Ayarlar

Fujifilm FinePix S6500fd - RAW formatta çekim Yukarda bahsettiğimiz önemli fonksiyonlardan biri de RAW dosya formatı. RAW format seçimi F-butonu yerine menünün ayarlar bölümünde konumlandırılmış. Çok sayıda kullanıcının RAW formatta çekim yapmayı tercih edeceğini sanmıyoruz. Ancak doğru boyutlardaki RAW formatı kaliteli sonuçlar açısından yararlı olabilir. RAW formatta fotoğraflarınızdan daha esnek sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Bununla birlikte JPEG formattaki kayıtlar da kötü değil. Görüntülerin netliği iyi, renk sunumları mükemmel ve güzel bir kontrast sergiliyorlar. Özellikle daha önceki Fujifilm modellerinde rastladığımız suluboya etkisinin tipik JPEG sıkıştırma seçeneğinde tamamen ortadan kalktığını gördük. Görüntülerdeki detay zenginliği ile Fujifilm FinePix S6500fd dijital kameranın mükemmel görüntü kalitesine ulaştığına tanık olduk.

Fujifilm FinePix S6500fd - Yüksek ISO değerleri Doğal olarak görüntünün kalitesi kısmen seçilmiş olan ışık hassasiyet değerine bağlıdır. Bu konuda Fujifilm S6500fd dijital kameranın Fujifilm’in adına yaraşır bir performans sergilediğini görüyoruz. Kameranın süper görüntü algılayıcısı ve mükemmel görüntü işlemcisi sayesinde yüksek ışık hassasiyet değerlerini mükemmel bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Sadece ISO 3200 değerini - o da şimdilik - o kadar yeterli bulmadık. Çünkü bu ISO değerinde noise etkisinin güçlü bir şekilde bastırılmasından dolayı görüntü detaylarında büyük miktarda kayıp yaşanıyor. Yine de böylesine yüksek bir ISO değeri çekimlerde yararlı oluyor. Yüksek ISO 3200 ışık hassasiyet değeri çeşitli çekim koşullarına uygun bir seçim olabiliyor ve çoğu rakip modellerden daha iyi sonuçlar verebiliyor. ISO 1600 değerinde ise Fujifilm FinePix S6500fd dijital kameranın tüm rakiplerini geride bıraktığını gördük. Bu değerde noise etkisi çok dikkatle bakılırsa görülebiliyor ve görüntüler detay zenginliğini yeterince koruyor. Daha fazla detaya sahip fotoğraflar elde etmek istiyorsanız RAW formatta çekim yapmalısınız. Kameranın mükemmel JPEG kalitesi sayesinde arada çok büyük fark göze çarpmıyor ancak yine de bu fark gözle görülebiliyor. Bu konuda noise etkisinin artmasını hesaba katmalısınız. Bu durumda dahi Fujifilm diğer modellerden daha iyi bir performans sergiliyor. Bu yönden S6500fd modelini oldukça etkileyici bulduk.

Fujifilm S6500fd megazum kamera - Beyaz dengesi Genelde çekimlerde ağırlıklı olarak JPEG dosya formatı tercih edildiğinden dolayı beyaz ayarını doğru şekilde gerçekleştirmek önemli bir nokta oluyor. Ve yine çoğu zaman beyaz dengesi otomatik ayar seçeneğiyle kullanılmakta.

Fujifilm FinePix S6500fd dijital kameranın otomatik beyaz ayarı seçeneği dış mekan çekimlerinde mükemmel sonuçlar veriyor. Ancak iç mekan çekimlerinde özellikle de yapay ışığın ağırlıklı olduğu ortamlarda otomatik beyaz ayarı seçeneğinde bir miktar zorluklar yaşanıyor. Bu çekimlerde renk profilleri göze çarpar hale geldiğinden dolayı farklı bir beyaz ayarı seçeneği kullanmak akıllıca olacaktır. Bu açıdan Fujifilm S6500fd dijital kameranın son derece basit bir manüel ayara sahip olması sevindirici ve biz bu seçeneğin kullanılmasının öneriyoruz. Sonuçta mükemmel bir beyaz dengesi elde ediliyor.

Fujifilm FinePix S6500fd - Hazır çekim programları Kameranın, alışılagelmiş P, S, A ve M çekim modlarının yanısıra birkaç hazır çekim programı da bulunuyor. Bu çekim programlarından bir kısmı adeta biraz gizlenmiş gibiler çünkü biz bile bu modlara ulaşabilmek için kullanım kılavuzuna başvurmak durumunda kaldık. Bu modların yerini öğrendikten sonra işler kolaylaşıyor ancak farklı bir yerleşim tarzı benimsenmesi daha yararlı olurdu. Kameranın “natural light & flash” olarak adlandırılan kendine özgü bir çekim modu mevcut. Bu çekim modunda bir tanesi flaşlı diğeri de flaşsız olmak üzere peş peşe iki adet çekim gerçekleştiriliyor. Böylece çekimin ardından hangi fotoğrafın daha iyi sonuç verdiğini görerek en iyi görüntüye ulaşmış oluyorsunuz. Fujifilm S6500fd kamera flaşlı çekimlerde yüksek bir seviye tutturuyor. Kameranın akıllı flaş sistemi hassasiyeti arttırarak flaşın ön ve arka plan arasında doğal bir denge sağlayacak şekilde dengelenmesine olanak tanıyor. Bu sistem sayesinde şaşırtıcı derecede iyi seviyede ve üst kalitede flaşlı fotoğraflar elde edilebiliyor.

Fujifilm FinePix S6500fd megazum - Görüntü kalitesi Fotoğraflardaki netlik seviyesini bizim beklentilerimize göre biraz yüksek bulduk. Netlik ayarı menüden kapatılarak çok daha hoş sonuçlar elde ediliyor. Ayrıca bu sayede fotoğraflarda JPEG sıkıştırma algoritmalarından kaynaklanan bozukluklara daha az rastlanıyor. Görüntülerdeki kontrast seviyesi çok yüksek olmamakla beraber dikkat çekiyor. Renk sıcaklığı konusunda da aynı şey geçerli. Bunlarla birlikte Fotoğraflarınızda daha çok vurgu istiyorsanız F-butonu aracılığı ile Chrome seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde kontrast ve renk sıcaklık değerlerinin biraz daha yüksek olması sonucunda dia benzeri bir etki elde edilebiliyor. Bu seçimler kullanıcının tercihine kalmış. Son olarak siyah beyaz fotoğraflar da çekebileceğinizi ifade edelim.

www.letsgodigital.org

Fujifilm FinePix S6500fd Dijital Kamera İncelemeleri Kullanim

Fujifilm S6500fd - Uyku modu & Odaklama Fujifilm FinePix S6500fd şaşırtıcı bir hızla açılıyor. Cihaz sadece bir saniye gibi bir süre içerisinde fotoğraf çekmeye hazır hale gelebiliyor. Ancak çekilmiş fotoğrafları izlemek için ana Açma/Kapama düğmesini kullanmak zorundasınız. Bu yüzden fotoğrafları izlerken aniden hızlı bir şekilde çekim yapma moduna geçemiyorsunuz. Bu işlem için ayrıca bir buton tahsis edilmesi gerektiği görüşünü savunanlardanız. Bu şekilde kullanıcı beklenmeyen anlardaki çekimlerde çok daha hızlı reaksiyon gösterebiliyor. Fujifilm S6500fd uyku modu olarak adlandırılan bir özelliğe sahip. Bu modda cihaz gerçekten derin bir uykuya yatmış gibi oluyor. Çünkü bu modda iken deklanşöre basıldığında kamera cevap vermiyor ve cihazı kapatıp ardından açmanız gerekiyor. Ancak menüden bu uyku modunun süresinin ayarlanabiliyor olması artı bir özellik. Kamera odaklama işlemlerini oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirmekle beraber bu esnada yeterli kontrastın bulunması gerekiyor. Öte yandan cihazın odaklama göstergesi biraz kafa karıştırıcı bir tarzda çalışıyor. Odaklama yapılamadığında sürekli sarı renkli bir alan görülüyor ve AF uyarısı ile karşılaşılıyor. Odaklama işlemi başarısız olduğunda kırmızı renk ve başarılı olduğunda ise yeşil renk kullanılmış olsa daha uygun olurdu diye düşünüyoruz. Çünkü bu renk tercihleri günümüzde standart olarak yerleşmiş durumda.

Fujifilm FinePix S6500fd - Manüel netleme Fujifilm S6500fd ile odaklama işlemi manüel olarak yapıldığında görüntünün bir kısmı büyütülerek ölçümleniyor ve bu sistem mükemmel bir şekilde çalışıyor. Bu elektronik vizörün avantajlarından bir tanesi. Elektronik vizör optik vizör ile karşılaştırıldığında çok daha esnek bir kullanım sağlıyor. Ancak çözünürlük açısından bir kıyaslama yapıldığında da elektronik vizörün optik vizöre göre dezavantajlı olduğu görülüyor. Kameranın oldukça kullanışlı bir özelliği ise manüel netleme yaparken otomatik netleme özelliğinin de kullanılabiliyor olması. Butona bir kere basıldığında netleme işlemi gerçekleştiriliyor. Ardından kullanıcı netleme ile ilgili hassas ayar yapabiliyor ve sonuçtan memnun ise mevcut ayarı tercih edebiliyor. Fotoğraf çekimi sırasında bu fonksiyonun yararlı olabileceği yeterince çekim koşulları olacaktır. Bu, bas-çek fotoğrafçılığın ötesine geçildiğinde kaliteyi ortaya koyan bir özellik.

Fujifilm FinePix S6500fd - İnsan Yüzü Tanıma özelliği Netleme konusu açılmışken Fujifilm FinePix S6500fd megazum dijital fotoğraf makinesinin önemli fonksiyonlarından biri olan Face Detection (İnsan Yüzü Tanıma) özelliğinden de bahsetmemiz gerekiyor. İnsan Yüzü Tanıma fonksiyonunu aktif hale getiren butona bir kere basılmasının ardından, kompozisyonda bir insan yüzü tespit edilir edilmez bu insan yüzünün çevresinde yeşil renkli bir alan beliriyor ve böylece yüz tanıma fonksiyonunun başarıyla gerçekleştirildiği anlaşılıyor. Bu işlem sırasında insan yüzlerinde gözler ve ağız kısmının belirgin olarak kameraya dönük ve görünür durumda olması büyük önem taşıyor ve yüz tanıma işleminin belkemiğini oluşturuyor. Fujifilm bu teknik konusunda yıllara varan bir deneyime sahip. Firma bu tekniği daha önce minilablerinde kullanmaktaydı. Kısa bir süre öncesinden bu yana bu tekniğin artık Fujifilm FinePix S6500fd gibi dijital fotoğraf makinelerinde de kullanılma zamanı gelmişti.

Fujifilm bu konuda büyük bir bilgi birikimi avantajına sahip. İnsan yüzü tanıma özeliğine sahip dijital fotoğraf makineleri arasında en etkili model ise hiç kuşkusuz Fujifilm S6500fd modeli. Fotoğraf çekimi esnasında kompozisyon kenar kısımlarındaki küçük insan yüzleri de dahil olmak üzere dokuz adete kadar tanıma işlemi doğru bir şekilde yapılabiliyor. Yüz Tanıma tekniği bununla kalmıyor; bu işlemde sadece otomatik netleme değil aynı zamanda poz ölçümleme de gerçekleştiriliyor. Fotoğrafları izlerken hızlı bir şekilde yakınlaştırma yaparak netliği kontrol edebiliyorsunuz. Başlangıçta yüz tanıma tekniğinin yararları ve güvenirliği ile ilgili şüphelerimiz mevcuttu ancak Fujifilm bu konuda bizi tamamen ikna etmiş durumda. Alışmak için bu özellikleri bir süre deneyerek incelemeniz gerekiyor ancak bu sürecin ardından yüz tanıma tekniğini sıklıkla kullanır hale geliyorsunuz.

Fujifilm S6500fd - Optik görüntü sabitleme mevcut değil Fujifilm FinePix S6500fd dijital fotoğraf makinesinin normal bir zum bileziği bulunuyor ve bu bilezik gayet iyi görev yapıyor. Objektifi sol eliniz ile destekleyerek çekim yaparken S6500fd dijital fotoğraf makinesini sağlam bir şekilde tutabiliyor ve aynı zamanda hızlı bir şekilde zum yapabiliyorsunuz. Bu, kamera açısından oldukça önemli ve övgüye değer bir nokta. Fujifilm S6500fd ile zum yaparak fotoğraf çektiğiniz zaman cihazı elinizde sabit bir şekilde tutmanız gerekiyor çünkü makinenin optik görüntü sabitleme özelliği bulunmuyor. Benzeri bir şey ancak ISO değerini yükselterek yapılabiliyor ancak elbette bu optik görüntü sabitleme özelliğinin yerini tutamıyor. Kameranın hafif gövde yapısı nedeniyle uzak odak mesafelerinde cihazı elinizde sabit olarak tutmanız zorlaşıyor. Bu yüzden bir üçayak veya duvar ya da sabit bir yerden destek almanız yararlı oluyor. Cihaz ile birlikte yüksek ISO değerlerinin kullanılabilirliği ve bu yüksek ISO değerlerinin kalitesinin yüksek olmasına rağmen Fujifilm FinePix S6500fd dijital kamerada optik görüntü sabitleme özelliğinin varlığı fazla lüks bir özellik olmazdı diye düşünüyoruz. Fujifilm’in bu modelinin şu anda bu özelliğe sahip olmayan yegane megazum dijital fotoğraf makinesi olduğunu söyleyebiliriz.

Fujifilm FinePix S6500fd - LCD ekran Kameranın arka yüzündeki yüksek kaliteli LCD ekran kullanıcıya birçok açıdan mükemmel görüntü sunuyor. Cihazın elektronik vizörü yeterli özelliklere sahip olsa da böyle geniş bir LCD ekranın gölgesinde kalıyor. Kameranın en önemli başlıca fonksiyonlarının butonlar aracılığı ile kullanılabiliyor olması oldukça hoş bir durum. Burada F-butonu büyük rol oynuyor. Butonun kullanımı geleneksel kameralarda farklı bir film kullanma etkisine benziyor. Görüntü kalitesi ayarlarında RAW ifadesi bulunmuyor, bunun için kameranın menüsünde derinlemesine bir araştırma yapmanız gerekiyor. RAW formatta gittikçe daha yaygın bir kullanım alanına sahip olduğundan dolayı bu noktayı olumsuz olarak görüyoruz. Fujifilm’in tasarım bölümündeki görevlilerin bu konu üzerinde düşünmeleri yararlı olabilir.

www.letsgodigital.org

Fujifilm FinePix S6500fd Dijital Kamera İncelemeleri Yapı

Fujifilm S6500fd - Fujinon f/2.8-4.9 6,2-66,7 mm objektif Fujifilm S6500fd megazum fotoğraf makinesinin ön yüzünde en göze çarpan özelliği Fujinon f/2.8 - 4.9 6,2 - 66,7 mm objektif. Kullanıcılar kameranın 28 - 300 mm objektifi ile diledikleri her türlü çekimi gerçekleştirebiliyorlar. Gerçek anlamdaki geniş açı özelliği kameranın oldukça güçlü bir noktası. Megazum modellerde böyle etkileyici bir geniş açı olanağının sıklıkla göz ardı edildiğini görüyoruz. Objektifin gayet hoş çekim olanağı sunan bir zum bileziği bulunuyor. Manüel netleme de bir bilezikle yapılabiliyor fakat bu işlem elektronik olarak gerçekleştirilebildiğinden dolayı kullanıcılar özellikle tercih etmedikleri sürece buna pek gerek de kalmıyor. Fotoğrafseverlerin gözü bu modelde SLR modellerde kullanılan bir objektif arayacaktır. Fujifilm’in objektife bir başlık entegre etmiş olması da övgüye değer. Kameranın objektifi ile dahili flaşı arasında ses kaydı için küçük mikrofon delikleri yer alıyor. Bunun sol tarafında küçük bir led AF yardımcı ışığı ve kendi kendine çekimde gösterge olarak görev yapıyor.

Fujifilm FinePix S6500fd - Netleme Objektifin sağ kısmında farklı odaklama ayarlarının yapıldığı bir düğme konumlandırılmış. Bu düğmenin konumunu örneğin menüden arama yapma işlemi ile karşılaştırdığımızda mükemmel olarak nitelendirebiliriz. Bu düğmenin ortasında kullanıcının sadece bir kereye mahsus olmak üzere otomatik netleme yapmasına olanak tanıyan bir buton yer alıyor. Böylece odaklamayı manüel olarak yaptıktan sonra otomatik netleme işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunu oldukça faydalı bir özellik olarak gördüğümüzü belirtmeliyiz. Kameranın yan tarafında kauçuk bir kapak ile örtülü bulunan A/V girişi, harici güç girişi ve USB 2.0 Hi-Speed bağlantı noktaları yer alıyor. Fujifilm S6500 dijital kameranın bu kısmında küçük xD Picture flaş bellek kartının takıldığı ve yine bir kapakla örtülü olan yuva ve hoparlör de yer alıyor.

Fujifilm FinePix S6500fd - Dahili flaş Fujifilm FinePix S6500fd dijital kameranın üst kısmında dahili flaşı göze çarpıyor. Ancak maalesef harici flaş takmak için bir flaş yuvası bulunmuyor. Bu özelliğe gerek duyacak olan kullanıcıların S6500fd modelinin büyük kardeşi olan Fujifilm S9600 kamerayı tercih etmelerini öneriyoruz. Grip bölümünün yanında poz ölçümleme ayarlarının yapıldığı butonu görüyoruz. Grip bölümünün üst kısmında etrafını halka şeklindeki Açma/Kapama düğmesinin çevrelediği deklanşör konumlandırılmış. Mantıklı bir şekilde konumlandırılan bu buton sayesinde Fujifilm S6500fd dijital fotoğraf makinesinin kazara açılması da engellenmiş. Burada çekim hızı ve pozlama telafisi işlemlerinin gerçekleştirildiği bir buton da yer alıyor. Fujifilm S6500fd’yi ter çevirdiğimiz zaman alt kısmında plastik malzemeden üretilmiş standart üçayak yuvasını ve dört adet AA tip pilin yerleştirildiği, bir kapakla örtülü pil yuvasını görüyoruz. Bu kapağın tırnağına dikkat etmek gerekiyor çünkü kamerayı çantadan çıkardığınız zaman bazen bu kapak takılarak açılabiliyor ve pillerin düşmesine neden olabiliyor. Bu, büyük ihtimalle incelememiz için bize verilen modeldeki kusur.

Fujifilm S6500fd - Elektronik vizör & Dört yönlü buton 2.5 inç (6.35 cm) genişliğindeki LCD ekran Fujifilm S6500fd dijital kameranın arka yüzünde ilk göze çarpan özellik. Elektronik vizör LCD ekranın üst kısmında konumlandırılmış. Bu vizörün diyoptri ayarı sayesinde kullanıcılar gözlük kullanmaya gerek kalmadan çekim yapabiliyorlar. LCD ekranın sağ üst kısmında üzerinde insan yüzü şeklinde bir simge bulunan bir buton yer alıyor. Bu buton ile kameranın İnsan Yüzü Tanıma özelliği aktif hale getirilebiliyor. Bu butonun altında elektronik vizör ile LCD ekran arasında geçişi sağlayan bir buton ve daha da alt kısımda zum butonu konumlandırılmış. Burada orta kısımda artık alıştığımız ve menüde dolaşırken ile görüntülerin izlenmesinde kullanılan dört yönlü bir buton mevcut. Seçimlere onay vermeye yarayan OK butonu bunun ortasında yer alıyor. Halka şeklindeki dört yönlü butonun altında sağ taraftaki buton LCD ekranı açık kapama veya işlemlerin geri alınması görevlerini yerine getiriyor. Bu butonun sağında ise Fujifilm’e has F-butonunu görüyoruz. Kullanıcılar bu buton ile ışık hassasiyeti ve renk sunumu gibi bazı ayarları yapabiliyorlar.

www.letsgodigital.org

Fujifilm FinePix S6500fd | LetsGoDigital

Fujifilm S6500fd - Yüz tanımaFujifilm’in Face Detection (yüz tanıma) teknolojisine sahip olan Fujifilm FinePix S6500fd dijital fotoğraf makinesi bu özellik sayesinde fotoğraflanan kare içerisinde on adete kadar insan yüzünü belirleyip mükemmel görüntü kalitesi için gerekli ayarları otomatik olarak gerçekleştiriyor. Portre çekim veya manzara çekimi olsun herhangi bir fotoğraf karesinde bir insan yüzü olduğunda Fujifilm FinePix S6500fd bunu belirliyor, odak ve pozlama ayarını otomatik olarak tespit ediyor ve çekimi yapan kişinin sadece kompozisyona odaklanmasına olanak tanıyor. Böylece fotoğraflardaki insan yüzleri mükemmel netlikte ve doğal ten renklerinde çekilmiş oluyor.

Fujifilm FinePix S6500fd kamera - Çekim & İzlemeLSI Face Detection teknolojisini fotoğrafçılık sektöründe ilk defa Fujifilm FinePix S6500fd modelinin işlemcisine entegre eden Fujifilm böylece kullanıcıların çekim fırsatlarını kaçırmamaları sağlamış oluyor. 0.8 saniye gibi kısa bir açılış süresine sahip olan Fujifilm FinePix S6500fd dijital fotoğraf makinesi her türlü çekimin altından kolaylıkla kalkan bir model olarak göze çarpıyor. Face Detection özelliği görüntüler üzerinde işlem yaparken veya zum işlemlerinde de kullanılabiliyor.

Fujifilm FinePix S6500 FD - ISO değerleriÇoğu fotoğraf sever için en zor çekimler düşük ışık miktarına sahip ortamlarda nesnelerin ön planda olduğu çekimlerdir. Yapılan araştırmalar da çoğu fotoğrafın bu şartlar altında çekildiğini gösteriyor. Bu tür çekimlerde flaş kullanıldığında elde edilen görüntülerde arka plan neredeyse görünmez durumdayken ön plandaki nesnelerde aşırı pozlama gerçekleşir. Fujifilm’in son dijital kamera modelleri sundukları yüksek ISO değerleri ile düşük ışıklı ortamlarda ortaya çıkan bu problemin üstesinden gelmeyi başarıyor. Bu kameralar yüksek çözünürlükten, görüntü netliğinden ve noise oluşmasına taviz vermeden flaşsız çekim olanağı sunuyor. ISO 100 – 3200 ışık hassasiyet değerlerine sahip olan Fujifilm FinePix S6500fd dijital fotoğraf makinesi de bu modellerden bir tanesi.

Fujifilm S6500fd dijital kamera- Flaşlı çekimlerFujifilm FinePix S6500fd dijital fotoğraf makinesinin iFlash (akıllı flaş) sistemi çekimlerde otomatik olarak devreye girerek ön plandaki nesnelerle arka plandaki nesnelerin aydınlatılmasını dengeli bir şekilde sağlıyor ve böylece ışık patlaması olmayan, dengelenmiş bir pozlama elde edilmesine olanak tanıyor. Buna ek olarak cihazın “Natural Light & Flash” çifte çekim modu aynı kompozisyonun bir flaşlı ve bir de flaşsız çekimini yaparak kullanıcıların en iyi sonucu elde etmesini sağlıyor.

Fuji FinePix S6500fd kamera - Optik zumFujifilm S6500fd dijital fotoğraf makinesi 28 – 300mm zum objektife sahip. Objektif, yapısı itibariyle hassas ve esnek bir odaklama olanağı sunuyor. Aynı zamanda cihazın objektifi, fotoğraf severlerin korkulu rüyası olan görüntü algılayıcıya toz bulaşması gibi bir riski de ortadan kaldırıyor.

Fujifilm S6500 FD - LCD ekran & Optik vizörFujifilm FinePix S6500fd dijital fotoğraf makinesi 2.5 inç (6.35 cm) büyüklüğünde bir LCD ekrana sahip. Cihazda ayrıca yüksek çözünürlüklü bri elektronik vizör de bulunuyor. Böylece Fujifilm S6500fd dijital kamerayı kullanan fotoğraf severler kendilerine en uygun şartları sunan iki seçenekten birini tercih edebiliyorlar. Fujifilm S6500fd dijital kamera fotoğraf çekimlerinin yanısıra VGA çözünürlüğünde ve 30 kare/saniye hızında video kayıt özelliği de barındırıyor. Sesli olarak kaydedilen video görüntü kayıtlarında DSLR modellerin fiziksel yapılarından dolayı mümkün olmayan manuel zum işlemi de gerçekleştirilebiliyor.

www.letsgodigital.org


Смотрите также